fr Verdere verruiming voorwaarden Starterslening De gemeenteraad gemeente Schiedam i A M De voorwaarden om in aanmerking te komen voor een Starterslening zijn opnieuw verruimd. De eis dat een aanvrager minimaal een jaar in Schiedam moet wonen wordt ver- vangen door de voorwaarde dat een aanvrager een economische of maatschappelijke binding heeft met Schiedam. Wethouder Yorick Haan (Wonen) zegt dat hierdoor meer men- sen in staat zullen zijn voor het eerst een eigen huis te kopen. Eerder had het college al de maatregel geno- men om de grens van de bestaan- de koopwoningen te verhogen van 175.000,- naar 265.000,-. De woningmarkt staat door de hui- dige kredietcrisis onder druk, wat de beweeglijkheid van de markt afremt. Het aanmoedigen van starters op de woningmarkt om in Schiedam een huis te kopen is een maatregel die helpt de effecten van de kredietcrisis tegen te gaan. Tot nu toe was het ver- krijgen van een Starterslening voor- behouden aan mensen die voor het eerst een huis kopen en al langer dan een jaar in Schiedam wonen. Nu wordt deze voorwaarde versoe- peld. Haan: "Iedereen met een econo mische of maatschappelijke binding met Schiedam komt in aanmerking voor een Starterslening. Daardoor wordt deze ook bereikbaar voor men- sen die nog niet in Schiedam wonen, maar er wel al werken. Ook mensen die bijvoorbeeld lang in Schiedam hebben gewoond, maar enige tijd elders hebben gewoond, kunnen een Starterslening aanvragen. Te denken valt aan onder andere studenten, die tijdens hun studie op kamers hebben gewoond buiten Schiedam." Over de Starterslening Schiedam kent sinds juli 2007 de VROM Starterslening. Dit is een laagrentende lening waarmee de koopstarter met een laag of modaal inkomen in staat wordt gesteld een woning in Schiedam te kopen, die hij anders op grond van zijn inkomen niet zou kunnen kopen. Gemeenten en de Stichting Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse ge meenten (SVn) bieden de startersle ning aan als aanvulling op de eerste hypotheek van de koopstarter. De Starterslening beweegt mee met de inkomensontwikkeling van de klant. De eerste 3 jaar is de lening renteloos en aflossingsvrij. In de loop van de tijd groeit het inkomen naar verwachting dusdanig, dat de klant op enig moment de marktconforme rente en aflossing kan betalen. Aanvraag exploitatievergunning, uitbreiding terras en openingstijden terras restaurant Vidocq Terras Restaurant Vidocq, Broersvest 57a, 3111 EC Schiedam Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2008 voor de uitbreiding van het terras bij het horecabedrijf restaurant Vidocq, gevestigd in het pand met adres Broersvest 57a te Schiedam. Het gaat hier om een terras van 10 m2 met twaalf stoelen en drie tafels tegenover het pand Broersvest 57a (tussen de bloembakken). De gevraagde openingstijden van het terras zijn: dinsdag t/m vrijdag van 11.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 24.00 uur (was 21.00 uur). Vanaf donderdag 9 april 2009 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op donderdag 16 april 2009 verga- dert de gemeenteraad. Deze verga- dering begint om 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. In verband met Pasen is het niet mo- gelijk om een volledige publicatie aan te leveren. Volledige informatie kunt u vinden op de website van de gemeente Schiedam onder de button Bestuurs informatie. