Wegwerkzaamheden Werkzaamheden spoortunnel Parkweg www.schiedam.nl Gemeenteberichten Overlast verkeer van en naar het Pr. Beatrixpark sgevin tikel 3. ens 0 Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef- fing ex. artikel 3.23 Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: "het geheel vernieuwen van een hedrijfsruimte" op het perceel plaatselijk bekend Polderweg 242,3125 KH te Schiedam, kadastraal bekend gemeen- te Schiedam, sectie P 2788." Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Schiedam in Hoofd- zaak", waarin het perceel de bestemming "Gronden bestemd voor inrichtingen van handel en nijverheid" heeft. Het bouwplan is in strijd met het bestem mingsplan, voor wat betreft de minimale afstand van een gebouw tot aan de zijdelingse erfgrens, conform artikel 7 sub 6 van het. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Be- sluit ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijk- heid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om uitbreiding van een bijgebouw bij een ander gebouw, mits het bouwen niet tot gevolg heeft dat het aansluitend terrein voor meer dan 50 wordt bebouwd en dat de oppervlakte die op grond van het geldende bestemmingsplan voor bebouwing in aanmerking komt met meer dan 50 wordt overschreden. Het voornemen om een bedrijfsgebouw te vernieuwen op het perceel plaatselijk bekend Polderweg 242 te Schiedam vol- doet aan het bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een ontheffingsprocedure artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het plan ligt hiertoe van 09-04-2009 t/m 20-O5-2OO9 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag exploitatievergunning (overname), uitbreiding met terras en wijziging openingstijden GR1EKS RESTAURANT SAMOS, ROTTERDAMSEDIJK 425, 3112 AR SCHIEDAM Bij de burgemeester is in verband met een overname van een horecabedrijf een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van Grieks Res taurant Samos (voormalig 'Delphus'), gevestigd in het pand met adres Rot- terdamsedijk 425 te Schiedam. De vergunningaanvraag omvat mede een uitbreiding met een terras en een wijziging van de openingstijden van het horecabedrijf. Het gaat hier om het plaatsen van een terras van circa 20 m2 met 8 stoelen en 4 tafels voor de pui van het pand. De gevraagde openingstijden van het terras zijn: - maandag tot en met zondag van 16.00 uur tot 22.00 uur. De gewijzigde openingstijden van het horecabedrijf zullen worden: - maandag tot en met zondag van 16.00 uur tot 24.00 uur. Vanaf 9 april 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeente- lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag vergunning activiteiten Groenelaan op Koninginneda Bij de burgemeester van Schiedam is door mevr. L.P. van 7 Hoen, Beierlandsestraat 19, 3114 BA Schiedam een vergunning aangevraagd voor het organiseren van diverse activiteiten, waaronder een vrijmarkt, op de Groenelaan op 30 april 2009 (Koninginnedag) van 10.00 uur tot 16.00 uur. De Groenelaan wordt hiervoor afgezet. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van onder- staande aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel, Stadserf 1: Vrijmarkt Groenelaan (aanvraag): 9 april t/m 23 april 2009. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken, dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van vrijmarkt Groenelaan. Hoofdwegen Afsluiting kruispunt Burgemees ter van Haarenlaan/ Troelstralaan/ Van der Brugghenlaan Op woensdag 8 april a.s. wordt het kruispunt Burgemeester van Haar enlaan/ Troelstralaan/ Van der Brug ghenlaan afgesloten in verband met het leggen van nieuw asfalt. De werk zaamheden zouden aanvankelijk wor den uitgevoerd in februari j.l., maardit werd toen verhinderd door vrieskou. De afsluiting heeft verschillende con- sequenties voor verkeer. Het woon- gebied Laan van Spieringshoek e.o., alsmede begraafplaats en crematori um Beukenhof en het tennispark, zijn op woensdag 8 april alleen bereikbaar via de reeds bestaande aansluiting op de Burgemeester Van Haarenlaan na- bij de rotonde Nieuwlandplein. Voor scholieren geldt dezelfde omleiding, maar zij kunnen ook rijden via de langzaamverkeerbrug tegenover de Ruys de Beerenbroucklaan. moet aan beide zijden de toplaag van het asfalt worden vervangen. Tevens moet op sommige plaatsen de bestra- ting van de parkeervakken worden vervangen. De start van het werk is zaterdag 21 maart 2009. Het werk zal in. fases worden uitgevoerd. Voor elke fase zal een omleidingsroute worden in- gesteld. Peter van Anrooylaan Met ingang van maandag 9 februari 2009 worden er wegwerkzaamheden uitgevoerd in de Peter van Anrooy laan. Er worden rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Schiedam Oost In verband met het plaatsen van on- dergrondse vuilniscontainers zijn op diverse plaatsen in Schiedam Oost kortdurend parkeervakken of wegen afgesloten. Mocht u vragen hebben over deze af- j sluiting, dan kunt u contact opnemen