Premiere Buurtshow in de Van Marumstraat Verdere verruiming voorwaarden Starterslening Schiedam Oost jf- www.schiedam.nl 7 Gemeenteberichten Concept Milieubeleidsplan 2009-2012 en concept Klimaatbeleidsplan 2009-2012 ter inzage Op 31 maart jl. heeft het college van burgemeester en wethouders het concept-milieubeleidsplan 2009-2012 en het concept-Klimaatbeleidsplan 2009-2012 voor inspraak vrijgegeven. Gedurende zes weken na datum van deze publicatie (van 15 april 2009 tot 27 mei 2009) liggen beide plan- nen ter inzage in de Stadswinkel, balie Bouwen, wonen en milieu. Tijdens deze periode kunnen inwoners van Schiedam en belanghebbenden hun zienswijze(n) mondeling of schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. In de beleidsplannen zijn de ambities en speerpunten aangegeven, waarop de gemeente in de komende jaren wil inzetten. Concept Milieubeleidsplan 2009-2012 Voor wat betreft het milieubeleid zijn de ambities als volgt: - Het minimaal vasthouden, maar liever nog het versterken van de in gang gezette milieuverbeteringen. - Het vinden en vasthouden van een goede balans tussen verstedelijking en de kwaliteit van de leefomgeving, leefbaarheid en duurzaamheid. - Duurzaam ondernemen: zoeken naar evenwicht tussen financieel economi- sche resultaten, sociale belangen en het milieu. De gemeente wil vooral inzetten op de speerpunten klimaatbeleid, natuur- en milieucommunicatie en interne milieuzorg. Hierbij worden Leefbaarheid (gericht op de directe leefomgeving, lokaal) duur zaamheid (gericht op de wereld, mondiaal) en cradle to cradle (alle gebruikte materialen kunnen na hun leven in het ene product, nuttig worden ingezet in een ander product) als leidende principes gehanteerd. Het milieubeleidsplan kent een thematische aanpak. Daarnaast wordt kort ingegaan op andere beleidsterreinen die sterke relaties met milieu hebben. Klimaatbeleidsplan De ambitie van het klimaatbeleid is het zo ver mogelijk terugdringen van de uitstoot van kooldioxide. Het terugdringen van de kooldioxide-uitstoot is nodig voor het tegengaan van het broeikaseffect en verspilling van fossiele energie- bronnen. In klimaatbeleid zijn de volgende doelstellingen geformuleerd Korte termijndoelstelling: - Het opzetten van een nieuwe structuur van werken om tot een 80 klimaat- neutrale gemeente te komen. Ook voor het invulling geven aan de cradle to cradle (C2C) gedachte is deze nieuwe structuur nodig; - klimaatneutraal voor gemeentelijke gebouwen 2015, zoveel mogelijk via C2C. Lange termijn doelstelling: - 80 klimaatneutrale gemeente in 2040, zoveel mogelijk via C2C. (100 is niet haalbaar, omdat de bestaande bouw niet voor 100 C2C is te maken) Het uitgangspunt in het klimaatbeleid is de Trias Energetica. Dit is een alge- meen geaccepteerde prioriteitsvolgorde bij het kiezen van maatregelen: eerst verminderen van de energievraag, vervolgens voor de resterende energievraag zoveel mogelijk duurzame energiebronnen inzetten, tot slot als het niet anders kan efficient gebruikmaken van fossiele energiebronnen. De activiteiten in het klimaatbeleidsplan richten zich op eigen gebouwen van de gemeente, de woningbouw, bedrijven, utiliteitsbouw en verkeer en vervoer. Verleende evenementenvergunning Koninginnedag 2009 De burgemeester van Schiedam heeft een vergunning/ontheffing verleend aan de Oranjevereniging "Wilhemina" Kethel voor het organiseren van diverse activiteiten waaronder een feestmarkt, een feesttent met muziek, een lampionoptocht en vuurwerk in het kader van de Koninginnedag- viering op 30 april 2009 in de oude dorpskern van Kethel. Vanaf 16 april t/m 28 mei 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunning/ontheffing ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van deze vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Op 15 april is de aftrap van het pro ject de Buurten in Oost presenteert de BuurtShow' in de omgeving van de Van Marumstraat. Zanger en ac- teur Joris Lutz en twee kinderen uit de wijk zullen samen met wethouder Yorick Haan zullen die dag aanwezig zijn om de bewoners aan te moedigen bij hun schoonmaakacties. Uiter- aard steken zij zelf ook de handen uit de mouwen. Op www.buurtshow.nl is meer te lezen over deze en de andere schoonmaakacties. In het kader van het Impulsprogram- ma Zwerfafval gaat de gemeente Schiedam als eerste gemeente in Nederland van start met 'de Buurt show'. Daarbij worden de wijk- bewoners aangemoedigd door lokale of nationale (sport)helden die hieraan hun medewerking verlenen om geza- menlijk de buurt op te ruimen. In Schiedam-Oost kunnen de wijkbe- woners zich tijdens de opruimacties laten aanmoedigen door helden als bokser Don Diego Poeder of Kl- fighter Gorkan Saki. Ook voormalig voetballer Jerry Monkau, Joris Lutz, zanger Alberto da Moreno, zangeres Monique en kinderen uit de wijk hebben hun medewerking toegezegd. Alle wijkbewoners, van jong tot oud, moeten mee kunnen doen aan deze schoonmaakactiviteiten. Nadat de buurt de wijk heeft schoongemaakt, zijn er leuke activiteiten voor de bewoners, waarbij de helden een spe- ciale rol hebben. Op 5 September wordt alles groots afgesloten met De BuurtShow: een welverdiend feestje om de schone wijk te vieren. Gemeente Schiedam, Be- wonersvereniging Schiedam Oost (BVSO), SWS Welzijn, Woonplus en Irado organi seren de schoonmaakactie in de vorm van een buurt- happening. Het programma op 15 april in de Van Marumsstraat en omgeving: 15.00 Start programma met Joris Lutz en de kin- derhelden. 