in haven Haven kan niet zonder jong talent Goed financieel resultaat Havenbedrijf Rotterdam Haven lijdt onder economische crisis Gespot: conventionele stu kg oedove rslag Actie tegen gas in containers Optimisme 'Talent in je tent' is een ini- tiatief van Deltalinqs, de be- langenbehartiger van haven- en industriele bedrijven, het lectoraat Ideale Haven, Boer Croon Young Execu tives, expert op het gebied van talentmanagement, en Your World, de organisatie van het Rotterdam Europe- se Jongerenhoofdstad. Ver- schillende sprekers zullen hun visie geven op de kansen en uitdagingen waar het be- drijfsleven de komende jaren voor staat, en het belang van de inzet van jong talent daar- bij. Er zal worden stilgestaan hoe jong talent te boeien en te binden voor het Rotter damse havengebied. De in zet van innovatieve en crea- tieve mensen zijn van belang om de in te spelen op de ver- anderingen in de Mainport Rotterdam. In het program- ma komt het Deltalinqs-pro- ject met het lectoraat Ideale Haven van de Hogeschool Rotterdam aan bod en de inzet en betrokkenheid van Boer Croon Young Execu tives. De jonge talenten zelf zullen natuurlijk ook aan het woord komen om te vertellen over hun ervaringen en toe- gevoegde waarde op projec- ten die aansluiten bij de uit dagingen van de bedrijven in het Rotterdamse haven gebied. Ook de Rotterdamse wethouder Mark Harbers (haven, economie en milieu) zal spreken over de komende veranderingen in de haven en hoe hier op in te spelen met behulp van de inzet van jong talent. Havenbedrijf Rotterdam, VNO-NCW, ondernemersorgani- satie EVO en Deltalinqs willen een mondiale aanpak van het gebruik van giftige ontsmettende gassen in containers.De vier organisaties vinden dat bij het behandelen van hout hit- tebehandeling de voorkeur verdient boven het begassen met methylbromide. Daarmee ondersteunen ze het voorstel van minister Cramer. Naast de mondiale aanpak wil het kwartet - via een aanscherping van de regelgeving - de hittebehande- ling van hout en houtproducten verder bevorderen. Het wil in internationaal verband het gebruik en de beschikbaarheid van alternatieven voor gassen stimuleren en een verbod voor het gebruik van methylbromide als ontsmettingsmiddel voor hout en houtproducten. Zij zijn dan ook van mening dat zeer snel ook andere alternatieven moeten worden onderzocht. Het resultaat van het Haven bedrijf over 2008 bedraagt 151 miljoen. Dat is 37 mil- joen meer dan dan in 2007. De directie van het Haven bedrijf is tevreden met deze cijfers. „We hebben 2008 nog goed kunnen afslulti De grootstq uitdagiqg. yi de komende periode is het voortzetten van ons investe- ringsprogramma. De inkom- sten lopen terug door de re- cessie, maar we willen dat de haven goed gesteld staat op het moment dat de economie trekt", aldus Thessa De Nederlandse exporteurs zijn veel minder somber over 2009 dan het Centraal Plan Bureau. Terwijl het CPB aan een exportdaling met twaalf procent denkt, achten de ex porteurs een nulgroei moge- lijk. Dat blijkt uit 'Trends in export', een opinieonderzoek van exporteursvereniging Fenedex en kredietverzeke- raar Atradius. Hetonderzoek werd voor het elfde opeen- volgende jaar uitgebracht en voorspelde volgens Fenedex doorgaans betrouwbaar de werkelijke ontwikkelingen. De Nederlandse exporteur rekent erop dat de uitvoer, die in de eerste maanden wel degelijk enorm is gedaald, zich in de loop van het jaar herstelt en de achterstand vrijwel inloopt. Er is wel een verschil per sector. De onder- nemers in de metaalbranche en machine-industrie zijn het somberst en voorzien een krimp van zo'n zeven pro- cent, die in de voedingsmid- delen een toename met vier procent. Ook geografisch is er verschil. Het somberst is men over de export naar het Verenigd Koninkrijk, Spanje en Italie en buiten Europa naar de Verenigde Staten. Kansen ziet men in Roeme- nie, Bulgarije, Polen en ook Litouwen. De overslag in de Rotter damse haven is sterk ge daald. In het eerste kwartaal van dit jaar werd 94 miljoen ton goederen behandeld, bijna 11 procent minder dan in dezelfde periode in 2008. Vooral de overslag ijzererts en schroot (-50 procent) kel- derde. Maar ook de overslag van overig droog massa- goed (-29), containers (-18), roll on/roll off (-13) en ove rig stukgoed (-24) daalden sterk. De behandeling van kolen (+24 procent) en mine- rale olieproducten (+13) wist zich, ruim, aan de malaise te onttrekken. President-directeur Hans Smits van het Havenbedrijf Rotterdam: „De afname van de overslag is fors, maar past in het beeld dat ik in decem- ber schetste van een slecht eerste halfjaar. Ondanks lichtpuntjes overheersen de problemen, zoals in de con- tainervaart, voorlopig nog. Het herstel zal daarom iets later beginnen dan aanvan- kelijk verwacht. We voorzien een daling van de overslag over het gehele jaar van tus- sen de zes en tien procent." De zeer sterke daling van de aanvoer van ijzererts, tot Aan de Waalhaven Noord- zijde lag vorige week de kade vol met vier - wat kleinere - 'ouderwetse' stukgoedsche- pen. De drijvende bok GPS Ma rine Services helpt met het lossen van de zwaarste en grootste goederen, project- ladingen van de Maria, een speciaal schip van het Duit- se Schiffahrtskontor Altes Land. Op de voorgrond ligt de OSC Vlistdiep van Fee- derlines in Groningen. Wat verderop zijn onder meer te zien de Saimaai- gracht van de Amsterdamse rederij Spliethoff en de Duit- se Beluga Energy van Winter in Hamburg. Langszij lig- gen ook nog twee lichters, de Aqua Scaldis en de Imke. A1 deze ladingen vallen bij het Havenbedrijf van Rotterdam onder de noemer van 'overig stukgoed'. Er komen heel wat mensen aan te pas om deze goederen te laden en te los sen. Vorig jaar werd er slechts ruim 2,3 miljoen ton aan 'overige stukgoed' overgesla- gen, nog niet 0,6 procent van de totale aan- en afvoer via de Rotterdamse haven. 5,3 miljoen ton, is het gevolg van de ingeklapte vraag naar staal in combinatie met gro- te voorraden erts op de ter minals. Omdat er ook hoog- ovens zijn stilgelegd, werken positieve ontwikkelingen in vraag naar staal en erts- prijzen sterk vertraagd door in de ertsaanvoer. Dit geldt ook voor de overslag van schroot. Maasstad Weekbladen Bedrijvigheid in en om de haven van Rotterdam Woensdaq 15 april 2009 TX99-B Bedrijven in het Rotterdamse haven- en industriegebied hebben er alle belang bij talentvolle jongeren aan zich te binden. Hoe zij dat kunnen doen wordt uitgelegd tijdens het evenement 'Talent in je tent', op woensdagmiddag 15 april in het Educatief Infor- matie Centrum in Rozenburg. Hi- 'HERSTEL IETS LATER De fotograaf is Riemer van Bolhuis van www.worldshipsocietyrotterdam.nl Vooral de overslag van ijzererts Net een dramatische daling zien.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21