De dichttalenten onder onze lezers delen hun gedichten hier lezers in beeld 'Aantal handboeien is een beetje uit de hand gelopen' HI 'Zo'n dag tegen geweld maakt geen indruk op raddraaiers' Mijn mening Zwartrijdende schoolklas Mijn gedicht Mijn verzameling I Danny Mooy stuurt een lentefoto in van de Zeelandlaan in Vlaardingen. „Vorig jaar lag de Zeeland- laan helemaal open vanwege het ophogen. Maar dit voorjaar staat de laan er fleurig bij. Het is net een stukje van de keukenhof met 7 soorten voorjaarsbloemen. Een bewoner die in de bloemen- branche werkt heeft dit verzorgd. De gemeente kan hier wel een voorbeeld aan nemen!" Prikbord Het kleinste kamertje Lezerspanel Mijn vereniging De Doelen; honderden kinderen zijn uitgenodigd voor een optreden van de Marinierskapel, met als toetje Edwin Rutten, de film van... Wij, zo'n 60 personen, moesten met de tram. Die zat al behoorlijk vol, toen wij de tram ingingen. Een han- gerige trambegeleidster gevraagd of ze met de hand kon stempelen, omdat ik de automaat niet makkelijk kon bereiken: 'Nou, ik denk niet dat ik zoveel inkt heb.' Dan toch maar zelf stempelen. Op de terugweg: een tram-begeleider van wie ik in eerste instantie dacht dat ie net een of ander shot had verorberd. Zittend, door de herrie net niet slapend, liet ie alles op zijn beloop, geen controle, lekker hangen. Een collegaschool wist waarschijnlijk al uit erva- ring, dat controle uit zou blijven, want de begeleider stopte de ov-kaartjes maar weer in zijn binnenzak, zo een paar tientjes uitgespaard. Het zwartrijden, in dit geval een grote groep van een school, zal dus gewoon niet uitgeroeid worden als de trambegeleiding zelf al denkt 'Het is wel goed zo'!!! Overigens het gaat in dit stukje over twee begelei- ders, daarmee wil ik niet zeggen dat ze allemaal zo zijn. Wie de schoen past, trekt hem aan? Dwalen in gisteren En vandaag Turend in de spleten van be- leven Op zoek naar gisteren Vandaag heeft toekomst Gisteren een verleden Morgen is vandaag Vandaag wordt gisteren Vandaag en gisteren Jij was gisteren Ik ben vandaag Morgen zijn wij gisteren Vandaag zijn wij Gisteren en vandaag Morgen is vandaag Gisteren was jij Vandaag was ik Morgen ben ik gisteren Na gisteren Nooit meer vandaag matys m timmers'09 Ze ging droevig deinend van jeweg En je had zoveel nog willen zeggen Je hoort bij mij en niet bij hem Maar nooit meer is het uit te leggen Een moment een nameloos gevoel Dan keert zachtjes wenend weer het heden Je weet er was iets dat voor- goed En ongekend is heen gegle- den... Chris Bezooijen Patrick Koster krijgt de op- merking regelmatig als hij vertelt dat hij handboeien verzamelt. „0, dus jij hebt thuis een spijlenbed!?" Maar nee, het zijn niet de fluffy exemplaren, maar die van politiekorpsen van over de hele wereld. Patrick haalt zijn schouders maar op over de seksueel getinte opmer- kingen. Zijn verzameling begon op 8-jarige leeftijd. Omdat hij het stoer vond handboeien te hebben, kocht hij ze bij Broekman Dump tegenover zijn school aan de Putsebocht. Toen die zaak verdween vond hij bij Dump 2000 menig exemplaar. In ternet opende een geheel nieuwe, enorme wereld. „Ja, en dan wil je meer." Inmid- dels bevat zijn verzameling zo'n 360 handboeien en is daarmee een van de groot- ste in z'n soort in Nederland. „Het is uit de hand gelopen." Handboeien zijn nooit het- zelfde. Je hebt ze met (semi- jscharnier, langere of korte m "t H ketting, (on)gespiegeld en 00k de stempeling is telkens anders." Maar de achter- grondinformatie boeit even goed. Hoewel de goedkoop- ste set al te koop is voor 5 eu ro, is een topstuk 6500 euro waard. En die heeft Koster. Een voetboei, vermoedelijk gemaakt in China en uniek in zijn soort. Contact: hans- boeienfreak@hotmail.com. Voor de meesten is niets zo leuk als binnenkijken bij an- deren. Zo is Maasstad on der meer nieuwsgierig naar uw toilet. De een heeft er een moppenboekje van Max Tailleur liggen, de ander zet een flesje Cool Water van Davidoff neer als toiletver- frisser. De een hangt er een kunstwerk op, de ander doet er helemaal niets aan, zo- lang het maar functioneel is. Sommigen verven de muren paars of oranje, anderen heb ben er radio ge'installeerd. En dan die gekke wc-brillen! En dan hebben we het nog- niet over belangrijke vragen als zittend of staand plas- sen. Deur dicht of open? Wel of niet lezen? Mail een foto met tekstje van uw kleinste kamertje naar waterweg@ maasstad.nl. Frontale lobotemie. Dat zou pas indruk maken. Toch denk ik dat zo'n lande- lijke actiedag een goeie zaak is. Wellicht dat we collectief een oplossing kunnen bedenken die een tikje minder dras- tisch, maar net zo effectief is. Nee, waarschijnlijk hebben zij niet eens gemerkt dat er op 6 april is geprotesteerd. De maatregelen, die wellicht uit deze dag voortkomen, maken hopelijk wel indruk op deze groep. Een dag tegen geweld. Kijk, als je dus zinloos geweld pleegt, dan mis je bepaalde hersencellen. Of je dan de bedoeling van zo'n dag zal begrijpen, ik weet betwijfel het ten zeer- ste. Er is maar 1 remedie, zwaar en dan bedoel ik 00k ZWAAR straffen die gasten!! Welnee, ze moeten gewoon weer de militaire dienst in- voeren en een buitenlands paspoort verbieden anders kunnen ze er toch weer on- deruit. Dan leren ze in ieder geval respect, waarde en normen en luisteren naar je meer- dere. Dus flink AFZIEN. Nely van der Kroon uit Vlaardingen is ervan overtuigd dat haar vereniging de leukste van de waterweg is! „Wij zijn smartlappenkoor 'De Vlaardingse Smarties' en wij zijn gekleed in de kleuren van de Vlaardingse vlag en zingen vijf jaar met veel plezier en brengen jong en oud veel ver- tier." Voor meer informatie over de Smarties zie de website: www. devlaardingsesmarties.nl. Is uw vereniging net zo leuk of misschien wel leuker? Mail dan een foto met korte tekst naar: waterweg@maasstad.nl. Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdag 8 april 2009 WX92-C WIM KOELEWIJN, ROTTERDAM) DWALEN •NAAMLOOS In deze rubriek besteedt Maasstad Weekbladen aandacht aan verzamelaars in de regio. Deze week Patrick Koster (36) met zijn passie voor handboeien. REGIO) Patrick Koster uit Rotterdam met de voetboei die vermoedelijk qemaakt is in China en uniek is in zijn soort. Foto: Rob Kamminga HANSBOUMAN) YENICE JONGEJAN PIET MOL) TRUDY BERENDS)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 33