In de regio Boekbeeld Minder klachten door crisis Nieuw talent en 'gouwe ouwe' Jan des Bouvrie: 'Deuren van Korenbeurs blijven dicht' Laatste kaarten Plien en Bianca Beestenboel Chica Rally voor Vlietland Door Peter de Jong Met het schrijven van het boekje 'Tijd voor jezelf, een notitieboekje' deed schrijf- ster Nely van der Kroon ei- genlijk precies het tegen- overgestelde dan de titel aangeeft. Ze nam juist de tijd om voor anderen een waardevolle bij- drage te leveren, in omstan- digheden waar een steuntje in de rug zeker de moeite waard is. Als kapster maakt Nely van der Kroon pruiken voor mensen die de gevolgen van chemotherapie aan den lijve ondervinden. „Het schrijven begon toen ik voor een vriendin een 'opschrijfboekje' maakte waarin ik enkele gedichten schreef om haar een hart on- der de riem te steken. T y-r-v X.J Ly VOOR JEZELF Zij was daar heel blij mee en het gaf haar ook een houvast om haar gedachten onder woorden te kunnen bren- gen." Het inspireerde Nely om ook anderen dit steuntje te geven. Zij schreef gedichten die zij bundelde in een noti tieboekje op zakformaat. De gedichten getuigen van een grote empathie. Ze geven hoop en kracht om door te gaan en het le- ven waar te blijven nemen, maar geven ook houvast om gedachten van afscheid van het leven onder woorden te brengen. In 'Tijd voor jezelf is daar- naast echter juist ook veel ruimte om zelf op te schrij ven wat gezegd moet wor- den, als mogelijkheid om een verdriet te hanteren dat an- ders de kostbare tijd van le ven zou overschaduwen. De opbrengst van het boekje gaat voor een groot deel naar het goede doel. Zo doneerde Nely onder andere 500,- aan het KIKA fonds. 'Tijd voor jezelf werd vorm- gegeven door Textmessage Communicatie en gedrukt door Stout grafische dienst- verlening en is voor 9,95 euro te koop bij kapsalon Arachne, Mediq Apotheek Wester, Ouwendijk copyshop en de bewonerswinkeltjes van het Zonnehuis en Drie- en-Huyzen. In 2008 kwamen er over de nachtperiode 826 meldingen over vliegtuiggeluid van Rot terdam Airport binnen bij de DCMR Milieudienst Rijn- mond. Dit zijn er 442 minder dan in 2007. Dit blijkt uit het onlangs verschenen jaarver- slag over 2008 'vliegtuig- klachten rondom Rotterdam Airport'. Het verminderde aantal klachten is voor een deel te verklaren doordat het aantal vluchten van en naar Rot terdam Airport over de hele linie enigszins is teruggelo- pen. -Dit is mede het gevolg van de economische crisis. De meeste meldingen vinden plaats tussen 07.00 - 08.00 uur en tussen 22.00 - 23.00 uur. Het aantal meldingen in deze twee perioden is in de afgelopen jaren ook sterk gedaald. Het jaarverslag is in opdracht van de CMLR opgesteld. Dit is een platform waar de ge- luidsproblematiek rond Rot terdam Airport wordt be- handeld. Doel is om samen met Rotterdam Airport ge- luidhinder te vermijden en maatregelen te treffen. Hans Teeuwen, Theo Maassen, Paul de Leeuw, Plien Bianca, Marc-Marie Huijb- regts en Herman Finkers. Het Cameretten festival heeft in haar ge- schiedenis al heel wat keren aan het begin van de loopbaan van de grote namen in de cabaretwereld gestaan. De vraag is: wie wordt dit jaar aan het grote namen rijtje toegevoegd? Het festival is op- gebouwd uit drie voorronden en een finale. Tijdens de voorronden krijgen driemaal drie deelnemers de gelegenheid hun talent te sho- wen voor het publiek en de jury. Elke avond wordt door een andere presen- tator aan elkaar gepraat en wordt afgesloten met een gastoptreden. Op dit moment is Ca meretten bezig in haar laatste fase. In deze 'Finaletournee' ziet u de finalisten en dus de allerbeste talenten van 2009. 'Cameretten' is in 1966 gestart als lustrumac- tiviteit te Delft. Het festival is uitgegroeid tot het onafhankelijke podium waar nieuw aan- stormend cabarettalent zich presenteert. Een avond vol cabaret, verzorgd door nieuw talent van Nederland. Cameretten', woens dag 22 april om 20.15 uur- Kaartje: 15,00. Bestellen kassa: 010-4340500 en via www. stadsgehoorzaal.nl Op zaterdag 25 april kan er gedanst worden in de Stadsgehoorzaal. Om 20.15 uur begint de swingende voorstelling 'Hold Tight, It's time for DISCOMANIA'. Aansluitend gaat het jaren '70 feestje verder in de Boverfoyer. Van het team dat eerder 'Hold Tight, It's 70s Night' naar Nederland bracht komt nu Dis- coMania Met de allergrootste discohits uit de jaren zeventig. Van The Weather Girls naar de Queen of Disco Gloria Gaynor, van KC the Sunshine Band naar Donna