15.15 Feestelijke opening ondergrondse afval- container door wet houder Yorick Haan. 15.30 Schoonmaken samen met de helden. Vanaf 16.00 diverse activitei ten met onder andere een optreden van Monique en kinderactiviteiten. Wonen in een buurt zonder zwerfaf val verhoogt de leefbaarheid. Daarbij is betrokkenheid van de wijkbewo ners belangrijk. Inmiddels is bewe- zen dat het organiseren van geza- menlijke schoonmaakacties door de wijkbewoners zelf niet alleen zorgt voor schonere wijk maar ook de saamhorigheid in de wijk versterkt. Dergelijke initiatieven vormen een belangrijke bijdrage voor het behoud en onderhoud van een schone wijk. De buurtshow toert de het komende maanden rond in heel Schiedam- Oost de volgende buurt die bezocht wordt is het Archimedesplein 22 april van 15.00 tot 18.30 Grofvuil aanbieden Op 15 april tussen 8.30 en 14.00 kunnen bewoners van het Boer- haaveplein, de Boerhaavelaan (vanaf Boerhaaveplein tot aan het van 't Hoffplein), de Boylestraat, de Van Marumstraat,het, Cartesiusplein, de Von Leibnizstraat, de Van 's-Grave- sandestraat, de Hogenbanweg (van de Rotterdamsedijk tot aan de Van 's-Gravesandestraat) en de Rotter damsedijk (tussen Boerhaaveplein en Schiedamseweg beneden) grofvuil aanleveren. Wijkserviceteam in de buurt Het Wijkserviceteam zal in de buurt aan het werk zijn voor kleine onder- houdswerkzaamheden In een eerdere editie van deze pa gina werd het WoonOnderzoek Ne derland (WoON) al aangekondigd. Het WoonOnderzoek Nederland biedt niet alleen inzicht in de manier waarop mensen wonen, hoe zij de woning en woonomgeving beleven en waarderen, maar ook geeft het een beeld van hun woonwensen. Ook de gemeente Schiedam doet mee aan dit woonwensenonderzoek van het ministerie van VROM en het CBS. Het WoonOnderzoek Neder land (WoON) wordt met enige regel- maat gehouden. Het ministerie, maar ook gemeenten en woningcorporaties hebben dit inzicht nodig om hun ac tiviteiten gericht in te zetten voor een aantrekkelijk woningaanbod, voor een prettige leefomgeving en goede voorzieningen. Het WoonOnderzoek Nederland be- staat uit interviews onder inwoners van deelnemende gemeenten en pro- vincies in Nederland. Het interview bevat vragen over de kenmerken van uw woning en woonomgeving, uw waardering voor deze kenmerken, de wensen die u hebt ten aanzien van woning en woonomgeving, maar ook een aantal vragen over werk, vrije tijd besteding en de behoefte aan zorg en hulp bij het wonen. Via een willekeurige selectie uit het bevolkingsregister zijn in totaal ruim 77.000 personen in Nederland be- naderd. Deze personen krijgen van tevoren een brief met uitgebreide uitleg over de manier van intervie- wen en het gebruik van de gegevens. Ook in Schiedam worden interviews afgenomen. Tot nu toe is 75% van de interviews in Schiedam reeds af genomen. De bereidheid om aan het onderzoek mee te doen blijkt groot. Het veld werk loopt nog tot 1 mei. De gemeente en woningcorporatie Woonplus willen het onderzoek ge- bruiken om te bepalen aan welk type woningen er behoefte is in Schie dam. De gemeente hoopt op een grote bereidheid om mee te werken aan het onderzoek. Indien u vragen heeft over het onderzoek, kunt u contact opnemen met Johan Deijl of Ton Dijkshoorn van de gemeente. Zij zijn te bereiken op de telefoonnummers 010-2191007 of 010-2191008. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 20 april 2009 Locatie: Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79 Aanvang: 20.00 uur Besproken .wordt o.a.: - Stand van zaken wijkgericht werken, in aanwezigheid van wethouder Maarten Groene - Mededelingen vanuit de gemeente - Wijkraadpleging voor twee ingediende vouchers, te weten: - aanpassingen Halleyplein; - opknappen speelplek Dalton/Morsestraat e.o. - Verdeling van 180 uur extra inzet LBB, project 'De buurt bestuurt' - Het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl Voor het bij wonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling, tel. 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl. 15 april 2009 nummer 15 Pagina 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informattenumaner stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eirtdredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5