lezersservice Pasar Malam Asia in Ahoy r Speciaal voor onze lexers Suiker prima pijnstiller voor pasgeboren baby's Win een Intellisteam stoomkoker! voua152313'W g^P°r.°|fe stad I" 0909 - 50 50 344 iiuii jjs Spa Srigjf mwt mw www.marcoleer.nl MARCO CARAVANS Kijk voor meer informatie en overnachtings- mogeiijkheden op www.beeksebergen.niof bel 0900-0200 0,20 p.m.). Het Jeroen Bosch Zieken- huis gebruikt sinds kort een bijzondere pijnstiller voor gezonde, pasgeboren baby's: suikerwater. Vlak voordat een pasgeboren baby een prik krijgt, drup- pelt de verpleegkundige sui kerwater in de mond. Dit gebeurt bijvoorbeeld bij een hielprik, een vaccinatie, het inbrengen van een infuus, het verwijderen van plakken- de elektroden of het plaatsen Van een voedingssonde. De smaak van suiker activeert gebieden in de hersenen die de pijnprikkels afremmen. Onderzoek heeft aangetoond dat suikerwater (met een def- tig woord: sucroseoplossing) de pijndrempel verhoogt bij pasgeborenen kinderen. Ba by's kalmeren en zijn duide- lijk minder geprikkeld door de suiker. Dat is onder ande- re te merken aan de gezichts- uitdrukking en de hartslag. Ook huilen ze minder. Deze vorm van pijnstillen wordt alleen toegepast bij korte en lichte pijnprikkels. Bij lan- ger durende pijnen, zoals de geboorte met een zuignap of bij ontstekingen, wordt para cetamol of morfine gebruikt als pijnstiller. Het Jeroen Bosch Zieken- huis had al enkele jaren er- varing met het gebruik van suikerwater bij zieke en te vroeg geboren baby's. Deze behandeling was zo succes- vol dat het sinds deze maand ook is ingevoerd voor ge zonde pasgeborenen op de kraamafdeling. Ook borst- voeding werkt pijnstillend, zo bleek uit onderzoek. Dat komt waarschijnlijk door de geur, het huidcontact met de moeder en andere speci- fieke sensaties die een baby ervaart bij het drinken aan de borst. het entreetarief. Duizenden bezoekers zullen in het paasweekend genieten van de feestelijke Aziatische Jaarmarkt in Ahoy. „Ieder jaar is het in het Ahoy een groot succes", zegt organi- sator S. Ali. „Ik ben blij dat er in Rotterdam altijd zo en- thousiast op onze Pasar Ma lam Asia wordt gereageerd. Vandaar dat wij al voor de zesde keer terugkomen." Ahoy wordt weer het stra- lende middelpunt van alles wat oosters is, vol met stands met artikelen uit Aziatische en andere tropische landen. Met muziek, geur, culturele shows met diverse bands en artiesten, met tientallen kraampjes, snacks en au- thentieke Indonesische res taurants waar lekkernijen worden bereid en nog veel meer. Rotterdam koestert de heer- .lijke, sfeervolle,vriendelijke, maar ook de ietwat geheim- zinnige Indonesische sfeer en cultuur. Rotterdam is niet alleen dol op de Indonesische sfeer, maar het gehele fanta- sierijke Aziatische gebied prikkelt de nieuwsgierig- heid van velen. Door een be- zoek te brengen aan de Pasar Malam Asia, waant u zich al snel in een tropische wereld vol plezier en genot voor ie- dereen. Ali: „Doordat er ie- der jaar meer belangstelling is voor vakanties naar Azi atische landen, verwachten we dit jaar meer bezoekers die een indruk willen krijgen van de sfeer en cultuur." De Pasar Malam is geopend op zaterdag 11 april van 13.00 tot 23.00 uur, op zondag 12 april van 12.00 tot 22.00 uur en op maandag 13 april van 12.00 tot 20.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.pasarmalamasia.nl A UW LEREN BANKSTEL WEER ALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJSOPGAVE www.corolie.nl BBTTOTTTrHlTTiTTMi puzzel GOED DOEL puzzel Zo doet u mee! (70 ct. p.m.). HE1 cSootStE afWkaai t'FE MRtf VAN REDEftl AND in Safaripark Beekse Bergen beieef je 365 dagen per jaar een Afrikaans avontuur. Op uitgestrekte savannes ben je omringd door overstekende zebra's, nieuwsgierige giraffen en grommende leeuwen. Je kunt zowel wandelend, met de safaribus, de safariboot als met eigen auto op avontuur. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 8 april 2009 TX96-a Gezond en wel AANTOONBAAR RESULTAAT ONDERZOEK Lezers van Maasstad Weekbladen krijgen bij J inlevering van deze bon 3,- korting p.p. Op 1 Deze bon is niet geldig in combinatie met andere acties, e-tickets en/of combitarief. Kopieen van deze bon worden niet geaccepteerd. Kan niet I worden ingewisseld voor contanten. Maximaal 4 personen per bon. Geldig t/m 30 juni 2009. Actiecode: Maasstad 09 I MARCO LEER B.V. NIJVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD Voor nieuwe of gebruikte caravans SCHADESERVICE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 weekbladen veriichting feestuitgave pook bijbelse vrouw notitieboekje jezichts- jeharing drinkgerei gefl&zel rondtrekken- de steppe- bewoner ver (in samen- stellingen) oranierode dekverf beddengoed sprookjes- figuur broer van Kain tijdrekening laagtij vakie in de koelkastdeur Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Met de Intellisteam van Morphy Richards heeft u geen gasfornuis meer nodig! Deze unieke en revolutionaire stoomkoker, met een etage, heeft drie afzonderlijke bedienbare stoomcompartimenten met verschillende uitneembare schalen. De intelligente digitale timer zorgt ervoor dat uw eten tegelijkertijd klaar is. De Intellisteam wordt geleverd met een rijstkom en sausbakken van respectievelijk 1 en '/2 ilter' morphq richards Kijk voor meer informatie op www.morphyrichards.nl oft f bel 036 -538 70 40 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 8 t/m dinsdag 14 april 2009 doorgeven via Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 8: meditatie. Een midweek of weekend naar Landal De Vlegge is gewonnen door: D. Bouman, Rotterdam. ■©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 39