Gemeentebericht 5&\wm Gemeentearchief kijkt terug op geslaagd project Wegwerkzaamheden Wijkoverleg Schiedam Woudhoek Groep 6 van OBS de Kring bezoekt gemeentebestuur ft Ruil uw bromfietscertificaat om voor 1 oktober gemeente Schiedam iliii Wegens succes in 2007 en 2008 gingen ook dit jaar leerlingen van Scholengemeenschap Schravenlant op zoek naar "de wiven van Scie- damme". Op vrijdag 17 april volg- den honderd leerlingen de sporen die de twee bijzondere vrouwen uit de Middeleeuwen in Schiedam heb- ben nagelaten: vrouwe Aleida en Liduina. Ze bezochten twee ker- ken, de ruine, en het archief en bij elk onderdeel werden opdrachten uitgevoerd. Het project is georga- niseerd door het Gemeentearchief Schiedam dat vorig jaar hiervoor de prestigieuze Erfgoedspoorbokaal heeft gekregen. Aleida en Liduina zijn beiden van groot belang voor de stad geweest en veel plekken in Schiedam herin- neren daaraan. Schravenlantleerlin- gen uit de brugklassen bezochten de Liduina Basiliek waar ze uitleg van pastoor Vismans kregen en beklom- men de toren van de Grote Kerk. Ze ontmoetten de organist van de Grote Kerk, verkenden de ruine van het 13e-eeuwse kasteel "Huis te Riviere" en bekeken in het Gemeentearchief het oudste boek van Schiedam over I Leerlingen van Schravenlant voor de Liduinabasiliek. Foto: Schravenlant het leven van Liduina. De jongeren leren de stad en zijn geschiedenis kennen in dit bijzondere project waar ze tien lesuren aan besteden. Erfgoedspoor Dit educatieve project is een onder deel van Erfgoedspoor, een initiatief van het Erfgoedhuis Zuid-Holland met financiele steun van de Pro- vincie Zuid-Holland. Erfgoedspoor biedt leerlingen een doorgaande lijn erfgoededucatie, waarbij scholen de culturele omgeving en lokale erf- goedinstellingen gebruiken. Het Gemeentearchief Schiedam en OSG Schravenlant nemen met dit project deel aan het culturele jaar Sterke vrouwen. Bent u in het bezit van een bromfietscertificaat? Dan dient voor 1 oktober 2009 het certificaat om te ruilen voor een bromfietsrijbewijs (rijbewijs categorie AM). Na 1 oktober 2009 is het certificaat niet meer geldig en dus ook niet meer omwisselbaar! Heeft u in de tussentijd een autorijbewijs gehaald dan is omwisselen ni£t nodig. Op het autorijbewijs wordt automatisch categorie AM (bromfiets rijbewijs) bijgeschreven. Voor het aanvragen van het rijbewijs categorie AM moet u een pasfoto meebrengen, gemaakt door een professionele fotograaf. Deze zijn op de hoogte van de eisen die aan de foto gesteld worden. Verder moet u uw bromfietscertificaat meebrengen en een geldig identiteitsbewijs (paspoort of identiteitskaart). De kosten voor het aanvragen van een rijbewijs bedragen 34,00 euro. Als u het rijbewijs AM heeft aangevraagd kunt u dat na vijf werkdagen weer ophalen. Sinds 1 oktober 2006 bestaat er geen vrijstelling meer voor het aanvragen van een bromfietscertificaat of bromfietsrijbewijs voor mensen die voor 1980 geboren zijn. Voor het verkrijgen van een bromfietsrijbewijs moet een theorie-examen gedaan worden bij het CBR. Nadere informatie hierover kunt u krijgen bij het CBR tel. 0900-227 0227. Voor het omruilen van het bromfietscertificaat kunt u in de Stadswinkel terecht tijdens de openingstijden of u kunt een afspraak maken via tel. 010- 219 1888. Openingstijden Stadswinkel: Maandag van 12.00 uur tot 16.00 uur Dinsdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Woensdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Donderdag van 8.00 uur tot 20.00 uur Vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur Hier vindt u een overzicht van tij- delijke wegafsluitingen in Schiedam en directe omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van calamiteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te slui- ten. Deze afsluitingen worden onder meer via Radio Rijnmond bekend- gemaakt. Wanneer dergelijke afslui tingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze web site vermeld. De bij de afsluitingen vermelde perioden kunnen wijzigen afhankelijk van weersomstandighe- den en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen langer duren of eerder afgerond worden. Wijzigingen in de duur van de afslui tingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere informatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij gemeente Schiedam, via telefoon- nummer 010 - 219 1111. