podium journaal fuiirlM ROTTERDAM IH Musicaldiva's delen hoofdrol in 'Sunset Boulevard' Cabarettrio Brokstukken in Theater Zuidplein Kort Moedernacht in de Doelen Musical Brokstukken, het cabarettrio dat in 2005 in de finale van het Leids Ca baret Festival stond, maakt in hun tweede show 'Rode Dwerg' het on- zichtbare zichtbaar. Met nog meer muziek en dezelfde absurdistische humor is het nieuwe programma van Arjan Smit, Korneel Evers en Chris King Perryman een aaneenschake- ling van sketches, liedjes en anekdo- tes geworden. Het motto: Het leven is een pijpkaneel en niemand heeft het recept. „De Rode Dwergster is een ster die weinig licht geeft, je ziet'm niet met het blote oog. Dat vonden we een mooi uitgangspunt voor het pro gramma", verklaart Chris King Per ryman de titel van hun nieuwe voor- stelling. „Het onopvallende pakken we op en vergroten we naar iets ab surds. Het is maar net hoe je naar de dingen kijkt. Je kunt naast iemand in de file staan en de persoon in de andere auto niet opmerken. Maar die bestuurder kan een heel interessant levensverhaal met zich meedragen." Hun eerste programma werd lovend ontvangen. 'Slapstick en kolkende, dwarse humor met rafelrandjes', schreef Theaterguide. Hun tweede show is volgens de mannen van Brok stukken minstens zo bizar als hun eerste: „Gekke sketches en zwarte humor zitten er zeker weer in. Nieuw is het aandeel van de muziek. We hebben een echte bandopstelling op het podium en maken meer liedjes dan in de vorige show. Onze kracht zit'm in het absurde. Wij doen soms zoiets geks met onderwerpen, dat het iets nieuws oplevert." „Korneel is muzikaal de sterkste van ons drie en Arjan heeft de meest bi zarre kijk op de wereld. Ik ben degene die het meeste op het spel let, de ma- nier waarop we onze verhalen bren- gen", vertelt Chris King Perryman over de rolverdeling. „We hebben al- lemaal een even groot aandeel in het aanleveren van het materiaal voor het programma." Wat is volgens hem het hoogtepunt van 'Rode Dwerg'? „Zonder al te veel te verklappen? Ik mag eindelijk een Ierse dans doen. Dat is wel mijn persoonlijke climax in deze show." 'Rode Dwerg' van Brokstukken is op 7 mei te zien in de kleine zaal van Theater Zuidplein. Reserveren: 010- 2030203 of www.theaterzuidplein. nl. Iedere minuut sterft ergens ter wereld een vrouw tijdens haar zwangerschap of beval- ling. Op 9 mei vindt aan de vooravond van Moederdag de Moedernacht 2009 plaats in de Doelen. Centraal staat veilig moederschap met spe- ciale aandacht voor tiener- zwangerschap, een van de oorzaken van moedersterfte. Tienerzwangerschappen hebben vaak veel complica- ties tot gevolg en zijn een van de oorzaken van moeder sterfte. Goede voorlichting en begeleiding en een grotere betrokkenheid van de vaders zijn hierbij van groot belang. Professionals discussieren tijdens Moedernacht over het thema. Persoonlijke ver halen en filmpjes van tie- nermoeders in Nederland en uit ontwikkelingslanden staan centraal en er zijn op- tredens van zangeres Hind, schrijfster Naema Tahir en cabaretiere Mylou Frencken. Dieuwertje Blok presenteert de avond. De Moedernacht is 9 mei in De Doelen. Kaartjes kosten 10 euro en de opbrengst gaat naar projecten die vrouwen ondersteunen. www.moe- dernacht.nl. www.uitburo.nl/rotterdam euro Bibliotheektheater De musical 'Sunset Boule vard' is gebaseerd op de le- gendarische film van Billy Wilder. De musicalversie is nu voor het eerst te zien in een Nederlandstalige ver- sie. Regisseur Paul Eenens ('3 Musketiers', 'Ciske de Rat') regisseert onder meer twee van Nederlands groot- ste musicalsterren Simone Kleinsma en Pia Douwes. Samen hebben ze ongeveer in alle grote musicals gestaan die je kunt bedenken. Si mone Kleinsma onder meer in 'Sweet Charity', 'Les Mi- serables' en 'Mamma Mia!', Pia Douwes onder meer in 'Cats', 'Chicago' en 'Evita'. Toch noemen ze de rol van Norma Desmond in 'Sunset Boulevard' een droomrol. „Je wordt als toeschouwer gegrepen door het onvermo- gen van Norma Desmond om te accepteren dat ze in ver- getelheid is geraakt", vindt Kleinsma. Haar collega vult aan: „Zo'n vrouw die nog zo graag wil schitteren en in de schijnwerpers wil staan, kan ik goed begrijpen." De twee populaire musical- diva's delen de hoofdrol in 'Sunset Boulevard'. Zij spe len afwisselend de steractri- ce uit de tijd