Dicht bij huis Goede seizoenstart Holy Seizoen voorbij na verlies ManMeer! finale Darters via Schiedam naar World Darts Lakeside Sportflitsen Fontijn verslaat Austad SVVSMC op achterstand Robert Eenhoorn naar Holy 5 jaar Nordic Walking DVO'32 kansloos CWO mist periode Skeelercup van start Barzilaij wint 11 Slap Spirit De Schiedamse bokser Nouchka Fontijn heeft in een officieuze interlandwedstrijd de Deense Hilde Au stad verslagen. Fontijns opponente is in Denemarken een zeer populaire bokser. Niet alleen vanwege haar boksprestaties maar ook vanwege haar deelname aan de Deense versie van Expeditie Robinson. Fon tijn had het in Denemarken niet gemakkelijk tegen Austed maar kwam toch als winnaar uit de strijd. SWSMC verloor maandag de belangrijke inhaal- wedstrijd tegen laagvlieger DHL, 1-2, en verspeelde daarmee de virtuele koppositie op de ranglijst van de 3e klasse B. Oliveo is nu met 2 punten voorsprong op SVVSMC en VFC de onbetwiste koploper. Er zijn nog 2 wedstrijden te spelen in deze spannende poule. Om het vernieuwde honkbalcomplex aan de Zwalu- wenlaan in Vlaardingen in de spotlights te zetten, komt oud-bondscoach Robert Eenhoorn 28 april bij sc Vlaardingen-Holy een clinic geven voor honk- en softballende jeugd van 8 tot 15 jaar. Van 10.00 uur tot 16.00 uur krijgen kinderen uit de regio les in fiel- den, gooien en slaan. Martin Riem Vis (Pro Motion) viert op dit moment dat het 5 jaar geleden is dat hij begon met het geven van workshops en technieklessen Nordic Walking in Vlaardingen en Maassluis. Ongeveer 500 sportieve- lingen hebben sinds dat moment een cursus van 6 technieklessen voor wandelen met stokken gevolgd. Op dit moment zijn er ongeveer 100 leden. Meer in- formatie: www.sportwandelen.nl. De honkballers van sc Vlaar dingen-Holy misten op Paas- zondag 3 van de 14 selec- tiespelers maar lieten zich daardoor niet uit het veld slaan. De Vlaardingers gin- gen bij Saints vol ambitie van start met het nieuwe seizoen. Startende pitcher in het team van coach John Jonkers was Maurice Sloot. Hij hield het heel de wedstrijd uit op de heuvel, al moest routinier Stefan Droog 2x kortstondig hulp bieden om Holy in de wedstrijd te houden. Tot aan inning 4 nam Holy een 0-4 voorsprong. Op dat moment kwam Saints even gevaar- lijk dichtbij, 2-4, maar in de navolgende innings gingen ook de Vlaardingers vrolijk verder met scoren, 3-6. In de 8e inning bepaalde invaller Jurgen Kloosterman na een honkslag van Aren Vink de eindstand op 4-7. Al maakte Saints het Holy in de slotin- ning nog wel even heel las- tig met 3 man op de honken. Zondag 19 april vanaf 14.30 uur speelt Holy de le thuis- wedstrijd in de 4e klasse E tegen Braves 2 dat zaterdag Blue Birds 2 versloeg, 10-6. Daarmee zei de coach van het Vlaardingse waterpoloteam niets teveel. De bekerfinale tussen ZVVIaardingen en VZC Veenendaal was niet alleen een krachtmeting tussen de waterpoloers zelf maar ook een tussen de aanhang van beide clubs. VZC kwam zater- dagavond met bussen vol uit Veenendaal naar het Inge de Bruijn Sportfondsenbad in Barendrecht. ZVVIaardingen liet zich ook niet onbetuigd en vulde de tribune en andere gaten langs het bad met bijna evenveel fans. Daarnaast hadden zij een oorverdovende brassband ingehuurd die kort voor de wed strijd even de intenties van de Vlaardingers accentueerde. „Het bekertoernooi is voor ons eigenlijk bijzaak maar vanaf het moment dat je dan toch in de kwartfinale komt, gaan ook wij ons er meer en meer op richten." De waterpolo-ontmoeting had alles in zich om de vele fans te enthousiasmeren. Geen van de ploegen wist in de 4 perioden echt afstand te nemen. VZC Veenendaal opende wat sterker maar in deze fase hield doelman Marco de Zwart zijn ploeg op de been. Giel Dirk Dek- ker zorgde met een kleun van afstand voor de aansluitingstreffer, 1-2. In de 2 navolgende periodes toonde ZVVIaardingen zich mini- maal gelijkwaardig aan de Veenendalers en door treffers van Tim van Gulik (3x) Bart Er- kens (2x) en Wouter Oomkes werd dat gebrek aan krachtsverschil ook in de tussenstand tot uitdrukking gebracht, 7-7. De VZC-aanhang was even stil toen ZVVIaardingen op voor sprong kwam, 8-7. Na afloop vertelde Dou menis dat dit het beslissende moment was geweest. „Als wij toen hadden doorgedrukt hadden wij gewonnen. Nu draaide VZC de rollen snel om en was de wedstrijd feitelijk gespeeld." Toch liet Oxfruit/ZWlaardingen zich ook bij een 8-10 achterstand niet onbe-. tuigd. Na de aanslutingstreffer van Dennis Verspoor kreeg men zelfs nog een kans op de gelijkmaker. Deze ging net over waardoor VZC haar feestje kon vieren, 9-10. ZVVIaar dingen verbeet de teleurstelling. Doumenis: „Het belangrijkste verschil zat hem in de P's die wij