uit journaal ...Met als hoogtepunten: mode, games, dans en talentenjachten Componist Handel herleeft in de Laurenskerk Hotel Upcoming biedt lobby' voor jong talent Velgen Were Id Bizarre avonturen in de botanische tuin 'Paasstuk' Theaterhelden als eenzame vrouwtjes Edsilia Rombley zingt in oude Luxor Theater Voor wie het nog niet wist: Rotterdam staat dit jaar in het teken van de jeugd. Wethouder Rik Grashoff gaf onlangs het startschot van een zomer vol speciale eve- nementen. De Maassstad is volgens hem op een 'typisch Rotterdamse manier' jon- gerenhoofstad geworden. „We hebben onszelf genomi- neerd". Nu dat eenmaal een feit is, bruist het dit jaar van de activiteiten voor jongeren uit binnen- en buitenland. Voor jongeren uit de stad zelf zijn er volop kansen om zich te laten horen. „Jongeren- participatie is in Rotterdam al sterk, maar kan nog be- ter worden", aldus Grashoff. „Dit wordt de zomer van de grote evenementen." Het programma is te groot om op te noemen, maar en- kele highlights kregen bij de aftrap speciale aandacht. Zo is daar op 3 juli het 'Your Music Festival'. Op de Wil- helminakade zijn dan ver- schillende podia als een 'dance stage', een 'live stage' en een 'Young talent stage'. Het festival wordt door jon geren zelf opgezet. Andere verwachte top pers zijn een mode-evene- ment, het gamegebeuren 'Free Gaming Round 2' op het Schouwbrugplein en de Fit for Free Dance Parade. Voor het steeds populairdere freerunnen worden dit jaar tot en met augustus maar liefst 35 workshops gegeven. Daarmee wordt de specta- culaire beweegsport onder de aandacht van middelbare scholieren gebracht. Voor een blijvende jonger- eninbreng zijn door jongeren zelf zes thema;s gekozen voor het jongerenjaar. Dat zijn on der meer Kunst, cultuur en Lifestyle, sport, wonen en werken ondernemen. Er is een jongerencollege aan- gesteld, met een jongeren- burgemeester en wethou der. Kortom: Rotterdam is dit jaar daadwerkelijk 'Your World'. Het bolwerk van alle activiteiten is de Karel Door- manstraat 16, waar alle in- formatie over evenementen en activiteiten beschikbaar is. Dit jaar is het 250 jaar gele- den dat een van 's werelds grootste componisten over- leed: George Frideric Han del. Het jaar 2009 is daarom uitgeroepen tot het Han del jaar. Dirigent Pieter Jan Leusink en The Bach Choir hebben een speciaal pro gramma samengesteld om de geniale componist te eren. Zaterdag 18 april is er in de Laurenskerk een uitvoering. Wie snel reageert, maakt nog kans op gratis kaarten. The Bach Choir bestaat uit professionele vocalisten, die onverminderd hun sporen hebben verdiend op de Ne- derlandse en internationale concert podia. Dit gerenom- meerde gezelschap staat ga- rant voor een dynamische uitvoeringen met een gewel- dige tekstexpressie. Begelei- ding is in handen van The Bach Orchestra of the Ne therlands. Hoofdgast deze uitvoeringen is de internati- onaal bekende counter tenor Sytse Buwalda. Zijn fluwelen en glasheldere stem weet me- nig muziekliefhebber diep te raken. Hij zal de aria's uit be- roemde opera's van Handel waaronder het spectaculaire Or la Tomba met groot orkest ten gehore brengen. Uiter- aard zullen de hoogtepunten uit Handel's bekendste com posite 'The Messiah' 00k te beluisteren zijn. Het concert van The Bach Choir onder leiding van di rigent Pieter Jan Leusink is zaterdag 18 april in de Laurenskerk. De aanvang is 19.30 uur. Maasstad verloot maar liefst 10 x 2 kaarten voor deze uit voering van de werken van Handel. Stuur een e-mail naar info@hollandboyschoir. com o.v.v. Maasstad actie met uw naam, adres en telefoon- nummer. „Loslaten..., maar vergeten, dat is weer andere koek. Ver geten kan ik niet. Ik vergeet de laatste tijd van alles, be- halve wat ik eigenlijk het lief- ste zou willen vergeten." Met Pasen zitten Margot en Bet- tie, twee oude vriendinnen, bij elkaar. Omringd door honden mijmeren ze over het leven, over een aangereden haas, over de dood van man en kinderen; ze snijden de paastaart aan en wachten op het bezoek. Speciaal voor het RO Thea ter schreef Arjan Ederveen (Theo en Thea, 30 Minuten) het 'Paasstuk' Tocht. Jack Wouterse (bekend van tv, film en RO's Koning Lear) en Ederveen zelf spelen in de ze voorstelling twee oudere vrouwen die worstelen met eenzaamheid, met loslaten, met vergeten, met de dood en met de tijd. Ederveen ba- seerde de ontroerende, hu- moristische tekst gedeeltelijk op het leven van zijn moeder. Als geen ander weet hij het dagelijks leven te bezien en te plaatsen in een absurdisti- sche ontroering. Reserveren via 010-404.70.70. Een nieuw initiatief is gebo- ren. Onder de noemer 'Hotel Upcoming' presenteren de poppodia Baroeg, Exit, Ro- town, WATT