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B- stukken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie una- niem heeft ingestemd en waarover de raad in principe alleen nog een besluit moet nemen (hamerstukken). B-stuk ken zijn voorstellen waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (bespreekstukken). Inci- denteel gebeurt het dat overeenstem ming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissie- vergaderingen zijn (vooralsnog) de volgende punten als A-stukken op de raadsagenda geplaatst: Begeleidingscommissie Jeugd Financiele Verordening 2009 en notitie Financieel Afwijkingen- beleid le wijziging Legesverordening 2009 Oprichtlng en deelname in de Stichting Microfinanciering On- dernemers Schiedam Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Samenleving en Bestuur van 6 april 2009 zijn onder andere de volgende onderwerpen als B-stuk op de raadsagenda ge plaatst: Uitvoeringsprogramma integraal jeugdbeleid 2009-2012 van de kader- nota Jeugdbeleid "Jong in Schiedam: ieders zorg!" Alle raadsfracties zijn blij dat de kadernota Jeugdbeleid (sep. 2008) nu gevolgd wordt door een uitvoe ringsprogramma. Het programma beschrijft 28 actiepunten. De fracties van WD, D66, PvdA en GroenLinks vinden dat het uitvoeringsprogramma meer informatie zou moeten bevatten over de beoogde resultaten en plan- ningen. Marcel Houtkamp (D66) en Rob Gilsing (PvdA) zijn zwaar te- leurgesteld over het uitblijven van concrete plannen voor het beoogde jongerencentrum in Noord. Wethou der Daskalakis wil best plannen gaan maken maar dan moet er meer zeker- heid zijn over het benodigde geld. WD, PvdA en de SP dringen er bij het college op aan Jong Geluid meer bij het gemeentelijke beleid te betrekken. Catelijne de Groot van het AOV is bang dat toekomstige be- zuinigingen het jongerenbeleid in de wielen zullen rijden. De wethouder gaat het uitvoeringsprogramma nog wat aanscherpen voordat de raad er op 16 april over gaat beslissen. Beleidsnota Inburgering 2009-2012 'Inburgeren in Schiedam' Belangrijkste onderwerp van be- spreking waren de slechte resulta ten van het inburgeringsbeleid in de afgelopen twee jaar. Te weinig inburgerings-cursisten, een slecht cursusaanbod en te weinig geslaagde kandidaten. PvdA, SP, GroenLinks, CDA, Leefbaar Schiedam en WD wilden het er allemaal over heb ben. Wethouder Daskalakis erkent de problemen, die vooral te wijten zijn aan slechte wetgeving. Die is inmiddels aangepast. Verder wil het college scherper letten op de kwali- teit van de cursusaanbieders en meer moeite doen om de deelname aan in burgerings-cursussen te stimuleren. Necla Yerlikaya (PvdA) bond het college op het hart vooral de touw- tjes strak in handen te houden. Ed Gloudi (GroenLinks) wil dat extra wordt ingezet op het bereiken van vrouwen. Wijbrand Boon (SP) zou graag zien dat cursisten, ook met een bijstandsuitkering, de gelegen- heid krijgen om hogere opleidingen te gaan volgen. Joop Gouweleeuw (Leefbaar Schiedam) pleitte ervoor om geslaagde cursisten hun eigen bijdrage als beloning terug te geven. De wethouder vindt dat een prima geste. Een paar .vragen worden nog schriftelijk beantwoord. Re-integratienota 'investeren in ontwikkeling' De raadscommissie adviseert posi- tief over de re-integratienota. Er zijn echter wel kanttekeningen. De PvdA vindt dat het college niet erg duide- lijk is over de toename van het aantal werkzoekenden als gevolg van de economische crisis. Necla Yerlikaya wil weten welke effecten het college verwacht en of het college al gepraat heeft met de Schiedamse werkgevers. Sinne Tolsma (SP) ziet er wel wat in om langdurige bijstandtrekkers naar de sociale werkvoorziening te stu- ren. Wethouder Daskalakis vindt dat niet zo'n goed idee. Wim Meijboom (fractie De Ron) verwacht dat de ge meente dieper in de buidel zal moe ten tasten door de toename van het aantal werkzoekenden. Ook zal extra begeleiding nodig zijn. De wethouder is het daarmee niet oneens maar stelt wel dat er op dit moment nog geen financiele problemen zijn. Het ziet er zelfs naar uit dat de toename van het aantal werkzoekenden minder sterk zal zijn dan aanvankelijk gedacht. Daar willen de commissieleden wel wat meer over weten. Die informatie wordt nog toegezonden, belooft de