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via http://www.bereikbareregiorot- terdam.nl De actuele tijdelijke wegafsluitingen zijn de volgende: Hoofdwegen geen werkzaamheden Fietspaden Poldervaart Het fietspad langs de Poldervaart is tot een nog nader te bepalen tijd- stip afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk om de dam naar het Vlietland Ziekenhuis toegankelijk te maken. Overige wegen De Velden Het Rozemarijnveld is afgesloten voor verkeer. Er zijn rijplaten gelegd voor de hulpdiensten. Werkzaamheden spoortunnel Parkweg, overlast verkeer van en naar het Pr. Beatrixpark Na de realisatie van het geluidscherm langs de A20, wordt de bestrating in de spoortunnel van de Parkweg weer op het oorspronkelijke niveau ge- bracht. De werkzaamheden hiertoe starten op dinsdag 14 april (week 16) en worden naar verwachting afge rond op vrijdag 8 mei (week 19). Het herstellen van de bestrating on der de spoortunnel kan (korte) ver- traging opleveren voor alle verkeer van en naar het Prinses Beatrixpark en de directe omgeving daarvan. Van week 16 t/m 19 zal steeds een rijbaan afgesloten zijn. Het verkeer vanuit beide richtingen (voet-, fiets- en gemotoriseerd verkeer) wordt ter plaatste met borden en verkeerslich ten geleid over een baan. Mocht u nog vragen of opmerkin- gen hebben over de vernieuwingen, dan kunt u contact opnemen met de heer Sjak Franken (projectleider ge meente Schiedam) via het telefoon- nummer 010-219 1621 of per email via s.franken@schiedam.nl. Simon Rijnbendepad. Het Simon Rijnbende pad is afge sloten voor doorgaand verkeer in verband met de herinrichting van het pad. Overige werkzaamheden Op maandag 27 april is de ver- binding tussen de Rotterdamsedijk noordzijde zijde centrum en de Broersvest afgesloten in verband met takelwerkzaamheden. Afsluitingen Koninginnedag. Zoals elk jaar zijn er een aantal afsluitingen voor de viering van de Koninginnedag: Kethel, Groenelaan en Dr. Willem Dreesplein. Het wijkoverleg van de wijk Woudhoek zal plaats- vinden op: Datum: Maandag 11 mei 2009 Locatie: LET OP!! Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken wijkgericht werken, in aanwezig- heid van wethouder Maarten Groene; - stand van zaken vouchers; - terugblik 'De Buurt bestuurt'; - vrijwilligersverzekering; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. M. Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het gemeentebestuur maakt graag een paar keer per jaar tijd om een schoolklas te ontvangen. De activiteit is opgenomen in De Parade, www. paradeschiedam.nl. Voor vragen over dit onderwerp kunt u contact opnemen met de griffier, Jan Gordijn, 2191041, j.gordijn@schiedam.nl. Groep 6 van OBS de Kring heeft in de afgelopen weken een project gedaan over de gemeente Schiedam. Kinderen hebben aan raadsleden vragen voorgelegd, raadslid Mario Stam is op school geweest. Er is een Stadskrant gemaakt. Wen Qi, Louise en Britt hebben een brief geschreven naar de raadsgriffier: de groep wilde ook een bezoek brengen aan de Aleidazaal. Dat bezoek heeft plaatsgevonden op vrijdagmiddag 24 april. Met juf Tania en een moeder zijn de 23 kinderen eerst naar de 14e verdieping van het Stadskantoor geweest om uit te kijken over de stad. In de Aleidazaal, de vergaderzaal van de gemeenteraad, hebben vervolgens Menno Siljee (als loco-burgemeester en als wethouder) en de raadsleden Mario Stam, Marcel Houtkamp, Ed Gloudi en Joke de Haan verteld hoe je burgemeester, wethouder of raadslid wordt en wat je dan zoal moet doen. De kinderen hadden het bezoek goed voorbereid. Ze legden aan de raadsleden een aantal zaken voor met de vraag of het gemeentebestuur daar iets aan kan doen: speelvoorzieningen die ook schoon, heel en veilig zijn; hondenpoep; brommers en glas op het schoolplein; graffiti; enz. De raadsleden moesten helaas erkennen dat de gemeente niet veel kan doen aan de wens om meer ijscowagens in Schiedam en op verschillende tijden te laten rijden. Over alle andere zaken blijft de gemeente in gesprek met de kinderen. GEMEENTEARCHIEF

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10