1 Sportieve dames gezocht Ladiesday zaterdag 2 mei Schiedam Gratis compost voor inwoners Schiedam IRADO doet mee aan de landelijke compostdag Gewijzigde openingstijden Stadswinkel Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken gemeente Schiedam Sportclub C FC Hermes DVS organiseert in Schiedam op zater dag 2 mei 2009 in samenwerking met de gemeente Schiedam, de Rabohank en de Sterke Vrouwen Ploeg voor het eerst een uniek evenement: de Ladiesday. Ons doel is om ongeveer tweehonderd vrou wen uit de regio Rijnmond kennis te laten maken met de cricketsport. Voor wie? Voor alle dames die van sport houden! Iedere vrouw kan zich kosteloos in- dividueel aanmelden, maar Hermes DVS geeft ook bedrijven de moge- lijkheid om vrouwelijke personeels- leden eens te verwennen met een sportief dagje uit. Een bedrijf kan zich aanmelden met een bedrijfs- team. Geef je op! Dames kunnen zich aanmelden op de website van Hermes DVS: www. hermesdvs.nl. Klik op de homepa ge links onderaan op 'inschrijven Ladiesday' en vul het formulier in. Kinderen vanaf zes jaar zijn op de Ladiesday van harte welkom. Aan individuele inschrijvingen zijn geen kosten verbonden. De dag zelf bestaat uit clinics en competitie in teamverband, afgewis- seld met een high tea en een diner. De Ladiesday zal swingend worden afgesloten. Hermes DVS viert in 2009 het 125-jarig bestaan, en het georgani- seerde damescricket in Nederland bestaat in 2009 precies 75 jaar. Twee redenen voor een spetterend vrou- wenfeest in het voorjaar, net voor de aanvang van de competitie. Bij een prachtige sportieve dames- dag hoort een goed doel. De Hermes dames hebben zich dan ook ver bonden aan 'Because I am a Girl' van Plan Ne derland. Met deze campag- ne komt Plan Nederland op voor meisjes in ontwikke- lingslanden. Een groot deel van de opbrengst van de Ladiesday zal dan ook worden gedoneerd aan dit goede doel. Ladiesday Hermes DVS 2009 Wanneer: zaterdag 2 mei Waar: sportclub C FC Hermes DVS Adres: Olympiaweg 20, Schiedam Aanvang: 11.30. Programma volgt na inschrijving. Kijk voor meer informatie over de Ladiesday op www.hermesdvs.nl Kennisgeving wet Milieubeheer verklaring inzake melding artikel 8.19 Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 27 december 2007 van Huisman Special Lifting Equipment B.V. een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen voor verandering van de inrichting. De melding betreft de aan de inrichting verleende vergunning van 13 februari 1997. De melding heeft betrekking op het verplaatsen van de kotterbank van hal 6A naar hal 2A, het magazijn. De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarbor- gen voldoende bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Admiraal Trompstraat 2 te Schiedam. Inzage U kunt de verklaring inzake melding en de overige van belang zijnde stukken van 9 april 2009 tot en met 20 mei 2009 op volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, s Gravelandseweg 565 te Schiedam. Op maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 2468 621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de boven- genoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na verzending van de verklaring inzake melding bezwaar maken tegen deze verklaring bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, onder vermelding van Awb-bezwaar in de linker- bovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift, Postbus 1501 3100 EA te Schiedam. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samen- valt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR (010 246 8621). Inlichtingen De heer P. van Etten van de DCMR (Wm), 010 246 8348, Doclnfo DCMR (inzage, procedure en kopieen), 010 246 8621. Locatienummer: 406656. DMS: 20904304. Inwoners van de gemeente Schie dam kunnen zaterdag 11 april gratis een zak compost ophalen bij het afvalbrengstation van IRADO aan de Fokkerstraat 550 vanwege de lan delijke compostdag. De landelijke compostdag wordt georganiseerd om het scheiden van groente- fruit- en tuinafval (GFT) te stimuleren. Op is op! Op vertoon van hun legitimatie kun nen inwoners van Schiedam op zater dag 11 april bij het afvalbrengstation aan de Fokkerstraat 550 gratis een zak compost ophalen, uiteraard kunt u uw grofvuil gelijk aanbieden. Het betreft een eenmalige actie waarvoor geldt op is op. Het wordt daarom aangeraden dat men er op tijd bij is. Deze actie geldt voor heel Schiedam, dus ook voor wijken waar niet aan GFT-scheiding wordt gedaan. Het afvalbrengstation is op zaterdag 11 april geopend van 9.00 tot 15.00 uur. Goed voor de tuin Compost is een natuurlijke bodem- verbeteraar. Het stimuleert de groei van gewassen op een milieuvrien- delijke wijze, het reguleert de wa- terhuishouding en zorgt voor een natuurlijke balans in de bodem. Compost is, gemengd met tuinaarde, geschikt voor alle tuinplanten. Composteren beter voor het milieu j en de portemonnee Composteren is goed voor het mi lieu; organisch afval wordt nuttig hergebruikt. Bovendien draagt com post bij aan het vastleggen van C02 in de bodem en helpt dus in de strijd tegen de opwarming van de aarde. Composteren bespaart ook geld om- dat het een goedkope manier van afvalverwerking is, in veel gevallen zelfs meer dan de helft goedkoper j dan het verbranden van restafval. Kortom: genoeg reden om het or ganisch afval goed gescheiden te blijven aanleveren! De Stadwinkel is op 1 mei, 5 mei en 22 mei gesloten. Wei is deze als compen- satie voor 5 mei op maandag 4 mei de gehele dag (8.00-16.00) geopend. Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 23 april 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Mededelingen vanuit de gemeente - Invulling investering Sociale Infrastructuur-Vouchers - Terugblik bezoek gemeenteraad aan de wijk - Het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik- keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. Aanvraag vergunning wijnproeven in De Plantage op Koninginnedag Bij de burgemeester van Schiedam is door mevrouw J. van Weijen en me- vrouw A. van Winsen een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een wijnproeverij op 30 april 2009 (Koninginnedag) in de Plantage. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on- derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Wijnproeverij (aanvraag): 9 april t/m 23 april 2009. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam, onder vermelding van Wijnproeverij. Aanvraag vergunning Groenelaan Live op Koninginnedag Bij de burgemeester van Schiedam is namens Stichting Pokey, Hagastraat 8, 3114 ND Schiedam een vergunning aangevraagd voor het organiseren van een muziekfestival op het Wilhelminaplein op 30 april 2009 (Koningin nedag) van 11.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van on derstaande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Groenelaan Live (aanvraag): 9 april t/m 23 april 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van Groenelaan Live.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4