bij huis Dicht Debatersclub krijgt alle ruimte op het Stedelijk Gymnasium LOEWE. Perfect uitgerust. Gewoonweg meer comfort. CarojHj ytrsmlyke iory Maud Best, Wouter van der Staaij en Salome Balderra- bano vormen het bestuur van de Bekwame Eloquen te Debaters club; kortweg: BED. Het zijn 15- tot 18-jari- ge scholieren die hun T uur op eigenwijze manier heb- ben ingevuld met 'De kunst van het Debatteren'. Quaestor Maud doet samen met BEDgenoot Max David- se het relaas van BED. Dat de Schiedamse clubleden 00k in Vlaardingen iets te vertellen hebben vindt zijn oorzaak in de eerste D66-maandag- avond.in cafe d'Oude Stoep, ruim een maandje geleden. „Dat was een hele mooie ge- legenheid om als jongeren een volwassen debat bij te wonen", vertellen Maud en Max. „We hebben ons niet in de plaatselijke dicussie gemengd, maar hadden wel een lesje openbaar spreken kunnen geven. Maar zo'n politieke maandagavond in het cafe is 00k gewoon leuk zonder iemand van repliek te dienen. Je kent een paar mensen, je leert nog meer mensen kennen, je drinkt wat en je hebt een leuke avond." Niet dat de leden van BED anders nooit ergens ko- men. Het zijn met hun jonge jaren al geharde debaters die bij verschillende gelegenhe- den een hartig woordje heb ben meegesproken. Zelfs op het NK Debatteren en in de regionale versie van de inter national Model European Parlement (MEP)competitie. „We hebben BED ingericht naar aanleiding van de MEP- competitie waar we vorig jaar als bovenbouw van het Stedelijk aan deelnamen. De schooldirectie vond het een goed plan en we hebben hele- maal de vrije hand gekregen om onze lessen in te richten. Het is een les voor leerlingen door leerlingen", vertellen de debaters. De docenten Spee- tjens en Janssen begeleiden BED op grote afstand. „We hebben het wel getroffen met de school. Vrije dagen, plan ning, financien, docenten, alles kunnen we inzetten zo- als wij het willen." Daar verwacht en krijgt de school overigens best iets voor terug. „We geven niet alleen onszelf les maar heb ben 00k al gastlessen gegeven aan andere klassen. En het is helemaal leuk dat BED-lid Bob Moree als 4e klasser bij- voorbeeld les geeft aan een 5e klas", lacht Maud. „En we maken onze eigen reclame, bijvoorbeeld door in de 'wan- delgangen' van de school aan iedereen te vragen of ze met ons naar BED willen." Maar 00k door mond-tot-mond re clame is BED een fenomeen op het Stedelijk Gymnasium. „Omdat het Stedelijk een kleine school is kent ieder een elkaar in elk geval van gezicht en kun je makkelijk met elkaar communiceren." De lessen die zij geven zijn overigens behoorlijk pit- tig. „We kijken films als de 'Great Debatters' of we ana- lyseren de speeches van Obama, dat is inspirerend." Maar via het twee woorden spel binnen 30 seconden op logische wijze van thema wisselen en tegelijkertijd de aandacht van het publiek vast blijven houden blijkt een hele kunst. „Als we om ons BED-uur worden uitge- lachen dan halen we tijdens onze 'gastlessen' die lachers voor de klas en dan vallen de 'grote' monden altijd stil en door de mand." Het formuleren van een spraakwaterval waar geen speld tussen te krijgen is, lijkt de leden van BED op het lijf geschreven. Toch zijn het geen 'nurds', maar vlotte jonge mensen die hun gedachten goed on der woorden kunnen bren gen en daarmee hun school tijd een meerwaarde geven. „Kenmerk van de leden is dat zij heel actief zijn. Max zit in de 'pr', Micky Engberts is voorzitter van de Leerlin- genraad... Maar BED beheerst niet ons hele leven", beslist Maud het gesprek. De Veld beeld geluid Vakantiekrachten voor huishoudelijke werkzaamheden en alphahulpen De nieuwe Art SL met een diepte van slechts 90 mm. I )l bir 9 JV Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 15 april 2009 XQ85-d 'n Vraagje...: jij met mij naar BED De deelnemers aan de debatersclub van het Schiedams Stede lijk Gymnasium zijn niet echt zulke losbollen als hun slogan doet vermoeden. Ze zijn wel zo mondig dat ze hun gedachten als goed geformuleerde woorden op een hoger plan weten te brengen. „Wil jij met mij mee naar BED, want ik wil met jou in debat." Debatteren onder schooltijd. Het kan op het Stedelijk Gymnasium waar de Bekwame Eloquente Deba ters Club zogenaamde 'T'-uren vult met de kunst van het debatteren. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM> PETER DE JONG Met Art SL presenteert loewe een tv-toestei in ultraslank Slimline-design. Ondanks de geringe diepte van minder dan 90 mm moet deze tv niet onderdoen op het vlak van functies en uitrusting. Van Full-HD- resolutie tot innovatieve 10OHz-technologie en 24p-bioscoopweergave: alles is aan boord. De ontvangst van HDTV-beelden is geintegreerd, net als de opname ervan via een hardesdiijfrecorder van maar liefst 250 GB. Ontdek alle mogelijkheden bij uw loewe-handelaar: www.hetglazenpand.nl Noordiaolenstraat 1? 3111 PD Schiedam Tei-: D10-M7370m Careyn zoekt in Schiedam, \j\fi\ jij S tWTTatJA.5 J7 Vlaardingen en Maassluis "g /ydoldoUfS V[0~CW Stuur een mailtje naar hznwn@careyn.nl of bel naar 088 - 123 99 88. Bruto salaris: 17 jaar 5,65, 18 jaar 6,60, 19 jaar 7,53, 20 jaar 8,48, 21 jaar 8,73, 22 jaar 9,27, 23 jaar 10,90 die persoonlijke zorg net zo belangrijk vinden als wij. Careyn is een dynamische zorgorganisatie met hart voor haar klanten en voor collega's. Careyn levert persoonlijke zorg, verpleging en huishoudelijke, comfort- en woondiensten. Een goede zaak, dankzij de mensen die werken bij Careyn. Alphahulp: 16 jaar 4,31, 17 jaar 4,92, 18 jaar 5,66, 19 jaar 6,52, 20 jaar 7,60, 21 jaar 8,95, 22 jaar 10,48, 23 jaar 12,30 Meer informatie over deze vacature vind je op www.careyn.nl en kijk bij 'werken bij careyn'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 13