In de reg/o Politie volgt haar neus Boeken voor het Boekbeeld Politie gaat op de klustoer Streven is zestig kwekerijen per jaar op te rollen Jules Deelder werpt zondag de eerste bal voor B.T.S. Schiedam f V& i Italiaanse barok in't Huis te Poort Beestenboel Jack r Jenevervrienden te gast bij De Kuyper Iedere week staat op deze plek 'het Boekbeeld'. Hier- voor zijn we op zoek naar boeken, geschreven/uitge- bracht door Schiedammers of Vlaardingers of die gaan over Schiedam of Vlaardin- gen. De boeken worden be- schreven en we verloten een aantal exemplaren onder lezers. Voorwaarde is dat er een aantal exemplaren ter beschikking worden gesteld. Het laatste boek in deze ru- briek was '400 jaar Haven- straat'. Hierop hebben we leuke reacties ontvangen: „Toen ik las dat er exem plaren van het Havenstraat boekje verloot werden kreeg ik hoop, omdat het boekje niet in de winkel te koop is", schrijft winnares Anne Ver- steege. „Ik spaar alles van Vlaardingen. Via ouders en grootouders heb ik diverse echt Vlaardingse spullen in bezit gekregen. Op de antiek- en curiosa mart in de Fran- senstraat kocht ik bv. bij Dhr. Van Ebscheuten 4 prachtige vatenstempels, die nog 'echt' ruiken naar teer en werk- plaats. U begrijpt dat het boekje over de Havenstraat niet in mijn verzameling mag ontbreken." Nico van der Vaart schreef: „Graag ding ik mee naar het boekje 400 jaar Havenstraat. Mijn opa, van moeders kant, is in 1892 in de Havenstraat geboren. Mijn overgrootouders had- den destijds een uitdragerij in de Havenstraat. Mijn oma heeft in haar jeugd (rond 1900) eveneens in de Haven straat gewoond. Zij woonde in 1 van de huizen die in de jaren '30 zijn gesloopt t.b.v. de doorbraak (verbindings- weg, later Korte Hoogstraat). Vanuit mijn werkplek op de Hoflaan/hoek Emmastraat kijk ik uit op de Havenstraat. De nieuwe bebouwing nadert z'n voltooiing, waardoor het uitzicht op de eeuwenoude geveltjes binnenkort verle- den tijd is. Net als voormalig ondernemer de heer Schil- der krijgen deze inzenders een boekje 400 jaar Haven straat dat P.K. v. Ebscheuten samenstelde. Hebt u een ge- schikt boek, mail dan naar waterweg@maasstad.nl o.v.v. Boekbeeld. De politie gaat morgen, woensdag 8 april, een hand- je meehelpen om het speelei- land in Nieuwland een nieuw gezicht te geven. Twee wijk- teamchefs steken samen met ongeveer dertig collega's de handen uit de mouwen om, samen met zoveel mogelijk kinderen, het gebouw en de speeltoestellen een opknap- beurt te geven. De politie wil hiermee laten zien dat ze meer doen dan bekeuringen uitschrijven en dat ze er juist voor de bewo- ners zijn. Het klussen komt voort uit het project Identiteit en Ima go waarmee de politie Rot- terdam-Rijnmond al enige tijd bezig is. Er is een repu- tatiebeleid geschreven waar de politie de komende jaren mee aan de slag gaat. In ons district werkt de poli tie aan dit project met zoge- naamde themadagen. Twee chefs gaan dan met 30 colle ga's op stap. In het ochtend- gedeelte wordt informatie verstrekt, in het middagge- deelte gaat de ploeg naar bui- ten, en woensdag dus naar Nieuwland. En dat scheelt de politie handenvol met werk. ,Normaal gesproken waren wij zo'n vier tot vijf uur bezig met het ontmantelen van een cwekerij. Zonde van de tijd natuurlijk. Nu cunnen we ons veel meer richten op het ech- e politiewerk, want dat blijft natuurlijk wel onze verantwoordelijkheid", vertelt recher- heur Willem Fortuin van de politie. Het idee is afkomstig uit Rotterdam, waar met de splitsing van de verantwoordelijk- leden in eerste instantie in de Millinxbuurt grote resultaten zijn behaald. Kwamen voor- leen de kosten van de ontmanteling nog bij le politie terecht, nu gaat de gemeente met- een achter de eigenaar aan om de kosten zoveel mogelijk op hem te verhalen. De ge meente kan 00k besluiten bepaalde panden e sluiten voor een bepaalde periode en daar zit een particuliere eigenaar natuurlijk niet op te wachten. De teelt van hennep in woningen is de laat ste jaren explosief gestegen. De politie noemt vooral de wijken Oost en Nieuwland als brandhaarden, maar in principe kan een kwekerij in elk deel van de stad worden ge- vonden. Streven is om zestig kwekerijen per jaar op te rollen en in negentig procent van de gevallen kan de eigenaar tegenwoordig, met hulp van de gemeentelijke basisadministratie, Eneco of de belastingdienst, achterhaald worden. Voor het opsporen en oprollen van kwekerij en is de politie natuurlijk grotendeels afhan- kelijk van tips uit de omgeving. „Mensen die een vermoeden hebben naast of boven een kwekerij te wonen, kunnen dit melden via meldmisdaadanoniem. In vijftig procent van de gevallen leidt een melding tot niets. Was het zo warm in een pand vanwege een