van de stomme film die met de komst van de geluidsfilm in de vergetel- heid is geraakt. Ze kan niet zonder glitter en glamour en hunkert naar succes. Haar hoop is gevestigd op scena- rioschrijver Joe Gillis, die haar comebackfilm' gaat schrijven. Ze neemt hem in huis en wordt verliefd op hem. „Dat het einde van het stom me filmtijdperk het einde van haar carriere betekent, weigert Norma onder ogen te zien", zegt Simone Kleinsma. Als vlucht uit de werkelijk- heid klampt ze zich vast aan het verleden. Terwijl ze al jaren geen grote filmrol- len meer heeft gehad, denkt ze dat ze nog steeds jong en mooi is en dat haar fans met smart op haar zitten te wach- ten." Pia Douwes: „Norma ontleent haar identiteit gro- tendeels aan haar vak. lets dat heel begrijpelijk is als je met hart en ziel je beroep uitoefent." De musical 'Sunset Boule vard' is gebaseerd op de ge- lijknamige film uit 1950 van Billy Wilder. De film kreeg elf Oscarnominaties en won drie Academy Awards. Be gin jaren negentig was het musicallegende Andrew Lloyd Webber die op het idee kwam om een musicalversie van 'Sunset Boulevard' te maken. Ook in NederlkndJs_de jrut sical, die op 10 oktober 2008 in premiere ging, goed ont vangen. „Logisch", vindt Kleinsma: „Het is een hart- verscheurend mooi verhaal." 'Sunset Boulevard' is de grootste reizende productie van dittheaterseizoen. Naast de twee wisselende hoofd- rolspeelsters, is Antonie Ka- merling te zien als scenario- schrijver Joe Gillis. 'Sunset Boulevard' is van woensdag 29 april tot en met 14 juni 2009 te zien in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam L-OAJ Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 29 april 2009 TX97-C Op de planken met 'Rode Dwerg' Cabarettrio Brokstukken speelt op donderdag 7 mei hun twee- de programma in Theater Zuidplein. Arjan Smit, Chris King Perryman en Korneel Evers beseffen maar al te goed dat de film van hun leven straks aan ze voorbij flitst. Maar beseffen zij zich dat ze er nu in spelen? „Het onopvallende pakken we op en vergroten we naar iets absurds. Het is maar net hoe je naar de dingen kijkt." ROTTERDAM) ROTTERDAM) Van dinsdag 5 tot en met zater- dag 9 mei is de nieuwe voorstel- ling Garnalen Ver halen van Hotel Modern in de Rot- terdamse Schouw- burg te zien. In de voorstelling spelen garnalen de rol van mensen. foto Leo van Velzen 010 281 62 62 www.bibliotheek.rotterdam.nl Hoogstraat 110, kaartverkoop en reserveringen via Rotterdams Uitburo (010) 281 62 62 za 2/5 20.30u Hetty Heyting - Gewoon lekker 15,-; met korting 14,- 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. dozo 30/4-24/5 14/19/20u Sunset Boulevard een van de mooiste musicals met o.a. Simone Kleinsma 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur vr 1 /5 20.00u Hold Fight Discomania! Bekende hits van The Weather Girls tot Jackson Five za 2/5 20 OOu New Cool Collective Jules Deelder 'Urgente, echte jazz' (De Volkskrant) zo 3/5 20.00u Edsilia Rombley Laat mij maar zingen.Sprankelende pop/soul en intieme ballads RO Theater www.rotheater.nl 010 404 68 88 William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam. Reserveren via Rotterdams Uitburo (010) 404 70 70. woza 29/4-2/5 20.30u TOCHT 'Arjan Ederveen en Jack Wouterse formidabeT (NRC) Regie Alize Zandwijk do-za 7-16/5 19.00u MOEDERS Tomeloze levenslust' (Volkskrant) Ind. maaltijd! Idee en regie Alize Zandwijk 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburg pie in 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. zo 3/5 20.15u De GfOte Liefde - Derek de Lint, Renee Soutendijk en Kitty Courbois in liefdesdrama wo 29/4 t/m di 5/5 kijk op de website voor meer (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. zo 3/5 14.OOu Havenstad Operette Muziek zo 3/5 14.15u Ketelbinkie (6+) Nico de Verhalenman jeugd wo 6/5 20.15u Hand in Hand Kameraden Rotterdams Wijktheater Toneel wo 6/5 20.00u Stampot Ramadan 2 Stampot Ramadan Jongeren Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). ROTTERDAM) Simone Kleinsma deelt de hoofdrol in de musical 'Sunset Boulevard' met Pia Douwes. Ze noemen het allebei 'een droomrol'. foto Deen van Meer Cabarettrio Brokstukken over hun nieuwe voorstelling 'Rode Dwerg': „0nze kracht zit'm in het ab surde." foto Arjan Benning

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 29