Gemeentebericht 1 Sportieve dames gezocht Ladiesday zaterdag 2 mei Schiedam t Informatiebijeenkomst over alternatieve autobrandstoffen Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken *■125-' gemeente Schiedam i'.'OMKliV.IC Sportclub C FC Hermes DVS organiseert in Schiedam op zater dag 2 mei 2009 in samenwerking met de gemeente Schiedamde Rabobank en de Sterke Vrouwen Ploeg voor het eerst een uniek evenement: de Ladiesday. Ons doel is om ongeveer tweehonderd vrou wen uit de regio Rijnmond kennis te laten maken met de cricketsport. Voor wie? Voor alle dames die van sport houden! Iedere vrouw kan zich kosteloos in- dividueel aanmelden, maar Hermes DVS geeft ook bedrijven de moge- lijkheid om vrouwelijke personeels- leden eens te verwennen met een sportief dagje uit. Een bedrijf kan zich aanmelden met een bedrijfs- team. Geef je op! Dames kunnen zich aanmelden op de website van Hermes DVS: www. hermesdvs.nl. Klik op de homepa ge links onderaan op 'inschrijven Ladiesday' en vul het formulier in. Kinderen vanaf zes jaar zijn op de Ladiesday van harte welkom. Aan individuele inschrijvingen zijn geen kosten verbonden. De dag zelf bestaat uit clinics en competitie in teamverband, afgewis- seld met een high tea en een diner. De Ladiesday zal swingend worden afgesloten. Hermes DVS viert in 2009 het 125-jarig bestaan, en het georgani- seerde damescricket in Nederland bestaat in 2009 precies 75 jaar. Twee redenen voor een spetterend vrou- wenfeest in het voorjaar, net voor de aanvang van de competitie. Bij een prachtige sportieve dames- dag hoort een goed doel. De Hermes dames hebben zich dan ook ver bonden aan 'Because I am a Girl' van Plan Ne derland. Met deze campag- ne komt Plan Nederland op voor meisjes in ontwikke- lingslanden. Een groot deel van de opbrengst van de Ladiesday zal dan ook worden gedoneerd aan dit goede doel. Ladiesday Hermes DVS 2009 Wanneer: zaterdag 2 mei Waar: sportclub C FC Hermes DVS Adres: Olympiaweg 20, Schiedam Aanvang: 11.30. Programma volgt na inschrijving. Kijk voor meer informatie over de Ladiesday op www.hermesdvs.nl De gemeente Schiedam organiseert op 23 april, samen met de gemeente Vlaardingen, de Stadsregio Rotter dam en de Provincie Zuid-Holland een informatiebijeenkomst over al ternatieve brandstoffen en technie- ken voor voertuigen. Alle bedrijven die eigen voertuigen bezitten (wa- genparkbeheerders) in Schiedam en Vlaardingen zijn uitgenodigd voor deze informatiebijeenkomst. Bedrijven, overheden en instellingen zoeken steeds meer naar maatschap- pelijk verantwoorde alternatieven voor hun wagenpark zoals voertui gen die rijden op aardgas, biogas, bio-ethanol, biodiesel en hybride of elektrische aandrijving. Deze aan- dachtvoor alternatieven wordt onder meer veroorzaakt doordat reguliere brandstoffen zoals diesel en benzine steeds schaarser worden en de ver- branding ervan schadelijk is voor ons milieu. Daarnaast kan de prijs van brandstoffen voor bedrijfswa- gens een behoorlijke kostenpost zijn. De verwachte stijgende brandstof- prijzen, belastingen en de vraag naar maatschappelijk verantwoord on- dernemen kunnen de overstap naar goedkopere milieuvriendelijke alter natieven aantrekkelijk maken. Informatiebijeenkomst De informatiebijeenkomst over het rijden op alternatieve brandstoffen en technieken vindt plaats op donderdag 23 april. Tijdens deze bijeenkomst worden de verschillende alternatie ven uiteengezet en krijgen de bezoe- kers onder andere de gelegenheid om een proefrit te maken met een voertuig dat rijdt op aardgas. Gratis wagenparkscan Tevens wordt de mogelijkheid gebo- den om een gratis wagenparkscan aan te vragen. Deze scan betrekt meerdere aspecten bij de investering; zoals de afschrijving, de hoeveelheid en soort wagens, het brandstofverbruik, de operationele inzet van het wagenpark en het tankgedrag. Op basis van deze kosten- en batenanalyse kunnen on- dernemers bepalen of en onder welke voorwaarden alternatieve voertuigen voor hun onderneming of organisatie interessant kunnen zijn. Aanmelden De bijeenkomst wordt gehouden op 23 april in het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112 te Schie dam. Ondernemers zijn welkom vanaf 17.30 uur en worden ontvan- gen