I lilliilltli! liiililitUHiili lezersservice mm stad 20; STIGTER 50 korting! Jongeren met verslaving hebben vaak psychische problemen Ayurveda voor artrose- en reumapatienten 2200 m2 COLLECTIE 2009 4000 m2 Win een Weldaad-arrangement! nnnnnnnnn MM stad Speciaal voor onze lezer Unieke lezersaanbieding STUNT VAN SPARTA ROTTERDAM EN MAASSTAD WEEKBLADEN TUIN- SERREMEUBELEN 16 I I I I I 0909 - 50 50 344 weekbladen Het originele Sparta Uitshirt en Mini-Dress van het Uitshirt VOOR SLECHTS 00 Normale prijs is 70, dus lezers van Maasstad weekbladen krijgen maar liefst Leuk voor in de auto of voor op het raam Vul onderstaande bon in en ga daarmee naar de Sparta Fanshop in het Sparta Stadion, Spartastraat 9. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur KORTINGSBON Jongeren die stevig roken, drinken of drugs gebruiken, zijn vaak niet 'alleen maar' verslaafd, maar hebben ook psychische problemen. Voor- al bij jongeren (12 tot 15) is de kans groot, dat het mid- delengebruik niet het enige probleem is. Chrisje Couwenbergh onder- zocht hoe vaak jongeren die flink roken, drinken of drugs gebruiken ook psychische problemen hebben. Zij con- stateert dat de combinatie zwaar middelengebruik en psychische problemen bij 3,8 procent van de jongeren tus- sen 12 en 23 voorkomt. Dat zijn bijna 85.000 jongeren. Onder 'zwaar middelenge bruik' verstaat Couwenbergh stevig roken, blowen, regel- matig harddrugs gebruiken of flink drinken: vaker dan drie a vier keer binge drinken in de afgelopen maand. Uit Amerikaanse gegevens over jongeren die werden behan- deld voor middelenmisbruik - behandelingen die in 2004, toen Couwenbergh haar on- derzoek begon, in Nederland nog nauwelijks uitgevoerd werden - blijkt dat meer dan 60 procent van deze jonge ren psychische problemen heeft zoals gedragsproble- men (bijvoorbeeld stelen, agressie, liegen), ADHD of depressieve klachten. Uit ander onderzoek is be- kend dat jongeren in Neder- landse jeugdgevangenissen vaak verslaafd waren voor- dat ze veroordeeld werden (55 procent Minstens 74 procent van deze groep had ook psychiatrische proble men. Kortom: 'Als jongeren met deze problemen niet gehol- pen worden, zie je waar ze te- recht kunnen komen. Zwaar middelengebruik kan een in dicator zijn voor problemen die het leven van een jongere langdurig kunnen verpes- ten.' De meest recente nieuws- b-ief van de Artrose Reu- ma Stichting staat in het te- ken van ayurveda. De gratis nieuwsbrief beschrijft wat ayurveda, een van oorsprong hindoe'istische gezondheids- leer, kan betekenen voor mensen met artrose of an- dere reumatische klachten en bespreekt wat ayurveda inhoudt, hoe de diagnostiek verloopt en welke behande lingen ingezet kunnen wor den bij gewrichtsklachten. Ayurveda kan helpen (gewrichts)klachten beter te hanteren. Ayurveda maakt hierbij gebruik van verschil- lende methoden en middelen, zoals voeding, medicijnen op basis van kruidenpreparaten, massages, reinigingskuren of zelfbehandeling. Ervaringen van reumapatienten en erva ringen van ayurveda-artsen komen eveneens aan bod. Door middel van aanvullen- de behandelwijzen, voeding en beweging kunnen klach ten bij reuma sterk vermin- deren. De Artrose Reuma Stichting zet zich al zo'n 10 jaar in voor keuzevrijheid in andere behandelwijzen van reuma dan reguliere medi cijnen alleen. De stichting geeft professionele en onaf- hankelijke voorlichting en stimuleert wetenschappelijk onderzoek. Zo'n vijf keer per jaar brengt de stichting een nieuwsbrief uit over een spe- cifieke behandelwijze voor artrose of een andere reuma tische aandoening. De nieuwsbrief is gratis aan te vragen via tel. 020- 3306300 (ma. t/m do. van 10:00 - 14:00 uur), via het e-mailadres info@reuma- stichting.nl of via de website www.reuma-stichting.nl. Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevardl Kwakernaat GOED DOEL puzzel T T T T T Ill# I 2*17 Zo doet u mee! Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 15 april 2009 TX96-a Deze actie is geldig van 15 tot en met 25 april Verkrijgbaar in alle maten (ook kindermaten), zolang de voorraad strekt. Ja, ik wil graag het originele Sparta Uitshirt en Mini- Dress ontvangen voor slechts 20,00. Naam: hr./mw. Adres: Postcode/plaats: Telefoon: E-mailadres: Gezond en wel Adei uit 'MKyiioad tevenhnvi! UUtt- ett H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL 010 - 418 50 79 BERKELSE P00RT 17 BERKEL EN R0DENRIJS TEL. 010-511 01 34 www.stigter-tuinmeubelen.nl o Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 \www.slaapboulevard-kwa kernaat.nl (Verstand van slapei weekbladen verloofde vrome handeling familieiid hekwerk van gevlochten ijzerdraad bevel volksgebruik bijgelovige bewering tekst van een acteur Europese hoofdstad muzikale improvisatie 1 V toevluchts- oord reptiel laster 7 elektrisch geladen deeltje grote warmte soort onderwijs politie- afdeling schaatsen ik oude lap sterke ontkenning 8 plant schenkgerei fijnmaken 9 lichte neerslag T uitroep brutaal 2 inwendig orgaan T wijnsoort Amerikaanse federale politie onder- dompeling T 6 heilige 4 elpee minder worden rechtbank V automodel 3 kreukel 5 Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. waarde Op zoek naar een stukje rust en ontspanning? Ontdek dan het prachtige kuuroord Thermae 2000 op de top van de Cauberg in Valkenburg aan de Geul. U gaat genieten van een Weldaad-arrangement voor 2 personen bestaande uit een overnachting met een uitgebreid ontbijtbuffet, een driegangendiner, twee dagen toegang tot alle faciliteiten van Thermae 2000 en uiteraard gebruik van shampoo/showergel, scrubzout, badjas, -laken en slippers. Kijk voor meer informatie op www.thermae.nl ofb thermae 2000 f bel 043 -609 20 00 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 15 t/m dinsdag 21 april 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontiasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 9: gehoor. Een Minikit Slim van Parrot is gewonnen door: P. Ouwerkerk, Barendrecht; J. Vogelaar, Maassluis; H. Brussel, Rotterdam; C. Koppenol, Westmaas. ■©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23