wethouder. Huisvesting ambtelijke organisatie De gemeente huurt twee etages in het Bedrijfsverzamelgebouw (BVG) in Schieveste. Deze ruimte is nu nodig voor het onderbrengen van ambtelijke medewerkers. Voor de verhuizing en de kantoorinrichting is het geld binnen de begroting aanwezig. Joop Gouwel eeuw (Leefbaar Schiedam) vindt dit geen enkel punt van discussie. Henk Hofland (CDA) wilde wel weten over hoeveel ambtenaren het gaat en of de ruimte in het Stadskantoor wel efficient wordt gebruikt. Wethouder Haan kon dat tot tevredenheid beant- woorden. De WD en PvdA hadden vooraf hun vragen ingediend. De ant- woorden waren net binnengekomen en die waren nog niet in de fractie besproken. Voorlopig is dit onderwerp dus een bespreekstuk in de raad. Cameratoezicht openbare plaatsen In het verleden hebben raadsleden uit de fracties van CDA, D66 en GroenLinks het college gevraagd om de mogelijkheden te verkennen om cameratoezicht in Schiedam in te zetten in de openbare ruimte. Die mogelijkheid is er, zo blijkt uit een raadsvoorstel. Sommige fracties voe- len zich wat ongemakkelijk bij dit voorstel. Mario Stam (PvdA) be- schouwt camera's als het middel dat overblijft als al het andere niet werkt. Zijn fractie is, net als anderen, geen warm voorstander maar accepteert de maatregel als een extra hulp bij handhaving van orde en veiligheid. Wim Meijboom (fractie De Ron) en Mario Stam (PvdA) stellen vast dat de burgemeester voor het plaatsen van camera's toestemming moet heb ben van de raad. Het voorstel dat nu op tafel ligt laat de beslissing echter aan de burgemeester. Burgemeester Verver geeft aan dat de raad over elke beslissing wordt geinformeerd. Omdat er nog vragen van de SP moeten worden beantwoord en de tekst nog goed nagekeken, is het een bespreekstuk in de raad. Verder is tijdens deze commissiever- gadering aan de orde gekomen: De problematiek van de sloop van De Stuurhut De fractie van Leefbaar Schiedam heeft dit onderwerp aangemeld. Te- gelijkertijd dienden de fracties van CDA, D66 en GroenLinks vragen in bij het college. Hoewel de be- antwoording daarvan nog niet had plaatsgevonden, kwamen ze tijdens de behandeling vanzelf aan de orde. Wethouder Siljee hield de commissie voor dat het gebouw, na verwijde- ring van het asbest, niet behouden kan blijven. De gebruikers kunnen voorlopig naar andere onderkomens in de buurt. De gemeente gaat bezien of er op dezelfde locatie een nieuwe voorziening kan worden gerealiseerd Naar aanleiding van de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ont wikkeling en Beheer van 7 en 8 april 2009 zijn de volgende onderwerpen (vooralsnog) als B-stuk op de raadsa genda geplaatst: Problematiek canonherziening De Ambachten Projectbesluit voor het oprich- ten van een schoolgebouw in het plangebied Schieveste Beslissing op bezwaarschrift plan- schadevergoeding E. ter Haar Verder is tijdens deze commissiever- gadering aan de orde gekomen: Het plan om het terrein van voor- malige Vlietland ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan tot ont wikkeling te brengen. Het plan dat door de oud-wethouders Groeneweg en Reijnhout is uitgewerkt is met instemming ontvangen door de com missie. Hierdoor is het college in staat de verdere ontwikkeling ter hand te nemen. Informatie over het spreekrecht Tijdens de raadsvergaderingen kan gebruik gemaakt worden van het spreekrecht. Burgers kunnen geza- menlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over op de agenda vermelde B-stukken (be spreekstukken). Voor het spreekrecht kan men zich aanmelden tot 48 uur voor de aan- vang van de vergadering bij de grif- fier van de gemeente Schiedam, dhr. J. Gordijn, tel 010-2191041 Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Bestuurs Informatie ffl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6