podium journaal Eerste thriller van Rotterdamse schrijfster Michele van Rees ImtflN 'Mensen hoeven geen kopie te verwachten van de film' Iww\ 111 IWIIElfl/Mlwl mitr www.uitburo.nl/rotterdam buro Bibliotheektheater 0,0 I nieuwe Luxor Theater 010 I oude Luxor Theater oic Rotterdamse Schouwburg Theater Zuidplein Kort Bonheur speelt 'On Chesil Beach' Bonheur speelt van 21 april tot en met 17 mei 2009 'On Chesil Beach' in het eigen the ater aan de Eendrachtsstraat in Rotterdam. 'On Chesil Beach', naar de korte roman van Ian McEwan, vertelt het verhaal van Edward en Flo rence aan de vooravond van hun huwelijksnacht in het Engeland van 1962. Een tijd waarin een gesprek over seksuele problemen ronduit onmogelijk was. Het verzwijgen van hun verlan- gens en angsten omtrent seksualiteit vormt de drama- tische motor van het verhaal en leidt tot de onafwendbare en fatale climax. Peter Son- neveld bewerkte het boek van Ian McEwan en de re gie is in handen van Lidwien Roothaan. In de voorsteiling volgen we het kersverse echt- paar, vertolkt door Ruurt De Maesschalck en Marike van Weelden, op deze cruci- ale avond. We horen hun ge- dachten. Wat ze verlangen en waar ze bang voor zijn. Wat ze van elkaar willen maar niet uitspreken. Hartverscheurend is de on- macht van deze jonge men- sen om elkaar in hun liefde te bereiken. Reserveren: 010- 4046716 of www.bonheur.nl. Concert „De film maakte destijds een enorme indruk op mij, want het is zo'n goed en mooi verhaal", vertelt Jorgen Tjon A Fong. Hij regisseerde 'The Right Thing' voor Urban Myth. „Toen ik een boek kreeg met het filmscript en het dagboek van Spike Lee over het maken van de film, heeft het idee mij niet meer losgelaten. Ik wilde de film niet imiteren en daarom heb ik gekozen voor vier blanke acteurs. Daarmee was elke vergelijking met de filmversie meteen weg." De voorsteiling heet bewust 'The Right Thing' zonder 'Do': „Door een andere titel te gebruiken laat je zien dat mensen geen een op een kopie hoeven te verwachten van de film. Ik zag de film toen ik jong was en vond en vind hem zo goed dat we daar op het toneel niet veel aan toe zouden kunnen toevoegen. Daarom hebben we ervoor gekozen de film als uit- gangspunt te nemen en er een eigen draai aan te geven. Zo hebben de ac teurs persoonlijke verhalen aan het script toegevoegd." 'The Right Thing' speelt zich at in New York op de heetste dag van het jaar. Sal's pizzeria is het brandpunt van activiteiten in de buurt. De hit- te brengt de onderhuidse irritaties aan de oppervlakte. Sleutelscene is die waarin pizzabezorger Moekie, een wat luie maar goede jongen, een vuilnisbak door de ruit van de pizze ria gooit. „Dan voel je je als publiek verraden", vertelt Tjon A Fong. „Je dacht dat hij zo'n goede jongen was, maar dat blijkt hij dus niet te zijn." De voorsteiling gaat volgens Jorgen Tjon A Fong vooral over het univer- sele thema over het gebruiken van je eigen identiteit en het kiezen of mis- bruiken van een identiteit. „We pro- beren bij het publiek een gevoelige snaar te raken, ze te confronteren en tot nadenken aan te zetten. Daar- naast maken we veel gebruik van ste- reotypen, waar het publiek om kan lachen. De film bevat veel humor en dat geldt 00k voor onze voorstei ling." De hoofdrollen worden gespeeld door Edo Brunner, Monique van der Werff, Margje Wittermans en Koen Wouterse. 'The Right Thing' is op woensdag 22 april te zien in Lantaren/Ven- ster. Reserveren via 010-2772277 of www.lantaren-venster.nl. www.urbanmyth.nl Thrillers zijn nog steeds erg populair. Dat bewijst ook de Rotterdamse schrijf ster Michele van Rees. Van haar debuutthriller 'Nr. 19' werden in korte tijd bijna 20.000 exemplaren ver- kocht. „Veel mensen hebben het dus in handen of op hun nachtkastje liggen", zegt ze. „Best spannend, want daar doe je het wel voor." Michele van Rees (38) schreef eerder 'Mijn maat is vol! Van XL naar S', een ro man waarin zij haar ervarin- gen met afvallen beschreef. Daarna ging ze aan de slag met haar eerste thriller. „Ik lees graag boeken, romans en thrillers", verklaart ze. „Het is niet zo dat ik mijn leven lang een passie met schrijven heb, maar een le ven zonder boeken kan ik me niet voorstellen. Ik heb eigenlijk nooit gedacht dat schrijven iets was wat ik zelf zou kunnen, maar na mijn eerste boek ben ik met deze thriller begonnen. Ik had het gevoel dat me dat wel zou lukken. Ik schreef een blad- zijde, vervolgens een hoofd- stuk en dat ging lekker." Het doel was een thriller 'zonder