kregen. Vlaardingen moest 12 keer tegen een manmeer spelen terwijl VZC dat maar 6 keer hoefde. Op dat punt hebben wij dus iets niet goed gedaan." De teleurstelling bij Vlaardingen was ook groot omdat het sei zoen nu direct voorbij is. „In de competitie hebben wij geen kans meer op promotie. Wij zoeken naar versterking maar dat is lastig. Maar als we het hele seizoen spelen als van- avond, kunnen wij met dit team ver komen" De ene week is de andere niet. DVO'32 hield vorige week koploper Monster op een gelijkspel maar ging zaterdag kansloos onder- uit tegen middenmoter ijw Zwervers, 5-0. Door de ne- derlaag blijft DVO'32 op een degradatieplek staan en met de lastige wedstrijden in het verschiet, staat de ploeg van trainer Wilco Wapenaar voor een ware heksentoer. Voor CWO/za is het veelbe- lovend gestarte seizoen in de 2e klasse D nu helemaal over. De Vlaardingse fusie- club haakte eerder af in de spannende titelrace maar verspeelde zaterdag ook de bijna zekere periodetitel. Een futloos CWO speelde ge- lijk tegen WOR, 1-1, en liet zo de 2e periode alsnog aan Smitshoek. Sgirf. f De schaatsbanen zijn weer dicht en dus binden liefheb- bers massaal de skeelers on der. Zondag 26 april start de 5e editie van de regio- nale skeelermarathoncom- petitie. In deze competitie komen C-rijders (mannen, vrouwen en masters) tegen elkaar uit op wielerparkoer- sen. Te beginnen 26 april op het parkoers van De Coureur en Maaslands IJsVermaak aan de Vlaardingsedijk in Maassluis. De te start is om 12.00 uur. Het skeelersei- zoen telt 10 wedstrijden. De finale wordt 20 September gehouden tijdens de Ronde van Schiedam op het weg- parkoers door industriepark Vijfsluizen. Niet-licentiehou- ders kunnen deelnemen met een daglicentie. Informatie: www.skeelercup, nl. Vlaardinger Ronald Barzilaij heeft zijn le overwinning bij de eliteamateurs geboekt. De wielrenner die uitkomt voor Westland Wil Vooruit reed in het Belgische Heist op den Berg mee in een vroege ont- snapping. In de laatste ronde viel de kopgroep even stil en Barzilaij profiteerde van dat moment met de beslissende demarrage. De korfballers van Spirit be- gonnen slap aan de 2e helft van het veldseizoen. Door weinig afvang en statisch, voorspelbaar aanvalsspel werd ruim van Thor verlo ren, 12-5. De Vlaardingers moeten 25 april tegen het Schiedamse ODI winnen om bovenin mee te draaien. M 11LkJL Li -1 Het international Open Hol- land dartstoernooi ziet ook met de loe editie kans zich i te vernieuwen. Het meer- daagse dartsevenement in de i Schiedamse sporthal Mar- i griet heeft zich aangesloten bij de IDTL. Dit staat voor 'International Darts Tour of the Lowlands' en is een sa- menwerking tussen 3 aan- sprekende Belgische en Ne- derlandse toernooien. IDTL is met de World Darts Fe- deration en de British Darts i Organisation overeengeko- men dat de IDTL-toernooien meetellen voor internationa- le rankings. De belangrijkste i daarvan is de BDO-ranking. i Daardoor kunnen deelne- mers in Schiedam punten halen om in aanmerking te komen voor het vermaarde Lakeside World Professional Darts Championship in het Engelse Frimley Green. Het Open Holland toernooi vindt van vrijdag 24 t/m zondag 26 april plaats en heeft al meer dan 650 inschrijvingen. Daaronder regerend Lake side winnaar Ted Hankey en Francis Hoenselaar. Het toernooi start 24 april met een opwarmend teamevent, 25 april zijn er koppeltoer- nooien en zondag worden single toernooien gespeeld voor jongens tot 18 jaar, meisjes tot 18 jaar, mannen en vrouwen. Meer informa tie: www.openholland.nl. i Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 15 april 2009 WX93-e VLAARDINGEN> Onder luidruchtige aanmoedigen van het publiek gingen ZVVIaardingen en VZC Veenendaal zaterdag in Barendrecht tot het uiterste in de finale van de ManMeer! Cup. Foto: Roger van der Kraan ZVVIaardingen net niet Trainer/coach Jerry Doumenis van Oxfruit/ ZVVIaardingen was na afloop van de verloren ManMeer! finale teleurgesteld maar ander- zijds ook trots op het spel en de getoonde inzet van zijn manschappen. „Maar ik ben ook trots op alle supporters die naar Barendrecht zijn gekomen en er zo'n feestelijke ambiance van hebben gemaakt." VLAARDINGEN) REGI0> kwam zaterdag met de schrik vrij tegen VVK, 1-0. Na de Schiedamse derby bleef PPSC dus titelkandidaat en moet VVK nog vol aan de bak om degradatie af te wenden. Het had echter zo- maar anders kunnen aflopen. VVK kreeg grote kansen op de gelijkmaker. Vooral Yuri Nooteboom moet zich nog eens achter de oren krabben waarom hij zijn ploeg niet langszjj hielp. In de laatste minuut scoorde VVK wel maar had de arbiter buitenspel gezien. Foto: Roger varfder Kraan I SCHIEDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 19