met een lichte maaltijd. Het programma wordt rond 20.30 uur afgesloten met een drankje. Aanmelden voor de informatiebij eenkomst kan door een e-mail te sturen naar: schonevoertuigen@ gw.rotterdam.nl Meer informatie kan worden verkre- gen bij mevrouw M.E. Verbree op telefoonnummer 010-2191746. Meer informatie Meer informatie over rijden op alter natieve brandstoffen en technieken is te vinden op: www.zuid-holland.nl/aardgas www.rotterdam.nl/klimaat Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 23 april 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Mededelingen vanuit de gemeente - Invulling investering Sociale Infrastructuur-Vouchers - Terugblik bezoek gemeenteraad aan de wijk - Het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesma- nager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik- keling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@ schiedam.nl. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 21 januari 2009 van Nofalab BV een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen voor verandering van de inrichting. De melding betreft de aan de inrichting verleenden vergunningen van 9 oktober 2007. De melding heeft betrekking op het verplaatsen van de GC masssaspectrometer en de opslag van gasflessen.p De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarbor- gen voldoende bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Jan van Galenstraat 41 te Schiedam. Inzage U kunt de verklaring inzake melding en de overige van belang zijnde stukken van 16 april 2009 tot en met 27 mei 2009 op de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Op maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 2468 621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de bovenge- noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Bezwaar Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na verzending van de verklaring inzake melding bezwaar maken tegen deze verklaring bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, onder vermelding van Awb-bezwaar in de linker- bovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift, Postbus 1501 3100 EA te Schiedam. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samen- valt met de termijn van terinzagelegging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR (010 246 8621). Inlichtingen De heer Kees van Broekhoven van de DCMR (Wm), 010 246 8285, Do- clnfo DCMR (inzage, procedure en kopieen), 010 246 8621. Locatienummer: 420481. DMS: 20906539. Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 4 december 2008 een aanvraag op grond van de Wm ontvangen van Diagnostisch Centrum Schie dam BV aan Laan van Bol'Es 3 te Schiedam. Het gaat om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een diagnostisch centrum. Wij hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Inzage De ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken kunt u van 16 april 2009 tot en met 27 mei 2009 op de volgende plaats inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Op maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.00 uur (telefoonnummer 010 - 2468 621). Indien daarom telefonisch wordt verzocht kunnen de stukken in de boven- genoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien. Zienswijzen Uw zienswijzen kunt u tot en met 27 mei 2009 schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam of telefonisch op nummer 010 246 8348. Inlichtingen De heer P. van Etten van de DCMR (Wm) (010) 246 8348, Doclnfo DCMR (inzage, procedure en kopieen) (010) 246 8621. Locatienummer: 308247 DMS: 20904426 met terras bakkerij't Fijntje Bakkerij't Fijntje, Stationsplein 3, 3112 HJ Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 voor de uitbreiding van het terras bij bakkerij H Fijntje, gevestigd in het pand met adres Stationsplein 3 te Schiedam. Het gaat hier om een terras van 26 m2 met tweeendertig stoelen en acht tafels voor het pand Stationsplein 3. De gevraagde openingstijden van het terras zijn: maandag t/m vrijdag van 07.00 uur tot 18.00 uur, zaterdag 08.00 uur tot 18.00 uur. Vanaf woensdag 15 april 2009 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. K D

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4