bommen, granaten en tobbende rechercheurs'. „Bij veel thrillers heb je het idee: dit heb ik al eens eerder gelezen. Ze kunnen dan wel goed en spannend zijn, maar ik wilde iets anders schrij ven." Het basisidee haalde ze uit de werkelijkheid: „Je leest vaak verhalen in de krant waarvan je denkt: dat kan niet waar zijn. En toch is het zo. Afschuwelijke dingen gebeuren bij wijze van spre- ken onder de ogen van men- sen, zonder dat ze het door- hebben." In de psychologische thriller 'Nr. 19' wordt een schooljuf in haar huis overmeesterd door een man. Hij neemt de regie van haar leven over en heeft maar een doel: zij moet hem een kindje schenken. Terwijl ze buiten werktijd wordt gegijzeld, gaat haar gewone levea door. Maar hij houdt haar altijd in de gaten. Niemand heeft een vermoe- den van haar situatie. Zij probeert wel met mensen te praten, maar niemand lijkt haar te geioven. „Mensen zouden het bizar kunnen vinden wat er met haar gebeurt en dat ze niet ingrijpt. Maar die man in Oostenrijk die zijn dochter gevangen hield in de kelder, dat kan toch ook niet? En toch gebeurde het. Het feit dat er ogenschijnlijk niets aan de hand is, maakt wat hij met haar doet des te wran- ger. Ze wordt gemaoipuleerd en weet niet hoe ze er iets te- gen moet doen. Ze zit in een vicieuse cirkel." „Ik gebruik geen actie of veel schieten om het boek span nend te houden. Wat ik voor al wilde is dat dit verhaal de lezer moet bekruipen." Inmiddels werkt Van Rees aan haar tweede thriller. „Schrijven is best eenzaam om te doen. Niemand zegt je wat je moet doen, niemand kan zien wat je die dag hebt gedaan. Maar als je een goed stuk schrijft, geeft mij dat veel voldoening." 010 28' 62 62 www.bibliotheek.rotterdam.nl za 18/4 20.30u Paul Haenen - Haenen en Dolman: Rechtslreeks sprankelend/ 15,-; met korting 14,- 484 33 33 I www.luxortheafer.n» Posfhumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-1 8 uur. vr-zo 17-19/4 15/20u Het Zwanenmeer 'betoverende versie' door Koninklijk Ballet van Vlaanderen modi 20-21/4 20.00u Blof speelt hun nieuwe album April. Nog kaarten beschikbaar! 484 33 33 I www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do 16/4 20.00u Purper Brengt sinds 1980 cabaret met stijl en klasse. O.a. Gerrie van der Klei. vr 17/4 20.00u Van Houts en De Ket Achterlijker dan dwars Een nieuw portte hersenhumor. za 18/4 20.00u Nynlce Laverman Nomade De Friezin bezingt de steppen van Mongolie. zo-ma 19-20/4 16/20u Richard Groenendijk No de wedstrijd Laatste voorstellingen en dvd-opnamen. di-svo 21-22/4 20.00u Veldhuis en Kemper We moeten proton "Het gouden duo" (AD) spaart niets of niemand. 4" 8' 10 www.rotteraamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 i za 18/4 20.30u De versie Claus Het Toneelhuis - Eerbetoon aan ongrijpbare schrijver Hugo Claus wo 15/4 t/m di 21/4 kijk op de website voor meer (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen 010 20 30 203 www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 15 april 2009 TX97-C ROTTERDAM) Spanningen en humor in The Right Thing' do 16/4 20 15u Speelman Speelman Thuis Cabaret za 18/4 20.15u Orino Innemee Wie heeft Onno Innemee vermoord? Cabaret-klucht zo 19/4 14,15u EHiene Borgers Koele Kikkers(4+) Jeugcf Reprise ROTTERDAM) Hoogstraat 110, kaartverkoop en reserveringen via Rotterdams Uitburo (010) 281 62 62 VINCENT WERNKE ROTTERDAM) Spike Lee maakte in 1989 'Do The Right Thing', een film over de wijk Brooklyn waar allerlei bevolkingsgroepen samenle- ven. Misverstanden, vooroordelen en conflicten hopen zich op. Jorgen Tjon A Fong liet zich inspireren door de film voor de theaterversie The Right Thing'. 'Ik vind de film zo goed dat we daar op het toneel niet veel aan kupnen toevoegen. Daarom hebben we er voor gekozen een eigen draai aan te geven.' Vier blanke acteurs spelen de hoofdrollen in 'The Right Thing' van Urban Myth. Het gaat over het ge bruiken van je eigen identiteit en het kiezen of misbruiken van een identiteit. foto urdan Myth Schrijfster Michele van Rees: „Wat ik vooral wilde is dat dit verhaal de lezer moet bekruipen." foto Mariel Kolmschot Op dinsdag 21 en woensdag 22 april is Toneelgroep Amsterdam te gast in de Grote Zaal van de Rotterdamse Schouwburg met Kreten en Gefluister, een theaterbewerking van de film van Ingmar Bergman. Ha- lina Reijn, Renee Fokker en Karina Smulders spelen vier vrouwen die de doodzieke Agnes (Chris Nietvelt) in haar laatste uren bijstaan.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25