In de Schiedams Boekbeeld Lezersactie Boekbeeld Inschrijving Zomerterras concoursen van start Doe mee aan 'n rondleiding en haal meer uit je bibliotheek Sterke vrouwen tegen de reuzen Beestenboel Dirk Scheidsrechter slaat speler in gezicht De publicatie 'Louter Recla- me-ioo jaar jenever affiches' die uitgeverij Artemis voor het Schiedamse Jenevermu- seum verzorgde, is zonder overdrijving een kleurrijke streling voor de zintuigen. Van de 48 grootformaat pagi nal zijn er slechts 3 pagina's tekst, de overige 45 pagina's van 'Louter Reclame' bren- gen in 'full colour' de schat in beeld waaraan Schiedam haar roem ontleent. Terecht hielden de museale samen- stelster Joyce Pinsel-Meijer en docent reclamegeschie- denis Wilbert Schreurs het bij hun -bijna- alles verkla- rende voorwoorden van elk 1 pagina. De inhoud spreekt verder zelf boekdelen over de pracht waarmee jenever- industrie haar product sinds 1890 onder de aandacht van 'de liefhebber' bracht. 54 afbeeldingen van reclame- posters die niet alleen vele jenevermerken- en namen in beeld brengen, maar 00k een tijdslijn in de ontwikke- ling van fantastische vorm- geving in beeld en grafische kwaliteit. De posters zijn van adem- benemende schoonheid en terecht werd 'Louter Recla me' op zo groot mogelijk for- maat uitgevoerd. Minieme kanttekening bij 'Louter Re clame' is het ontbreken van een lemma van ontwerpers en drukkers. Soms geven de poster zelf hun geheim hier- in prijs, maar een enkele tek- stueel aanvullende pagina zou het toefje zijn geweest op een verder fantastische lek- kernij. Eigenlijk doet Schie dam zichzelf te kort door het slechts bij de publicatie in boekvorm te houden. De hele stad zou zich moeten tooien met de historische erfenis van een prachtige schat waarmee de stad zich onderscheid van haar buren. Dat het Jenevermuseum met 'Louter Reclame' dit deel van haar collectie voor het pu- bliek ontsluit verdient in elk geval zeker navolging. 'Lou ter Reclame' smaakt dan 00k naar meer. 'Louter Reclame' is voor 12,50 te koop in de boekhandels en het Jenever museum in Schiedam. De publicatie 'Louter Recla- me-100 jaar jenever affiches' door uitgeverij Artemis voor het Schiedamse Jenevermu seum staat deze week be- schreven in onze rubriek het Boekbeeld. Wilt u 00k kans maken op een exemplaar van het boek Louter Reclame? Maasstad Weekbladen ver- loot onder lezers enkele exemplaren van het boek. Om in aanmerking te ko- men stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maas stad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. Ook stellen wij het erg op prijs als u erbij vermeldt waarom u juist dit boek graag zou willen win- nen. Ook zijn er nog steeds noti- tieboekjes beschikbaar met gedichten van schrijfster Ne- ly van der Kroon. Twee we- ken geleden werden het noti- tieboekje 'Tijd voor jezelf in onze rubriek besproken. Ook hierop kunt u nog rea- geren. Het evenement sloot vorig jaar af met de fi nalisten Jess (pop), het Pieter de Graaf trio (jazz), Noah's Ark (wereldmuziek) en Surface Noise (music&art). Het vier weekenden du- rende Zomerterras festival komt na een suc- cesvolle eerste editie dit jaar met de tweede editie van de Zomerterras Concoursen. De Zomerterras Concoursen zijn georganiseerd rondom het Zomerterras festival in Vlaardin gen. Het evenement wordt dus ook gehouden binnen de zomermaanden. De semi-finales van de pop, jazz en wereldmuziek concour sen worden binnen drie aparte horecaloca- ties in Vlaardingen gehouden. Elk van deze drie concoursen heeft een eigen finale op het podium van het Zomerterras en een eigen fi- naleprijs van €1500. De pop, jazz en wereld muziek concoursen bestaan uit 3 voorrondes en een finale. Inschrijvingen worden door een commis- sie beoordeeld en geselecteerd. De commis- sie maakt een selectie van negen kandidaten voor de halve finales per concours. Tijdens elke halve finale wordt er door een jury be- paald wie er naar de finales gaan op het Zo merterras. Het music&art concours is dit jaar vervangen door een straattheatercon- cours. Dit concours is anders dan de ande- re concoursen. Bij dit concours is er in feite geen sprake van halve finales. Na de selectie kunnen vijftien artiesten direct komen spe- len tijdens het Vlaardingse Loggerfestival in juni. De artiesten/groepen zullen in een rou te door de binnenstad van Vlaardingen hun optredens verzorgen. Tussen het publiek door zal er een vakjury aanwezig zijn die drie artiesten zal selecteren als winnaar van het straattheater concours. De winnaars krijgen een betaald optreden op de laatste zaterdag van het Zomerterras festival op 22 augustus. De