Opleiding OPEN DAG 18 april 2009 Leer/Werktrajecten Erasmus MC Spilfunctie op gebied van Materiaal- en Designbeheer I;-- Mercuri Urval Erasmus MC Twee jaar geleden werd de voorma lige machinefabriek, waarin tegen- woordig de Hogeschool Rotterdam en Albeda Heijplaat zijn gevestigd, gerenoveerd. De inrichting en de machines werden vervangen en de school kreeg een eigentijds imago. Ook de bereikbaarheid van de He ijplaat is verbeterd. "Er is een snelle busverbinding bijgekomen en leer lingen kunnen vanaf het centrum gratis gebruik maken van de pen- f.pf deldienst met de Aqualiner." Het aantal leerlingen is het afgelopen jaar fors gestegen en de school wil doorgroeien naar 400-500 leerlin gen. "Om een technische opleiding met succes te voltooien, heb je motiva tie, karakter, doorzettingsvermo gen, inzet en humor nodig, want techniek is complex." Het grote struikelblok bij de leerlingen die vanaf het VMBO instromen, is 'te kening lezen'. "Ook het kennisniveau van de tech nische vakken is als gevolg van de uitgestelde profielkeuze afgeno- men, waardoor leerlingen op het MBO een inhaalslag van ander- halfjaar te verstouwen krijgen." Dit verklaart waarom het uitstroom- niveau van het MBO onder druk staat. Bij Albeda Heijplaat kun je vijf vakopleidingen volgen: pijpbewer- ken, lassen, verspanen, construc- tie bankwerken, monteur/mon- tage/onderhoud en sinds kort ook een 'maintainance opleiding. "De vraag naar onderhoudstechnici in de procesindustrie is groot. Er zijn maar liefst 80 vacatures in de petrochemische industrie." Ook de vraag naar verspaners en con- structie bankwerkers is op dit mo ment groot. Deze opleidingen kun nen zowel via de Beroeps Begelei- dende Leerweg (werken/leren) als Beroeps Ondersteunende Leerweg (leren/stage) gevolgd worden. "Wie nu een technische opleiding start, heeft over twee jaar werk" beweert Peter Otting stellig. "Als de econo mic weer aantrekt zal er alleen al door de vergrijzing een inhaalslag moeten plaatsvinden." Om te zorgen voor een 'contextrijke leeromgeving' wordt intensief sa- mengewerkt met de RDM Campus. Dit is een samenwerkingsverband tussen de Hogeschool Rotterdam, het Albeda College en het Haven- bedrijf Rotterdam. Studenten van de TU Delft bedachten een ontwerp voor een inklapbare 40-voetcontai- ner die gestapeld kan worden. "De HBO-studenten maakten de teke ning en de MBO-studenten namen de uitvoering voor hun rekening." Zo houdt je de opleiding ook afwis- selend en boeiend." Ook de projec- ten'Visser aan de Maas' en 'De Tulp' van kunstenaar Ger Bout waaraan de leerlingen uitvoering hebben ge- geven, waren een groot succes. In tegenstelling tot de HBO kiezen meisjes nog amper voor een techni sche MBO-studie. "We hebben hier slechts drie 'pioniers' op een totaal van 140 leerlingen." Het nieuwe schooljaar loopt van 1-9-2009 tot 30-6-2011. De inschrijvingen zijn in voile gang en leerlingen en hun ouders kunnen contact opnemen met Peter Otting voor een kennis- makingsgesprek. Ook volwasse- nen kunnen in de avonduren deel- tijdstudies volgen bij Albeda He ijplaat. www.erasmusmc.nl/werkenbij/opendag binnen een gezond en groeiend bedrijf met een lange geschiedenis Jf Maasstad Werkt woensdag 8 april 2009 Kunstenaars in de dop! "Jongeren die een technische opleiding volgen zijn kunstenaars" vindt Peter Otting, vestigingsmanager van het Albeda Heijplaat. "Van een tekening iets maken dat werkt, is een 'art' en helaas worden deze leerlingen vaak onderge- waardeerd. Peter Otting, die zelf ooit als leerling op de voormalige bedrijfs- school van de RDM is gestart en 30 jaar werkzaam is geweest bij de Rotter- damse Droogdok Maatschappij, weet waar hij over praat. W A W Peter Otting: „0m een technische opleiding te voltooien heb je motivatie, karak- ter en doorzettingsvermogen nodig." illllll 1 1 1 1 i a Het Erasmus MC is een uiterst veelzijdig Universitair Medisch Centrum. Waar onderzoek, onderwijs en patientenzorg zijn samengebracht. Waar samenwerking, initiatief