zonne- bank die daar regelmatig aanstaat of iemand houdt een terrarium." Enkele kenmerken zijn echter wel te geven, vindt de politie. „Bij afgeplakte ramen, pij- pen die uitsteken langs de muren, water dat bij de buren langs de muren loopt gaan bij ons wel de alarmbellen rinkelen. En gaan we langs, dan gebruiken we allereerst onze neus die we gewoon door de brievenbus ste ken. Dan weet je vaak al genoeg." De bewo- ners, kwekers, zijn steeds vaker in handen van de hennepmaffia. Zijn ze gedwongen een kamertje af te staan omdat ze gokschulden hebben of zoiets. „Zielige figuren", volgens Fortuin. Tegenwoordig komt de particuliere kweker die wat plantjes op zolder verbouwd in ieder geval steeds minder voor. Na de bruisende barok van de Satyr's Band is het vrijdag 24 april de beurt aan het en semble Scherzi Musicali om een heel andere kant van dc barokperiode te laten horen. Onder de titel 'Dulcis Amor Iesu' brengt dit internationa- le gezelschap onder leiding van Nicolas Achten een keu- ze uit het schitterende meer- stemmige sacrale werk van de Italiaanse componist G.F. Sances in't Huis te Poort op de Dam. De Belg Nicolas Achten is een fenomeen. Bescheiden noemt hij zichzelf 'muzikant', waar mee hij zeggen wil dat hij zich niet slechts tot zingen beperkt maar 00k diverse in- strumenten bespeelt. Het concert begint om 20.15 uur op de Dam 28-30. Kaar- ten in de voorverkoop 15,00, aan de zaal 17,50. Jack is een gecastreerde ka- ter van 3 jaar oud. Het is een enorme kroelerd die goed met honden, katten en kinderen overweg kan. Mag Jack bij u naar buiten toe en vindt u zijn blaasgruis geen probleem? Kom dan snel kennismaken met Jack bij het Dierentehuis Nieuwe Waterweg! Meer informatie over Jack en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Lin den van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za- terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. De Vrienden van het Jenever- museum brengen op vrijdag 17 april een bedrijfsbezoek aan Koninklijke De Kuyper aan de Buitenhavenweg. Op het programma staat on der meer informatie over het proces van de likeur en een rondleiding door de fabriek. De excursie begint om half tien. Ook niet-leden van de Vereniging van Vrienden van het Jenevermuseum kunnen aan het programma deel- nemen. Aanmelden via het e-mailadres e.bombeke@ caiway.nl is echter noodza- kelijk. Koninklijke De Kuyper is een familiebedrijf dat dateert uit 1695. De Kuyper geniet be- kendheid als producent van alcoholhoudende dranken. Jules Deelder maakt Eerste Paasdag, zondag 12 april, zijn entree als pitcher bij de herenselectie van Softbal- Honkbalvereniging B.T.S. Schiedam. Deelder is naar Schiedam gehaald om aandacht te trekken voor het honkbal en softbal in Schiedam, BTS hoop dan ook op veel publiek zondag. B.T.S. Schiedam speelt dan om 14.30 uur zijn eerste sei- zoenswedstrijd tegen de he- ren van Honk- en Softbal- vereniging Biento uit Leiden. Deelder zal plaatsnemen op de heuvel en de allereerste worp verrichten in Schie dam's eerste competitie- wedstrijd. Voor dit speciale moment zal de Nachtburge- meester van Rotterdam eep officieel Schiedam-shirt over zijn zwarte pak aantrekken. De inmiddels vier gespeelde oefenwedstrijden tegen Holy, Jeka, Gophers en Domstad Dodgers werden allemaal glansrijk gewonnen door B.T.S. Schiedam. De honkbalselectie van Soft bal- Honkbalvereniging B.T.S. Schiedam bestaat uit 14 spelers die onder leiding staan van coach Johan Kor- pel. B.T.S. Schiedam speelt Tweede Klasse B en de ver eniging heeft ongeveer 200 leden, waaronder 7 jeugd- teams en 3 softbal dames- teams. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 8 april 2009 WX91-d SCHIEDAM> Hennepteelt is een lucatieve business. Een kilo hennep levert 3000 euro op en is in acht weken ge- (weekt. Foto: Roel Dijkstra Doordat de gemeente tegenwoordig de bestuurlijke (saaie en tijdrovende) kant van het oprollen van hennepkwekerijen voor haar ekening neemt, blijft er voor de politie steeds meer tijd over voor het vangen van boeven. De politie doet het onderzoek, maar de nasleep en het ontmantelen van de kwekerij komt op het bordje van de lichtblauwe brigade. SCHIEDAM> I Het is feest op obs De Singel. Dit jaar bestaat de school 30 jaar en dat vieren ze dubbel en dwars. Vorige week begonnen de festiviteiten met het oplaten van balonnen. En vorige week woensdag stond in het teken van KNAL, een zelfgeschreven toneekstuk van alle leerkrachten. Afgelopen vrijdag leerde circus Kristal uit Amsterdam de kinderen allerlei kunstjes, zoals een wiel fietsen. De komende weken staan een disco een excursie naar Drievliet en een expositie op het programma. SCHIEDAM> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29