winnaars krijgen hiervoor een bedrag uitbetaald van €500,-. Tijdens de finale op het Loggerfestival wor den de onkosten voor de artiesten vergoed. Dit met een onkostenvergoeding van €50,- per groep/artiest. Daarnaast verzorgt de or- ganisatie eten en drinken voor de optredende groepen/artiesten. Ook zorgt de organisatie voor vergunningen om 'met de pet rond te gaan'. Inschrijven voor een van de vier con coursen kan via de website http://www.zo- merterrasconcoursen.nl. Inschrijven voor de pop, jazz en wereldmuziek concoursen is mogelijk tot en met 17 juni. Voor het straat theater concours is dit tot en met 1 juni. De Schiedamse Molens en het Jenevermuseum bieden alle sterke vrouwen zaterdag 9 mei de kans hun krachten te meten met de 'reuzen' van Schiedam tijdens de Natio- nale Molendag. Dit omdat 2009 het Schie damse themajaar 'Sterke Vrouwen' is. Bij elke mo- len zijn een of meer kracht- proeven uit te voeren die te maken hebben met het mo- lenaarsvak. Het gaat niet al leen om kracht, maar ook om behendigheid. De 10 sterkste vrouwen kun nen rekenen op een kleine maar aanlokkelijke prijs. Met een stempelkaart kun nen alle onderdelen worden afgelopen. Wie zich graag laat rijden kan mee met het festivaltreintje. Meer info: www.schiedam- semolens.nl Dirk is gecastreerde kater van ongeveer 8 jaar oud. Hij is als zwerver bij ons bin- nengebracht. Dirk is een vriendelijke kat, hij laat zich graag aaien, maar is waarschijnlijk wel gewend om voornamelijk zijn eigen gang te gaan. Ook wil hij graag naar buiten toe. Kom gewoon eens kijken ofhetklikt! Meer informatie over Dirk en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Waterweg, Van Lin den van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. m >,j, m De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van mishandeling bij een voetbalvereniging aan de Olympiaweg. Bij de voetbalclub was zon- dagmorgen rond 09.45 urn" een opstootje ontstaan nadat de scheids een penalty had toegewezen. De scheidsrechter zou daar- bij een 43-jarige speler uit Den haag in zijn gezicht heb ben geraakt en verwond heb ben aan zijn gezicht. De 48-jarige Schiedamse scheidsrechter is inmiddels aangehouden. Op dit moment wordt nog onderzocht of ook anderen strafbaar gedrag hebben vertoond. In dat geval volgen meer aanhoudingen. Bibliotheek Waterweg vindt het de hoogste tijd dat bezoe- kers weten wat het allemaal in huis heeft. Natuurlijk: dat we er een boek kunnen lenen weten we allemaal wel, maar er is zoveel meer waar je te- genwoordig in de bieb voor terecht kunt. Daarom worden in mei ver- schillende rondleidingen ge organiseerd. Wie mee wil doen aan zo'n (gratis) rondleiding, op 7, 14 en 28 mei, kan zich melden rond 11.15 uur in het leescafe van bibliotheek Stadserf. Tijdens de rondleiding, die ongeveer een uur duurt, ko men vragen aan de orde als: hoe werkt de digitals cata- logus? Hoe werkt het inter net op de pc's van de biblio theek en welke andere dien- sten biedt de bibliotheek nog meer aan? Waar staan mijn vertrouwde boeken na de verbouwing? Allemaal vragen die som- mige bezoekers er misschien van weerhouden op onder- zoek te gaan in de biblio theek. Om het allemaal iets mak- kelijker te maken wordt in een uur alles uitgelegd en getoond. En zijn er daarna nog vragen dan kunnen die natuurlijk ook nog gesteld worden aan de medewer- kers. Apart aanmelden voor een van de rondleidingen is nietnodig. 1u n I Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdag 29 april 2009 WX91-d DOOR PETER DE JONG Het Pieter de Graaf trio (jazz), was een van de finalisten vorig jaar tijdens de Zomerterras concour- Sen. Archieffoto: Zomerterras Concoursen 2008 Start concoursen Het duurt nog even maar aankomende zomer gaat de tweede editie van de Zomer terras Concoursen van start. De Zomerter ras Concoursen bestaan uit vier kunstzinnige concoursen in Vlaardingen waaronder de pop, jazz, wereldmuziek en straattheater concour sen. In ieder genre komt er een finalist uit de bus en er valt een leuke prijs te winnen. VLAARDINGEN SCHIEDAM> VLAARDINGEN JPIK-jHrSsP! vrHB [Omdat nog niet alle allochtone vrouwen kunnen fietsen organiseerde SWS Welzijn afgelopen za terdag een fietstochtje door Schiedam om ze met het oh zo Hollandse vervoersmiddel kennis te laten maken. De tocht was georganiseerd in samenmwerking met de gemeente en Leontien van Moorsel die zich inzet om vrouwen op de fiets te krijgen. Tussen de middag werd in winkelcentrum Krona genoten van een heerlijke lunch die hen door de winkeliers werd aangeboden. WATERWEG> SCHIEDAM>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 20