en Worm in sa- menwerking met Rotterdam Durft de smaakmakers uit een gedurfde programme- ring. Via de nieuwe, interac- tieve website upcomingrot- terdam.nl die volledig in de vorm is gegoten van een lou che hotel, maken bezoekers kennis met een breed scala aan artiesten en bands. Vanuit het concept 'Hotel Upcoming' wanen bezoekers op de site zich daadwerke lijk in een Rotterdams ho tel waarin uiteenlopende bandjes en artiesten zich presenteren. Het hotel telt twaalf kamers waarbij ach- ter elk raam een upcoming act schuilgaat. Met ge'inte- greerde video-opnames ma ken bezoekers direct kennis met de verschillende acts. De site wordt maandelijks geiip- date met een nieuwe selectie uit de programmering van de vijf poppodia. Het op de stoep belandde tv toestel op de homepage laat de laatste nieuwsflits van Upcoming tv zien. Deze tv kan je 00k zelf als widget plaatsen op een ei- gen weblog of hyvespagina. Administratief medewerker m/v Na twee succesvolle tournees komt Edsilia Rombley terug met de nieuwe voorstelling 'Laat mij maar zingen...' Ze is inmiddels 30 en weet wat ze wil: muziek, het podium en een microfoon. Zondag 3 mei staat Edsilia op de planken van het oude Luxor. Door de voorstelling ormt het derti- gers-thema de rode draad. Tussen nummers uit haar ei- gen repertoire en nummers van grootheden als Stevie Wonder en Aretha Franklin door vertelt ze over haar ei- gen ervaringen nu ze 30 is. Grappige en serieuze anek- dotes komen voorbij. Samen met haar live band zorgt Edsilia voor een wervelende avond vol interactie. Reser veren via 010-484.33.33. In de meivakantie organi- seert Pacific Enterprises Un limited op dinsdag 28 april voor de derde maal een fan- tasierijke theaterdag voor kinderen van 4 tot 11 jaar in de botanische tuin van deel- gemeente Kralingen-Croos- wijk. Een dag die bol staat van natuur- en cultuuredu- catie in de vorm van work shops, eigen presentatie en performances. Tijdens de theaterdag zien de kinderen niet alleen bloemen, planten en insecten, maar 00k 'thea- trale personages' die allerlei gekkigheid uithalen. Ze zor- gen voor een magische sfeer in de tuin. Ze prikkelen de fantasie van de kinderen en de verborgen wereld gaat leven. Het centrale thema is dit jaar 'insecten'. Kinde ren krijgen een rondleiding van een bioloog. Daarna gaan ze zelf aan de slag in de diverse workshops thea ter, Afrikaanse dans, zang, beeldende vorming, koken of kleuteractiviteiten. In de mifldhf laten ze zien wat ze hebben geleerd en gemaakt. De dag is gratis toegankelijk. Wei graag vooraf aanmelden. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Verzamelen rond 9.30 uur bij het buurthuis van aanmelding - Buurthuis Crooswijk, LCC Tamboer, Waterlijn of De Wetering. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 15 april 2009 TX98-f Zomer van de jeugd ROTTERDAM> WWW.REYC.NU, WWW.Y0UR09.NL en www.yourmusicfestival.nl. ROTTERDAM) WIN KAARTEN! ROTTERDAM) Werken van componist Handel zijn 18 april in de Laurenskerk te horen. Op de After Work Party van de Baja Beach Club verzamelden zich onlangs meer dan 1500 goedgestemde harde werkers, om met collega's een gezellige avond te hebben. Onder het ge- not van een hapje en een drank- je werden er nieuwe contacten opgedaan en gedanst op het optreden van Jeroen van der Boom. Elke eerste dinsdag van de maand zorgt de After Work Party voor ontspanning na een dag hard werken. ROTTERDAM) (parttime) Je staat midden in het bedrijf. Je hebt te maken met klanten bij balie werkzaamheden. Je voelt je dus op je gemak met mensen om je been, maar je kunt 00k goed zelfstandig werken. Je werkzaamheden bestaan uit: Het beantwoorden van de telefoon Het te woord staan van klanten Het inboeken van goederenontvangsten Het verwerken van verkoopbonnen Het printen en archiveren van verkoopfacturen Het ondersteunen van het team met andere administratieve en overige werkzaamheden. Natuurlijk zijn er neventaken en andere voorkomende werkzaamheden waarbij wij jouw maximale inzet en enthousiasme goed kunnen gebruiken. Jouw profiel: Opleiding en/of ervaring op middelbaar niveau Kennis van Word en Excel is een must Je bent accuraat, doelgericht en je hebt een flinke dosis verantwoordelijkheidsgevoel. Je voelt je thuis in een energieke omgeving. Wij bieden jou: Een leuke baan in een infbrmele en dynamische werkomgeving Jouw sollicitatiebrief met cv kun je binnen 1 week na het verschijnen van deze advertentie richten aan: Velgenwereld Middelweg 11 2992SP Barendrecht Telefoon 0180 629086 Je kunt jouw brief en cv natuurlijk 00k via e mail versturen naar: velgenwereld@gmail.com ter attentie van dhr. G. Corbeau. ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 27