a=~ Dicht huis Politie controleert dit weekend op 'bijna alles' Krantnetel Wijzigingen vanwege 2e Paasdag Er blijken 25 raddraaiers in Schiedam-Noord te zijn waar de politie, om even kort door de bocht te gaan, geen raad mee weet. Waarom? Voornamelijk om- dat de ouders van deze schoffies niet in willen zien dat hun bloedjes van kinderen 00k daadwerkelijk schoffies zijn. Wat moet je dan, verzuchtte de chef van wijkteam Noord, als boetes die je ze oplegt keu- rig betaald worden door hun ouders, als pa en ma zeggen 'dat hun kind zoiets niet doet' als hij voor de zoveelste keer geregistreerd is voor overlastgevend gedrag... „Tja, wat moet je dan nog?", zuchtten wij, de verslaggevers die dit praatje met groeiende ver- bazing aanhoren, met hem mee. Ongelofelijk toch hoe blind sommige ouders blijk- baar voor het gedrag van hun kinderen zijn. Over- mand door liefde of juist een blijk van verwaarlo- zing? Ouders met geld genoeg, maar een gebrek aan tijd en aandacht. Als ik het praatje zo aanhoor lijkt het wel of ik in Noord in een oorlogsgebied woon, terwijl ik het er juist zo ontzettend naar mijn zin heb. Je kunt er heer- lijk hardlopen, pal langs de weilanden, terwijl je toch 00k in tien minuten in de grote stad zit. Mijn kinde ren kunnen er heerlijk spelen, maar eerlijk is eerlijk, 00k ik zie op weg naar winkelcentrum Spaland vaak de troep en afval in het groen liggen. Restanten van een avondje 'onschuldig chillen'. Het is zelfs zo erg dat ik mijn dochter sterk een schooltuintje heb ont- raden omdat 'je naambordje er toch maar de sloot in wordt gegooid' en 'je plantjes aan gort getrapt'. Al- lemaal door die gezellige jongelui die in de ogen van hun ouders geen vlieg kwaad doen. Ik hoop dat er binnenkort toch eens wat ogen opengaan. Vier weken geleden belde een kantoor voor leegstandbe- heer op of ze niet de Koren beurs tijdelijk wilden huren. Ron Weijers hoefde niet lang na te denken om samen met Nikolaj Dielemans die kans te grijpen. Nu hebben ze het grootste atelier uit Schiedam, nee, uit de weide omgeving. De oude Korenbeurs, sinds de i8eeuw het middelpunt van de jeneverindustrie, dat nu via een anti-kraakover- eenkomst als atelierruimte en expositieruimte elke dag j gratis open staat voor de be- i zoeker. Aljaren staat de Korenbeurs i leeg. Plannen van eigenaar Jan des Bouvrie om het pand I na sluiting van het Arsenaal i te verhuren mislukten. On- dernemers haakten af en de gemeente weigerde een ver- gunning te geven. Ook de I buren willen geen gehorige i horeca in het monumentale gebouw. Deuren bleven dicht tot het telefoontje van Leeg- standbeheer BV. I Sinds een week staan de deu- ren van de Korenbeurs elke dag wijd open. Het is er nog I kaal ondanks de tientallen i schilderijen aan de wanden. i Levensgrote doeken van de i beide Schiedamse kunste- j naars die het atrium beneden als hun atelier gebruiken. 1 Kijk eens wat een prachtig i strijklicht", zegt Ron Weijers i alshijwijstophetzachtelicht dat via het glazen dak de Ko renbeurs in valt. Ze hebben, links de kant van Dielemans en rechts Weijers, allebei de helft van de begane grond als werkruimte. Een wel heel luxe ruimte die tegen een symbolische huur door beide kunstenaars wordt gehuurd. Midden in de zaal, waar de geschenk- tegel van oud-burgemeester Scheeres aan Jan des Bou vrie nog ligt, staat een grote ovale vergadertafel met twee enorme directeursstoelen. Voor de rest staan her en der ezels, linnen en potten verf. „Via het anti-kraak contract kun we er wel elke maand uitgegooid worden", maar Weijers verwacht dit niet en denkt dat zij er een paar jaar mogen werken. Plannen om de ruimte voor exposities te gebruiken zijn er al, maar door het anti-krakerscon- tract kunnen tentoonstel- lingen niet lang van te voren worden geboekt. Op de be gane grond tussen de zuilen worden doorlopend werken van het kunstenaarscollec- tief todence getoond. Zelf zijn Wijers en Dielemans de formele huurders omdat huiseigenaar Des Bouvrie juridische namen wilde en geen stichting. Sinds de deur open staat loopt iedereen, toeristen en Schiedammers, de Koren beurs binnen. Ze blijven op de drempel staan om nieuwsgierig naar binnen te gluren. Kunste naars aan het werk in een groot, mooi gebouw; dan is een praatje snel gemaakt. In een stomerij in winkelcentrum Hof van Spaland is don- derdagavond brand uitgebroken. Oorzaak was een strijkijzer dat aan was blijven staan waardoor een stapel kleding vlam vatte. Toen de politie aan kwam sloegen de vlammen al uit het dak. De brandweer had de brand echter al snel onder con- trole en niemand raakte gewond. Toen de brandweer klaar was met de brand in de kledingwinkel, kon ze daarna meteen door naar de naastgelegen parkeergarage waar een prullen- bak geblust moest worden. foto: sven van beek De politie voert dit week- einde, op 10 april en 11 april van 20.00 tot 05.00 uur, een grootscheepse actie waarbij met hulp van alle wijkteams gecontroleerd wordt op'bijna alles'. Er geldt zero tolerance i en de boetes die worden uit- i gedeeld kunnen hoog oplo- pen. Milieucontroles worden gehoudeninhetBeatrixpark, waar onder andere vissers aan de tand worden gevoeld over hun vispatroon. Bij de Mac Drive in de Spaan- se Polder en bij de Burger King wordt streng gecontro leerd op het weggooien van afval. XQ83-C Korenbeurs nu gratis atelier Huisvuilzakken In plaats van maandag 13 april zamelen wij uw huisvuilzak in op donderdag 16 april. Wij verzoeken u de huisvuilzak voor 07.30 uur buiten te zetten. NV irado Fokkerstraat 550 3125 BE Schiedam telefoon 010-262 1000 e-mail info@irado.nl www.irado.nl KARIN MOERMAN SCHIEDAM) Ron Weijers en Nikolaj Dielemans bedachten zich geen moment en toverden de lege Korenbeurs om in een spetterende expositieruimte waar de kunst van de wanden afspat. Foto: Roger van der Kraan FRANK WILLEMSE SCHIEDAM) SCHIEDAM) Maandag 13 april is de dienstverlening van IRADO als volgt gewijzigd: Afvalbrengstation aan Fokkerstraat 550 Op maandag 13 april is het afvalbrengstation in Schiedam gesloten. Minicontainers In plaats van maandag 13 april legen wij uw gft- of restafvalcontainer op zaterdag 11 april. Wij verzoeken u de minicontainer voor07.30 uur buiten te zetten. Er waren gelukkig genoeg klussers om Fort Drakensteijn weer een fris likje verf te geven afgelo pen zaterdag. De speeltuin, waar ook gehandicapte kinderen naar hartelust kunen spelen, moes eind vorig jaar om veiligheidsredenen worden gesloten. Gelukkig was de gemeente bereid geld vr te maken voor een grote opknapbeurt, zodat de speeltuin straks weer open kan. Wat restte wa wat verfwerk, dat door enkele vrijwilligers enthousiast werd opgepakt. Foto: Bart Bos Compleet naar wens

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9