'Haar bevel kwam te laat: Bram hapte toch naar mijn been' lezers in beeld 'Voor de gezelligheid zit men er veel langer dan nodig is' Ik ben bezorgd over straling nu 50 artsen ons waarschuwen' 4 Mijn gedicht Lezerscolumn Het kleinste kamertje Prikbord Mijn huisdier Leukste vereniging Lezerspanel Mijn vereniging Het Voorjaar de molen draait en de wieken malen tegen de heldere voorjaarslucht ik loop op straat te dralen en slaak een diepe zucht heerlijk voorjaar de boombladeren ontvouwen zich in de zachte lentezon de knoppen staan op springen van de paarse rododendron heerlijk voorjaar de kastanjeboom feest vrolijk mee statig en groot met de kaarsjes op iedere tak ik zie een merel een nestje bouwen en loop verder op mijn gemak, Genietend van Het voorjaar Voor deze rubriek 'mijn gedicht'zijn we op zoek naar dichttalenten onder onze lezers. Vindt u het leuk om gedichten te schrijven en zou u er een willen delen met onze lezers? Mail uw gedicht naar: waterweg@ maasstad.nl onder vermelding van 'mijn gedicht'. Joggen is geen grenzeloos zwalken. Dat wil zeggen: ik loop volgens een geplande route. Maar ik sjok, want acht kilometer in een uur volbrengen wekt bij de ech- te hardloper medelijden op. Mijn droom is de to ooit in een half uur af te leggen. Een ander in mijn joggebied be- steedt aandacht aan de men- senvriend: de hond. Grote, kleine, gladde, met krulhaar, enzovoorts, een verschei- denheid. Schoothond-jes zijn er ook. Die komen met hun kopje net boven het opge- schoten onkruid uit. Enkele behoren tot het zogenaamde vuilnisbakkenras. 't Geeft niet als ze maar lief zijn! De mensen met het dier lo- pen in hun uppie, in dromen verzonken. Enkelen kijken met een introverte blik om als ik ze vanachter nader. Meestal dames met, over het algemeen, een spoortje berusting op hun gezichten: we moeten- naar buiten met de hond. Sommigen kijken nors als ik bezig ben. Laatst kwam ik een dame tegen die een glimlach op haar gezicht had. Toen ik uit voorzorg voor haar enthousiaste dier inhield riep ze gebiedend: 'Bram stop!'. Even veron- derstelde ik dat zij wilde vragen 'hoe gaat het met uw trainingsbroek?' Haar bevel kwam te laat: Bram hapte toch naar mijn been. Hij, vrouw, ('doet-ie anders nooit,hoor!), en ik in een floorshow. Alleen muziek heeft eraan ontbroken. Het kleinste kamertje van Li vina Bornet-Dazler geeft de toiletbezoeker een vakantie- gevoel. „Voor de gezelligheid zit 'men' er veel langer op dan nodig is", vertelt Livina. Ze schilderde met olieverf op de muur, op elke wand een ander uitzicht. Zeesterren op de tegels en een vuurtoren op de grond maken het the- ma strand af. Extra wc-rol- len hangen in een visfuik, op de waterleiding zit een zee- meeuw en zelfs op het hand- doekje staan schelpen. „Op de vloer wilde ik nog een af- grond schilderen, maar mijn dochter heeft hoogtevrees en zou dan nooit meer bij mij naar de wc durven", lacht Li vina. Het ventilatierooster is mee- geschilderd, maar daar zit nu een papiertje voor. „Te- gen de gierende wind. Horen en zien verging je, je haren vlogen zowat het rooster in." Dankzij dezesterkeventilatie zijn luchtjes eigenlijk over- bodig. Aan de binnenkant van de deur hangt een spie- gel, zodat je ook de schilde- ring achter je kunt zien. „Je ziet jezelf dan weliswaar ook zitten, maar dan kun je gelijk je haar goed doen." Er ligt een boekje met kruiswoord- puzzels en een pen, met een briefje erboven: 'Doe je best. Iedereen mag meepuzzelen'. „Aan de handschriften kan ik zien wie er meepuzzelt. Dat vind ik leuk om te zien. Voor de rubriek 'mijn huis dier' zijn we op zoek naar fo- to's van uw huisdier(en) met een korte beschrijving van ongeveer 7 regels waarom uw huisdier nou zo leuk, eigen- wijs of lief is. Laat ons weten waarom uw dier zo uniek is en e-mail naar: waterweg@ maasstad.nl. Ze zijn er in alle kleuren en maten; muziekverenigingen, sportverenigingen, vereni- gingen waar mensen hun vrije tijd besteden, noem maar op. Is uw of jouw ver eniging de leukste vereniging die er is? Vertel ons in ong. 5 regels wat uw vereniging zo bijzonder maakt. Stuur uw inzending met foto naar: waterweg@maasstad.nl. „Nee, dan zou ik altijd bang moeten zijn voor allerlei ri- sico's. Daarnaast ben ik al zo gewend aan stralingsproduc- ten, dat ik daar niet zo ge- makkelijk meer zonder zou kunnen." We hebben twee jaar gestre- den tegen de komst van een UMTS-mast in Barendrecht, maar hebben het gevecht te gen het grote geld verloren. Sinds 'ie er staat, klagen veel mensen over slaapstoornis- sen. Aan de andere kant hou je 'vooruitgang' niet tegen. Ik kan voor mijn werk absoluut niet zonder mobieltje... Het zal wel weer net zo gaan als met roken, werd zelfs ge- promoot, want het was zo gezellig enzo. Nu zitten we met zoveel rook-verslaaf- den die ineens moeten stop- pen. Idem met mobieltjes, je moest er een hebben... Nu we verslaafd zijn gemaakt moe ten we zeker ook weer stop- pen? En nu? De waarschuwing van de wetenschappers is een vi- sie. Wat zich in de toekomst eventueel aan problemen kan voordoen. Wat moeten wij ermee? Het is allemaal prachtig die vooruitblikken van geleerden, maar de tijd zal laten zien of de heren gelijk hadden. Momenteel maak ik mij er niet druk om. Volgens R. Spruit van Scouting Tono-groep is zijn vereniging 'toch duidelijk de leukste club van Schiedam en omstreken'. „Wat onze vereniging zo bijzonder maakt? Waar anders ko men wekelijks kinderen en jongeren bij elkaar om, elke week opnieuw, een avontuur te beleven, op een speelse wijze wat te leren en de eigen grenzen te verleggen. In een uniek stukje natuur, midden in de stad, worden kampvuren gestookt, ten- ten opgezet, spellejes gespeeld, EHBO geoefend, geleerd sa- menjte werken, respect te hebben voor elkaar, de omgeving en de natuur en heel, heel veel lol gemaakt." Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdag 15 april 2009 WX92-C NELY PIET BROUWER In deze rubriek gluurt Maasstad onbeschaamd binnen bij lezers. En dan met name in het toilet. Deze week de muurschilderingen van Livina Bornet-Dazler. Wie bij Livina Bornet naar het toilet gaat, komt direct in vakantiestemming. Op elke muur heeft ze een ander uitzicht geschilderd en alle accessoires passen in het thema strand. |1 Jessica Scheepmaker stuurde ons een foto op van een van de pasgeboren biggetjes van kinder- boerderij Holywood, die lekker lag te soezen tegen zijn broertjes en zusjes aan. Die schattige kleine roze biggetjes, we kunnen er geen genoeg van krijgen! Ook een leuke of mooie lentefoto? Mail deze dan naar: waterweg@maasstad.nl YENICE JONGEJAN ERNST HOLZMANN> PIET MOD GERHARD DE KOK>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17