Wethouder plant appelboom in Beatrixpark Gratis vrijwilligersverzekering voor inwoners van Schiedam Wijkoverleg Schiedam Oost Gemeenteberichten Geboorteakte of parkeer- vergunning aanvragen? www.schiedam.nl Bouwzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor image in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bou*e"> Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. RECTIFICATIE: In de publicatie van 1 april is abusievelijk vermeld Onderwijsgebouw oprich- ten op de locatie; omsloten door Horvathweg, Overschieseweg en Rijksweg A40, dit moet echter zijn A20. Ingekomen bouwaanvragen van Over de Nieuwe Haven Broersveld 163, 3111 LG Burg. Knappertlaan 148, 3117 Geervlietsestraat 18, 3114 VG, Parkweg 52, 3119 CM Prins Bernhardlaan 88, 3116 HG Ringersstraat 21-21, 3125 BP 24 maart 2009 t/m 31 maart 2009 het vernieuwen van een brug het vergroten van een winkel/opslag- ruimte en woongedeelte het plaatsen van een satellietschotel het veranderen van de gevel het plaatsen van 2 rolluiken de woning gedeeltelijk veranderen het bedrijfspand gedeeltelijk veranderen (herziene aanvraag) Wethouder Maarten Groene plantte op zaterdag 4 april een appelboom in de omgeving van Fort Draken- j steijn in het Prinses Beatrixpark. I Deze appelboom is een geschenk van minister Verburg van Landbouw, Satuur en Voedselkwaliteit aan de I gemeente en maakt deel uit van het I programma Groen+De Stad. Schie- I dam is een van de dertien gemeenten die meedoen aan deze aanpak. Verleende bouwvergunningen Verzonden 6 april 2009 Jan van Zutphenstraat 18A, 3119 BP het plaatsen van een dakopbouw Jan van Zutphenstraat 18C, 3119 BP het plaatsen'van een dakopbouw Schiekade 36 het tijdelijk plaatsen van 4 vlaggenmasten 1 Foto's: Bart Bos Geweigerde vergunning Verzonden 3 april 2009 Steenstraat 17, 3114 NR het veranderen van een woonhuis met bedrijfsruimte tot 2 woningen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3(107 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Sloopzaken Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor image (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bou^' Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 2191252. Ingekomen sloopaanvragen van 20 maart 2009 t/m 2 april 2009 Broersveld 163 Diverse woningen van woning- stichting PWS Rotterdam te Schiedam Fr. Haverschmidtlaan 27, 3116 JK Tuinlaan t.h.v. nr. 82, 3111 AW het gedeeltelijk slopen van het interieur en dak het gedeeltelijk slopen van asbest houdende materialen uit de mutatie- woningen het verwijderen van asbest het slopen van het washok/fietsen- stalling en kantoor De gemeente Schiedam heeft vanaf 10 maart 2009 bij Centraal Beheer een collectieve vrijwilligersverzeke- I ring afgesloten voor inwoners van Schiedam. Hieronder treft u meer informatie aan over deze gratis verzekering. Voor wie is deze verzekering I bedoeld? Voor alle vrijwilligers in Schiedam die 'in enig organisatorisch verband onverplicht en onbetaald werk- zaamheden verrichten ten behoeve van anderen en/of de samenleving waarbij een maatschappelijk belang wordt gediend'. Alle vrijwilligers zijn verzekerd ongeacht hun leeftijd. Er geldt geen minimum aantal uren. De verzekering is bijvoorbeeld ook van toepassing op vrijwilligers die betrokken zijn bij kerkelijk werk, buurtactiviteiten of eenmalige activi- teiten. Ook de organisaties binnen de gemeenten zijn verzekerd (bestuur- dersaansprakelijkheid etc.). Vrijwillige brandweerlieden en vrij- willige politiemedewerkers zijn uit- gesloten van deze verzekering. Dit geldt ook voor stagiaires in het kader van de maatschappelijke stage voor scholieren. Mantelzorgers zijn alleen verzekerd voor de ongevallen- en persoonlijke eigendommenverzeke- ring voor vrijwilligers. Waar zijn vrijwilligers en vrijwil- ligersorganisaties voor verzekerd? De gemeente heeft voor de vrijwil ligers en organisaties de volgende verzekeringen afgesloten: - ongevallen- en persoonlijke ei- gendommenverzekering voor vrijwilligers; - aansprakelijkheidsverzekering voor vrijwilligers; - aansprakelijkheidsverzekering voor rechtspersonen; - bestuurdersaansprakelijkheids- verzekering voor vrijwilligers; - verkeersaansprakelijkheidsverze- kering voor rechtspersonen; - rechtsbijstandverzekering voor vrijwilligers. Wat moet ik als vrijwilliger of vrij- willigersorganisatie nu doen? U hoeft niets te doen. Aanmelding of registratie van de vrijwilligers is niet nodig. Dus iedere vrijwilliger, actief in de gemeente Schiedam of actief voor een organisatie uit de gemeente Schiedam, bijvoorbeeld de voetbal- vader die meegaat met een uitwed- strijd van zijn kind, is automatisch verzekerd! Bent u een organisatie en overweegt u uw huidige vrijwil ligersverzekering op te zeggen, kijk dan wel even goed naar de verschil- len in polisvoorwaarden. Schade... en dan? De vrijwilliger of vrijwilligersorgani- satie kan het digitale schadeformulier downloaden van de website www. vrijwilligerswerkschiedam.nl. Op het formulier staat waar u de claim kunt indienen. Vragen? U kunt informatie over de vrijwilli gersverzekering (waaronder de polis voorwaarden) vinden op de website van het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam: www.vrijwilligerswerk- schiedam.nl. Mocht u daarna toch nog vragen hebben dan kunt u die per e-mail sturen aan overheid.support@ centraalbeheer.nl, onder vermJding van het polisnummer 28 65 34. N B Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb- benden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belangheb- bende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Dat kan 24 uur per dag via het Digitaal Loket np Schiedam.nl Digitaal Loket Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 20 april 2009 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - Stand van zaken wijkgericht werken, in aanwezigheid van wethouder Maarten Groene - Mededelingen vanuit de gemeente - Verdeling van 180 uur extra inzet LBB, project 'De buurt bestuurt' - Het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail. 1 ,j ongebreur schiedam.nl. 8 april 2009 nummer 14 Pagina 2 in K Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ol Informatfenummer stadswinkel: (010) 246 54157 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5