Reportage De beste kans op een betere baan De beste kans op een betere baan! Scheidegger Opleidingen bemiddelt bij vinden van werk scheidegger nistratief werker Telefoniste/ receptiorriste Medische kantoor- vaardigheden Secretaresse Praktijkdiploma boekhouden 7 Basis- management Middle management Nieuw Directie- Nieuw Juridisch Nieuw Medisch Nieuw Management secretaresse Secretaresse Secretaresse Assistent Interesse in een van onze opleidingen? Vraag meer informatie aan via www.ikgaleren.nl of bel 0800 7077. Korte klassikate avondopleidingen Altijd een opleiding bij jou in de buurt Unieke diplomagarantie! Begeleiding bij het vinden van een nieuwe baan! De unieke diplomagarantie en de carrierecoach van Scheidegger hebben ervoor gezorgd dat wij nu een betere baan hebben! De Nederlandse arbeidsmarkt is volop in beweging. Aan de ene kant zijn mensen ontevreden over hun huidige baan en op zoek naar iets anders. Aan de andere kant vrezen werknemers ontslag vanwege de crisis en proberen ze hun huidige positie juist te versterken. In beide gevallen kloppen velen van hen aan bij Scheidegger Opleidingen. Het Europese opleidingsinstituut zag de afgelopen maanden het aantal aanvragen met 20 procent stijgen. De sterke troeven van Scheidegger blijken nog steeds een groot aantal cursisten aan te spreken: klassi- kaal onderwijs samen met andere studenten, gegeven door een vak- kundige docent, lessen in de avond- uren - zodat het te combineren is met een baan - en aan het eind een waardevol beroepsdiploma, zoals een Nemas® of Associatiediploma. Sinds kort heeft Scheidegger daar een nieuwe troef aan toegevoegd: de carrierecoach, die cursisten be- geleidt bij het vinden van een nieu we baan. Ook garandeert Scheideg ger dat cursisten hun diploma ha- len. „Mocht je niet slagen dan mag je de opleiding of een deel daarvan gratis opnieuw doen. Ons motto is dan ook dat een opleiding bij Schei degger de beste kansen biedt op een betere baan," vertelt directeur Marketing Aljoscha Gielkens. Een van de tevreden cursisten is Bas Donders (24). Toen hij van de mavo kwam ontdekte hij dat hij niet zoveel kon met zijn diploma. Ook had hij al werk en geen trek in een vierjarige vervolgopleiding. „Daarom was avondstudie voor mij een oplossing. Het voordeel van opleidingen van Scheidegger is dat ze maar een half tot anderhalf jaar duren en dat je in een klas met medeleerlingen terecht komt", ver telt Bas. Hij volgde eerst een opleiding ad- ministratie en werkt nu dankzij dat diploma in de administratie bij een bedrijf. Onlangs rondde hij ook de opleiding basismanagement af. Kon hij na zijn vorige diploma op eigen kracht een baan vinden, nu maakt hij gebruik van de carriere coach van Scheidegger. „Dat is heel erg interessant. Ik heb na mijn op leiding meegedaan aan een onder- zoek en een selectiedag en ze zijn me nog steeds aan het begeleiden. Ze houden het echt voor me in de gaten", aldus Bas. Vijai Ragunath (38) heeft als se- niormedewerker een leidingge- vende functie bij de politie Haag- landen. Over vijf maanden rondt hij zijn managementopleiding af. „Ik wil een andere weg inslaan. In mijn huidige functie ben ik vastge- groeid. Ik wilde aanvullend daarop een managementopleiding doen en daarna elders een baan zoeken," legt hij uit. Omdat hij een gezin heeft en een vaste baan, zocht hij Opleidingen van Scheidegger vinden's avonds in klassikaal verband plaats met vakkundige docenten en moderne hulp- middelen. een avondstudie en ging te rade bij de Consumentenbond. Vijai: „Ik kreeg toen een e-mail van de Con sumentenbond terug dat Scheideg ger voor mij het beste instituut zou zijn. Ik kan nu's avonds naar school en volg lekker op mijn gemak een opleiding." Nu al is Scheidegger bezig voor hem ander werk te zoeken. „Uit de testen waar ik aan meegedaan heb, bleek dat ik commercieel heel sterk ben. Ze helpen me nu bij het vin den van een andere baan en sturen mijn CV naar diverse werkgevers. In het begin was ik wat sceptisch, maar ik zie duidelijk dat Scheideg ger er mee bezig is. Ze nemen echt de tijd voor je", aldus Vijai. Melanie Kaal (31) is een van de car- rierecoaches van Scheidegger. Ze komt uit de uitzendbranche, maar ziet duidelijke verschillen met haar huidige functie. „Wij gaan veel ver- der in de persoonlijke begeleiding. Dat heeft ook voordelen voor werk gevers omdat wij onze kandidaat veel beter kennen en weten of hij of zij de geschikte persoon voor die baan is", legt ze uit. Ze laat cursisten persoonlijkheids- testen doen, hun doelen en wensen aangeven en helpt hen bij het ver- beteren van CV's of sollicitatiebrie- ven. „Je kijkt gericht waar iemand de fout in gaat, wat lastig is en waar je iemand mee kunt helpen. Ook kijken we naar beschikbare vaca- tures, liefst al voor het eind van de opleiding. Het doel is iemand zo snel mogelijk te bemiddelen naar een opleidingsgerelateerde baan," aldus Melanie. De laatste maanden ziet Scheideg ger het aantal aanvragen fors toe- nemen. „Scheidegger is altijd sterk geweest in brede administratieve opleidingen, maar nu zien we dat de vraag naar specialistische oplei dingen op het gebied van kantoor- vaardigheden en management aan- trekt", stelt Gielkens. Daarom breidt het instituut zijn aanbod uit met opleidingen als medisch secretaresse, juridisch se cretaresse, directiesecretaresse en managementassistent. Gielkens merkt dat de nieuwe cur sisten er bewust voor kiezen in korte tijd hun kennis en vaardig- heden te vergroten. „Het versterkt hun positie op de arbeidsmarkt. Ze staan sterker in hun huidige baan en mochten mensen alsnog werk- loos raken, dan maken ze meer kans op ander werk", legt hij uit. Meer informatie is te vinden op www.scheideggeropleidingen.nl of bel 0800 7077. Q Maasstad Werkt woensdag 8 april 2009 opleidingen ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 28