Summer, van de Jackson Five naar Sister Sledge, ze zijn er al- lemaal bij. De 10-koppige Engelse band brengt echte disconummers als 'Funkytown', 'Get Dancin', 'Hot Stuff, 'Rock the boat', 'Good Times', 'We are Family', 'Ring my bell', 'Car Wash', 'I'm on Fire', 'Boogie Nights', 'I will Survive', 'In the Navy', 'Disco Inferno', 'That's the way I like it', 'Celebration', 'Sex Machine' en nog heel veel meer. De voorstelling 'Hold Tight, It's time for DIS COMANIA', zaterdag 25 april om 20.15 uur. Kaartje: kost 25,00. Bestellen kassa: 010- 4340500 en via www.stadsgehoorzaal.nl. Plien en Bianca zijn samen terug op de planken met hun vierde programma 'Wie dan allemaal...' De nieuwe type- tjes zijn te zien in het Theater aan de Schie op donderdag 14 en vrijdag 15 mei vanaf 20.15 uur. De allerlaatste kaarten zijn nu beschikbaar. Twee alleenstaande broers en twee mislukte kunstena- ressen. Het zijn de vier nieuwe cre- aties van Plien Bianca en zij stelen de show in 'Wie dan allemaal...' De nieuwste voorstelling van Plien Bianca is opnieuw een krachtige kruisbestui- ving van absurde humor, muzikale verrassingen en ontroerende slapstick. Hier geldt: wie het eerst komt, die het eerst maalt! Reserveren kan via 2 467 467, toegang is 22,50. Chica is een gesteriliseerde poes van 3 jaar oud. Ze komt graag kroelen, maar ze gaat ook gerust haar eigen gang. Chica is kinderen gewend vanaf 12 jaar oud. Mag Chica bij u naar buiten toe en heeft u geen andere huisdieren? Dan is Chica misschien iets voor u! Meer informatie over Chica en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- Burgemeester Verver van Schiedam zal de Vlaarding- se wethouder Peter yan der Zwan zondag 19 april als eer- ste laten vertrekken bij de 'Happy Birthday Vlietland Rally'. Rotaryclub Schiedam de Veste heeft een route uit- gestippeld die over de Zuid- Hollandse en Zeeuwse eilan- den zal leiden. Het vertrek en aankomstpunt is hoofdspon- sor Kalfsbeek aan de Karel Doormanweg 21. Zij hebben voor dit goede doel in sa- menwerking met de Rotary- club maar liefst 120 equipes (chauffeur en navigator) op de been weten te brengen. De Rotarians hopen zeker 20.000 euro op te halen, dat bestemd is voor de afde- ling Moeder en Kind van het Vlietland. Plannen om in de Koren beurs tentoonstellingen te organiseren gaan niet door. Eigenaar Jan des Bouvrie geeft geen toestemming om in het monumentale ge- bouw exposities te organise ren. Sinds kort hebben twee Schiedamse kunstenaars, met een anti-kraakcontract, hun intrek genomen in de Korenbeurs. Waar ze naast eigen werk ook schilderijen van bevriende kunstenaars (lodence) hebben opgehan- gen. Dagelijks zou de ten- toonstelling gratis voor pu bliek te zien zijn. Door de weigering van Des Bouvrie werd de geplande feestelijke opening van don derdag 9 april in allerijl afge- blazen. De twee kunstenaars Ron Weijers en Nikolaj Die- lemans blijven wel werken in het mega-grote atelier. Geen exposities dus, aldus De Bou vrie. De interieurgoeroe leeft al jaren in onmin met het gemeentebestuur van Schie dam omdat die geen vergun- ning geeft voor bijvoorbeeld horecaplannen van de ei genaar. Jan Des Bouvrie op zijn beurt voldoet niet aan de eisen van de wethouder om het i8e eeuwse pand op te knappen. In het bruik- leencontract staat dat, als de huisbaas dat wil, de kunste naars binnen een maand uit het pand moeten. Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdag 15 april 2009 WX91-d t Xtii) ixtn skr Knxm WATERWEG> De ultieme 70's Show in de stadsgehoorzaal neemt je mee terug naar: 'Funkytown', 'Hot Stuff, 'Disco Inferno' en nog veel meer. Cabaret en disco De Stadsgehoorzaal in Vlaardingen heeft volgende week twee leuke avonden in de agenda staan, namelijk op woensdag 22 april het cabaretfestival Cameretten met haar Fina le Tour en op zaterdag 25 april is er de swin- gende voorstelling 'Hold Tight, It's time for Discomania'. Aansluitend gaat het jaren '70 feestje verder in de Boverfoyer. DE ULTIEME 70'S SHOW SCHIEDAM> De Schiedamse werkgroep Akaram Tamil Payilkam bestaat 10 jaar en dat is een feestje waard. Za SCHIEDAM> SCHIEDAM> FRANK WILLEMSE terdag 18 april is iedereen welkom in De Grote Kerk in Schiedam om het jubileum in interculturele sfeer mee te vieren. Vanaf 18.00 uur is er een gevarieerd programma en zorgen artiesten uit verschillende culturen voor muziek, zang- en dansprestaties. Zoals de traditionele dans Bharatha Natyam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 15