Toegankelijkheid woongebouw en woning baart zorgen Wegwerkzaamheden Gemeenteberichten Minder zwerfvuil Actie Licht- blauwe Brigade en Irado Opening afvalcontainers Schiedam Oost Ruil uw bromfietscertificaat om voor 1 oktober VAC - Schiedam adviescommissie Wonen presenteert Top 5 Knelpunten Woning www.schiedam.nl De afgelopen weken heeft u de vertrouwde gezichten en voertuigen van Irado en de medewerkers van het team Toezicht en Handhaving ('de Licht- blauwe Brigade') regelmatig op straat aan het werk kunnen zien. Nu echter niet afzonderlijk van elkaar, maar ze hadden de krachten gebundeld. De aanleiding hiervoor was, dat er veel klachten waren binnengekomen over onjuist aangeboden huisvuil en grofvuil met vervuiling als gevolg. Vanaf begin februari zijn de twee diensten samen opgetrokken om die vervui ling tegen te gaan. Aan meetbare resultaten heeft dit inmiddels 101 nahef- fingen opgeleverd voor mensen die hun grofvuil of huisvuil verkeerd hadden aangeboden. Een veel belangrijker resultaat is echter dagelijks in de stad te zien: er worden veel minder huisvuilzakken verkeerd aangeboden, waardoor de stad weer een stukje schoner is geworden. De gemeente Schiedam en Irado hebben afgesproken dat de samenwerking voorlopig wordt voortgezet. Tijdens de aftrap van de 'Buurtshow' op woensdag 15 april zal wethouder Haan samen met Joris Lutz de container aan de Boylestraat symbolisch openen. Dit gebeurt om 15.00 uur. Vanaf vrijdag 17 april worden alle 140 containers in Schiedam Oost opengesteld voor gebruik. Vanaf 17 april a.s. dienen inwoners van de wijk Oost hun huisvuilzak naar de dichtstbijzijnde container te brengen. Via een huis aan huis brief en een folder worden de bewoners door IRADO gei'nformeerd over de gebruiksregels van de afvalcontainers. Op enkele plaatsen in Oost zijn vanwege herstructure- ringsplannen of de aanwezigheid van kabels en leidingen nog geen containers geplaatst. Bewoners uit de betreffende straten dienen hun huisvuilzakken nog aan de straatkant aan te bieden. Ook zij zijn hier persoonlijk over ingelicht. Met de plaatsing van de ondergrondse containers wordt een belangrijke stap gezet in de strijd tegen zwerfafval in de wijk. Bovendien levert de plaatsing een groot gebruiksgemak voor de inwoners van de wijk, omdat zij op ieder gewenst moment hun huisvuil kwijt kunnen. Mocht u vragen hebben over de opening van de containers in Oost dan kunt u contact opnemen met de heer W. Urgert (projectleider gemeente Schiedam) via w.urgert@schiedam.nl Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan dient u voor 1 oktober 2009 het certificaat om te ruilen voor een bromfietsrijbewijs (rijbewijs cate- gorie AM). Na 1 oktober 2009 is het certificaat niet meer geldig en dus ook niet meer omwisselbaar! Heeft u in de tussentijd een autorijbewijs gehaald dan is omwisselen niet nodig. Op het autorijbewijs wordt automatisch categorie AM (bromfietsrij bewijs) bijgeschreven. Voor het aanvragen van het rijbewijs categorie AM moet u een pasfoto meebrengen, gemaakt door een professionele fotograaf. Deze zijn op de hoogte van de eisen die aan de foto gesteld worden. Verder moet u uw bromfietscertificaat meebrengen en een geldig identiteitsbewijs (paspoort of identiteitskaart). De kosten voor het aanvragen van een rijbewijs bedragen 34,00 euro. Als u het rijbewijs AM heeft aangevraagd kunt u dat na vijf werkdagen weer ophalen. Sinds 1 oktober 2006 bestaat er geen vrijstelling meer voor het aanvragen van een bromfietscertificaat of bromfietsrijbewijs voor mensen die voor 1980 geboren zijn. Voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs moet een theorie-examen gedaan worden bij het CBR. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij het CBR tel. 0900-227 0227. Voor het omruilen van het bromfietscertificaat kunt u in de Stadswinkel terecht tijdens de openingstijden of u kunt een afspraak maken via tel. 010- 219 1888. Openingstijden Stadswinkel: Maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur Dinsdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Woensdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Op basis van een enquete onder het landelijke netwerk van Advies- commissies Wonen stelde de koe- pelorganisatie VACpunt Wonen in Utrecht een top 5 van knelpunten over de woning en woongebouw op. Wat blijkt? Met name in woon- gebouwen, maar ook in woningen is de toegankelijkheid verre van optimaal. Een reden voor VACpunt Wonen om de toegankelijkheid van woongebouwen centraal te stellen in lobbyactiviteiten in 2009. Berging en buitenruimte Bij de toetsing van bouwplannen komt de VAC- Schiedam regelma tig knelpunten en problemen tegen. Zo stond een aantal jaren de ber ging en buitenruimte met stip op een. De VAC-organisatie heeft zich, naar aanleiding van deze uitkom- sten, sterk gemaakt voor de terug- keer van berging en buitenruimte in het Bouwbesluit. En met succes! In de wijzigingsvoorstellen van VROM keren beide terug in de wetgeving. Problemen met berging en buiten ruimte zijn er momenteel nog steeds, 72% van de Adviescommissies Wo nen bevestigt dit. Omdat beide on- derwerpen hoogstwaarschijnlijk als eis terugkeren in het Bouwbesluit, is in de jaarlijkse enquete gevraagd naar andere knelpunten. Knelpunten woning In 2007 stond toegankelijkheid voor het eerst in de top 5 Knelpunten over de Woning. Afgelopen jaar steeg dit knelpunt van de vijfde naar de vierde plaats. 1. Afmetingen Woningen met weinig overmaat, kleine beukmaat en krappe verblijf- en verkeersruimten 2. Deuren Draairichting van deuren onhandig 3. Installaties Problemen met de ventilatie, wandcontactdozen, licht- schakelaars, etc. 4. Toegankelijkheid Geen draaicirkel mogelijk voor rolstoelen in diverse verblijf- ruimten, te groot niveauverschil tussen kamer en buitenruimte 5. Ramen Kalf en borstwering in ramen belemmeren uitzicht, wassen van ramen onmogelijk door draai richting, ramen kunnen niet open Woongebouw De op'enbare ruimten van woonge bouwen kampen met meer toegan- kelijkheidsproblemen dan woningen. Drie van de vijf knelpunten in de top 5 hebben dan ook betrekking op deze slechte toegankelijkheid. 1. Toegankelijkheid Te steile hellingbanen; bergingen en fietsenstallingen zijn ontoe- gankelijk voor rolstoelen; bellen, brievenbussen en deurbediening zijn niet goed bereikbaar voor mensen met een functiebeper- king; ontbreken van automatische toegangsdeuren. 2. Parkeren Geen opstelruimte en oplaadmo- gelijkheid voor scootmobiels en elektrische fiets; ontbreken van fietsenrekken of overdekte fiet- senstalling; gebrek aan parkeer- mogelijkheden voor auto's, te wei nig of te kleine parkeerplekken. 3. Lift Er past geen brancard in de lift; geen draaicirkel voor rolstoel voor de liftdeur. 4. Veiligheid Onvoldoende verlichting in alge- mene ruimtes en bij liften, balu strades ontbreken of zijn onvei- lig, onbevoegden kunnen hinnen komen. 5. Bergruimte Bergingen zijn niet aanwezig, te klein of zonder elektra. Adviescommissies Wonen VAC-Schiedam zet zich in voor de praktische bruikbaarheid van de wo ning en de wijk. Het gaat daarbij niet zozeer om de techniek, maar om zaken als een logische en praktische indeling van een huis, voldoende ruimte, goed schoon te maken en te openen ramen en praktische instal laties. In Nederland zijn ruim 180 Adviescommissies Wonen actief. Hier vindt u een overzicht van tijde- lijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of eve- nementen. Ook als gevolg van cala- miteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te