met de heer S. Franken (projectleider gemeente Schiedam) via s.franken@ schiedam.nl of via 010-219 1621. Rotterdamsedijk Op de Rotterdamsedijk tussen de Koemarkt en de Van Deventerstraat Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijdstip afgesloten. Deze afsluiting is noodza- kelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen De Velden Op maandag 23 februari 2009 is begonnen met het inrichten van een depot voor materialen op het La- vendelveld. Het depot zal worden ingericht op de parkeerplaatsen van het Lavendelveld. Aansluitend zullen de werkzaamheden voor het ophogen van de tuinen starten. Zie voor meer informatie de bewo- nersbrief. Kerkweg In verband met de aanleg van ver- keersdrempels op de Kerkweg is de ze vanaf maandag 6 april 2009 vanaf 07.00 uur afgesloten. De afsluiting duurt naar verwachting tot en met vrijdag 10 april 2009 16:00 uur. Het betreft de Kerkweg tussen de Slimme Watering en en de Dorpstraat. Een omleiding is ingesteld. Willem Andriessenlaan In verband met de kap van bomen in het plantsoen dat is gelegen tus sen de Willem Andriessenlaan en de Churcillweg is vanaf maandag 6 april 2009 van af 07.00 uur de Willem An driessenlaan afgesloten. Tevens zal een rijstrook van de Churchillweg worden afgezet. Het werk zal naar verwachting tot en met vrijdag 10 april 2009 duren. Na de realisatie van het geluid- I scherm langs de A20, wordt de bestrating in de spoortunnel van de Parkweg weer op het oorspronkelij- ke niveau gebracht. De werkzaam heden hiertoe starten op dinsdag 14 april (week 16) en worden naar verwachting afgerond op vrijdag 8 mei (week 19). Het herstellen van de bestrating onder de spoortunnel kan (korte) vertraging opleveren voor alle verkeer van en naar het Prinses Beatrixpark en de directe omge- ving daarvan. Van week 16 t/m 19 zal steeds een rijbaan afge sloten zijn. Het verkeer vanuit beide richtingen (voet-, fiets- en gemotoriseerd verkeer) wordt ter plaatste met borden en verkeerslich- ten geleid over een baan. Mocht u nog vragen of opmerkin- gen hebben over de vernieuwingen, dan kunt u contact opnemen met de heer Sjak Franken (projectleider ge meente Schiedam) via het telefoon- nummer 010-219 1621 of per email via s.franken@schiedam.nl Wijziging verordening VROM Startersleningen Schiedam 6 april 2009 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 maart 2009 heeft besloten de eerste wijziging van de van de "Verordening Vrom Starterslenin gen Schiedam" d.d. 21 juni 2007 vast te stellen. Het betreft de volgende wijzigingen: Aan de verordening wordt toege- voegd: Artikel 1 lid f: Economi- sche binding aan Schiedam: de bin ding van een persoon aan Schiedam, daarin gelegen dat die persoon, met het oog op de voorziening in het be- staan, een redelijk belang heeft zich in dat gebied te vestigen, met dien verstande dat een economische bin ding in elk geval wordt aangenomen ten aanzien van personen die voor de voorziening in het bestaan zijn aan- gewezen op het duurzaam verrichten van arbeid binnen of vanuit Schiedam; - Artikel 1 lid g: Maatschappelijke binding aan Schiedam: de binding van een persoon aan Schiedam, daarin gelegen dat die persoon een redelijk, met de plaatselijke samen- leving verband houdend belang heeft zich in Schiedam te vestigen, met dien verstande dat een maatschappe lijke binding in elk geval wordt aan genomen ten aanzien van personen die ten minste zes jaar onafgebroken ingezetene zijn, dan wel gedurende de voorafgaande tien jaar tenmin- ste zes jaar onafgebroken ingezetene zijn geweest van Schiedam. Artikel 6 lid 1 a van de verordening wordt gewijzigd in: "Van koopstarters, die nog niet eer- der in het bezit zijn geweest van een koopwoning en waarvan tenminste een van de aanvragers of: - minimaal een jaar staat inge- schreven in de Gemeentelijke Basis Administratie van Schiedam of - een economische- of maatschap pelijke binding heeft zoals in artikel 1 lid f en g omschreven." Op grond van het B&W -besluit d.d. 16 december 2008 wordt artikel 6 lid 1 b gewijzigd in: "Voor het verwerven van bestaande koopwoningen in Schiedam waar van de kosten voor het in eigendom verkrijgen van de woning niet hoger zijn dan 265.000,— of voor het ver werven van een nieuwe koopwoning in de gemeente Schiedam in door het College van Burgemeester en Wethouders aan te wijzen projecten koopwoningen, waarvan de kosten voor het in eigendom verkrijgen van de woning niet hoger mogen zijn dan de grens van de Nationale Hypo- theek Garantie". De wijzigingen zijn in werking ge- treden op 1 april 2009. De gewijzigde verordening ligt vanaf heden gedurende 6 weken tijdens kantooruren ter inzage bij het de informatiebalie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 te Schiedam. Na- dere informatie kan worden verkre- gen bij telefoonnummer 2191252 of 2191257. 8 april 2009 nummer 14 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactle Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7