en resuttaat- gericht werken passen bij de ambities van het Erasmus MC. Beter worden. VOOR WIE? Zit je (bijna) in het examenjaar van de HAVO, VWO, MBO of HBO of heb je al een diploma op zak? Wil je alles weten over de mogelijkheden om te leren en te werken op de afdelingen Radiotherapie, Radiologie en de Operatiekamers? Kom dan naar onze open dag! WANNEER? Zaterdag 18 april 2009. Het programma start om 11.00 uur en eindigt om 14.00 uur. WAT IS HET PROGRAMMA? Een informatiemarkt en presentaties over de leer/werktrajecten Rondleidingen op de afdelingen Radiotherapie, Radiologie en de Operatiekamers Indruk krijgen van het leren en werken in een Universitair Medisch Centrum INFORMATIE Voor meer informatie en het programma kun je terecht op onze website. Je kunt je er ook direct aanmelden voor deze dag. Un»ver*rtal» Medkth Centrum Rotterdam Heel de mens °*STn,t.e*ri Nolet Distillery is een gerenommeerd onafhankelijk familiebedrijf dat is gespecialiseerd in gedistilleerde dranken. De ondememing is sinds 1691 in Schiedam gevestigd en is daarmee een van de oudste familiebedrijven in Nederland. Nolet Distillery neemt met "Ketel 1 Jenever" een vooraanstaande plaats in op de markt van binnenlands gedistilleerd. Daamaast wordt "Ketel One Vodka" met groot succes naar onder andere de Verenigde Staten en Canada geexporteerd. In Schiedam, waar de locatie onlangs flink is uitgebreid en geoptimaliseerd, worden de authentieke producten van hoogwaardige kwaliteit geproduceerd en gebotteld. Kenmerkend zijn het ambachtelijke karakter gecombineerd met een technologisch geavanceerd productieproces. Vanuit de intemationale groei van Nolet Distillery is een nieuwe functie ontstaan. We zoeken een (m/v) voor een De functie Je bent verantwoordelijk voor de toepassing van het juiste ontwerp, de juiste mate- rialen en de juiste informatie op de verpakkingen van bestaande en nieuwe producten. Verder beheer en controleer je de materialen, grondstoffen en ingredienten vanaf het moment van vervaardiging tot het moment dat deze in het productieproces worden verwerkt. Je beheert de materiaalspecificaties en organiseert tests met betrekking tot nieuwe materialen of design. Daarnaast cobrdineer je alle wijzigingen en vernieuwingen en komt bovendien met ideeen hier- omtrent. Binnen het inkoopteam geef je mede vorm en inhoud aan het inkoopproces. Je rap- porteert aan de Productiemanager. Gevraagd Je beschikt over drie tot vijf jaar aantoonbare werkervaring in een vergelijkbare productieondersteunende functie. Je hebt ervaring opgedaan in een vergelijkbare branche (levensmiddelensector, producent van consumentenartikelen of farmacie). Verder heb je een relevante opleiding op mbo-niveau, met (levensmiddelen-) techniek als basis. Je bent bekend met wet- en regelgeving op het gebied van materiaalkeuzes in levensmiddelenindustrie en verplichte informatieopdrukken op producten (bij voorkeur ook internationaal). Het is een pre als je kennis hebt op het gebied van product- en voedselveiligheid. Je hebt een ordelijke en zorg- vuldige stijl van werken. Persoonlijke kenmerken: teamspeler, leervermogen, klantgerichtheid en pragmatische instelling. Nolet biedt Een veelzijdige en dynamische baan binnen een professionele, gezonde onder- neming waar je werkt aan aansprekende producten. Je werkt in een team enthousiaste coHega's. Een functie met veel contacten met o.a. leveranciers, (interne) opdrachtgevers en design- bureaus. Nolet Distillery biedt uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden en als bedrijf zekerheid en continurteit. Een zelfstandige en verantwoordelijke functie met veel ruimte voor eigen initiatief. Pak je deze uitdaging aan? Reageer via www.mercuriurval.nl De vacature staat vermeld onder ref.nr. 94109 of onder zoekterm 'Nolet'. Voor meer informatie bel Carmen Adams, recruiter Mercuri Urval, 033 - 450 14 08. Kijk ook op www.noletdistillery.com

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25