sluiten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekendgemaakt. Wanneer dergelijke afsluitingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze website vermeld. De bij de afsluitingen vermelde perioden kunnen wijzigen afhan- kelijk van weersomstandigheden en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen lan- ger duren of eerder afgerond wor den. Wijzigingen in de duur van de afsluitingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere in formatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij gemeente Schiedam, via telefoonnummer 010 - 219 1111. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via http://www.bereikba- reregiorotterdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitin gen zijn de volgende: Hoofdwegen Rotterdamsedijk Op de Rotterdamsedijk tussen de Koemarkt en de Van Deventerstraat moet aan beide zijden de toplaag van het asfalt worden vervangen. Tevens moet op sommige plaatsen de bestrating van de parkeervakken worden vervangen. Het werk zal in fases worden uitgevoerd. Voor elke fase zal een omleidingsroute wor den ingesteld. Op 14 april wordt de zuidelijke rijbaan van de Rotterdam sedijk geasfalteerd en vervolgens opengesteld.Op 15 april wordt de noordelijke rijbaan afgesloten waar- na de toplaag wordt verwijderd. De verwachting is dat het asfalteren op 17 april zal plaats vinden. Hierna zal de gehele Rotterdamsedijk beschik- baar zijn voor het verkeer. Peter van Anrooylaan Met ingang van maandag 9 februari 2009 worden er wegwerkzaamheden uitgevoerd in de Peter van Anrooy laan. Er worden rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Schiedam Oost In verband met het plaatsen van on dergrondse vuilniscontainers zijn op diverse plaatsen in Schiedam Oost kortdurend parkeervakken of wegen afgesloten. Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijdstip afgesloten. Deze afsluiting is noodza- kelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen De Velden Op maandag 23 februari 2009 is begonnen met het inrichten van een depot voor materialen op het Laven- delveld. Het depot zal worden inge- richt op de parkeerplaatsen van het Lavendelveld. Aansluitend zullen de werkzaamheden voor het ophogen van de tuinen starten. Zie voor meer informatie de bewonersbrief op de gemeentelijke website. Werkzaamheden spoor tunnel Parkweg, overlast verkeer van en naar het Pr. Beatrixpark Na de realisatie van het geluidscherm langs de A20, wordt de bestrating in de spoortunnel van de Parkweg weer op het oorspronkelijke niveau ge- bracht. De werkzaamheden hiertoe starten op dinsdag 14 april (week 16) en worden naar verwachting afge rond op vrijdag 8 mei (week 19). Het herstellen van de bestrating on der de spoortunnel kan (korte) ver- traging opleveren voor alle verkeer van en naar het Prinses Beatrixpark en de directe omgeving daarvan. Van week 16 t/m 19 zal steeds een rijbaan afgesloten zijn. Het verkeer vanuit beide richtingen (voet-, fiets- en gemotoriseerd verkeer) wordt ter plaatste met borden en verkeerslich- ten geleid over een baan. Mocht u nog vragen of opmerkin- gen hebben over de vernieuwingen, dan kunt u contact opnemen met de heer Sjak Franken (projectleider ge meente Schiedam) via het telefoon nummer 010-219 1621 of per email via s.franken@schiedam.nl. Stationsplein - Overschieseweg Op dinsdag 14 april wordt de door- gaande route bij het Stationsplein naar de Overschieseweg afgesloten voor autoverkeer. De Overschiesestraat wordt aangesloten op het Stations plein. Het werk zal naar verwachting tot en met vrijdag 17 april duren. 15 april 2009 nummer 15 Pagina 4 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-maii: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7