uit journaal Kijkje in het dagelijks leven van vrouwen tijdens de bezetting De Operadagen komen naar je toe deze lente Godfather of Funk George Clinton naar WATT European Design festival in 2010 naar modebewuste Maasstad Brandend verlangen en verlammende angsten Unie Late Night Talkshow voor de 'gewone' Rotterdammer Dik dansen tijdens Out Loud festival Het OorlogsVerzetsMuseum Rotterdam toont van 3 mei tot en met 25 oktober de ten- toonstelling Moeder Past Meet. Deze intieme tentoon- stelling geeft een beeld van het dagelijks leven van vrou wen in Rotterdam ten tijde van de Tweede Wereldoor- log. Aan bod komen onder- werpen als het bereiden van de maaltijd, de zorg voor het gezin, het huishouden, het verstellen van kleding, de noodzakelijke creativiteit en vindingrijkheid, vaderlands- liefde en het kleine verzet te- gen de bezetter dat tot uiting kwam in huiselijke hand- vaardigheid. De verantwoor- delijkheid die zij voelden voor het welvaren van gezinsle- den drukte vaak zwaar op de schouders van vrouwen. Ondanks de gevolgen van de bezetting werd het "normale leven" in de eerste oorlogs- jaren zoveel mogelijk voort- gezet. Geleidelijk drukte de bezetting van de stad meer en meer een stempel op het leven van de stadsbewoners. De voedselsituatie, brand- stofrantsoenering, invoering van de spertijd en verduiste- ringsplicht, het "gedwongen" vertrek van de mannen bete- kenden steeds meer beper- kingen in het dagelijks leven en vroegen steeds meer aan- passingen van de huisvrouw. De huisvrouwen hadden het zwaar. Het was puzzelen en rekenen. Welke bon was wanneer geldig? Hoeveel punten had men nog over? Uren stond men in de rij voor de winkel. Het was zaak voortdurend alert te zijn. De bevolking werd door over- heidsbrochures, affiches en adviezen in kranten en via de radio voorgelicht over hoe om te gaan met de distribu te en de schaarste. Zuinig- heid was het belangrijkste devies. Aan de hand van de thema's Poetsen en boenen, wonde- ren met lapjes, creativiteit en klein verzet, het leven gaat door en wat schaft de pot? komt de bezoeker oog in oog te staan met het da gelijks leven van veel Rot terdamse vrouwen tijdens de bezetting. Een opstelling vol traditie, herkenning en sen timent. Operascenes op verrassende locaties, ze zijn inmiddels het handelsmerk van Opera dagen Rotterdam. Meezin gen met bekende operahits, genieten van een concert in de open lucht en opera in de buurt, het is allemaal moge lijk. In Spangen geeft Miran da van Kralingen een opera- concert op het Bellamyplein, op Katendrecht kan Chinese opera worden ontdekt tij dens een wandeling en mee zingen kan bij Van Smartlap tot Opera op de Koeweide in Crooswijk. De speelplaats op het plein aan de Bella- mystraat in Spangen wordt maandagavond 25 mei een openluchttheater voor ope ra en musical. In het kader van de serie huisconcerten treden vanaf 20.00 uur be- roemde operazangers en aanstormend musicaltalent op. Tijdens een wandeling op Kantendrecht kunnen be- zoekers kunnen kennisma- ken met Chinese opera. De voorstelling Chinees Meisje voert langs drie locaties aan het Deliplein die iets vertel- len over verleden, heden en toekomst van Chinezen in Nederland en op De Kaap. Theater Walhalla is ver trek- en eindpunt van de wandeling en fungeert 00k tien dagen lang als Chinees Theehuis. Op zondag 24 mei van 14.00 tot 16.00 uur is er een mee-zing-concert op de Koeweide in Crooswijk. Ver- schillende operakoren zin- gen samen met een aantal solisten bekende operahits in Van Smartlap tot Opera. De Stanislavsky Opera Com pany uit Moskou zorgt als afsluiter op zondag 31 mei om 15.00 uur voor spektakel met een groots gratis open- luchtconcert op de Veerkade. Het gezelschap neemt hun grootste solisten mee die, sa men met het 70-koppige or- kest, de mooiste ouvertures en aria's zullen opvoeren. In samenwerking met de Rot- terdamse Raad voor Kunst en Cultuur presenteert St Cul- turescape donderdag 7 mei de derde editie van De Unie Late Night. Te gast zijn onder anderen Anastasia Elena de Ruyter, Sjoerd van Oort- merssen en Furlan Williams. De Unie Late Nigh wordt elke eerste donderdag van de maand gehouden. Schrij- ver Ernest van der Kwast en kunstenaar Jonas Vorwerk nodigen acteurs, feestbees- ten en politici uit aan hun tafel. Elke editie is een ode aan weer een nieuwe Rotter dammer. Er zijn optredens, voordrachten en vertonin- gen. De Unie Late Night is een talkshow waarin de stad centraal staat: de bewoners, de cultuur, de plekken. Men- sen die midden in de samen- leving staan. In De Unie Late Night komen 'gewone' Rot- terdammers aan bod, met op 7 mei eerst chocolademakers Elena Anastasia de Ruy ter. moeder en dochter, die samen Lof der Zoetheid zijn. www.deunielatenight.nl. The Godfather of Funk Ge orge Clinton komt met zijn band Parliament Funkadelic deze zomer weer naar Ne derland en doet daarbij ein- delijk weer de Rotterdamse West-Kruiskade aan. Daar zette hij in het verleden in het voormalige Nighttown al vele malen urenlange, dam- pende p-funksets neer voor uitverkochte zalen. Zijn laat- ste memorabele bezoek was op 3 juli 2006, vlak voordat het podium haar deuren moest sluiten. Op donderdag 30 juli om 20.30 uur staan George Clinton Parliament Funkadelic weer in WATT. George Clinton staat vooral te boek als groots showman. Zelden duren zijn shows minder dan vier uur zonder een seconde te vervelen. Zijn betekenis voor de popcul- tuur is van enorme invloed geweest. Niet alleen fun geert zijn werk als basis voor de hiphop, R&B en electro, ze laat 00k haar sporen na in de jazz en rock. George ont- dekte vele artiesten en bands zoals de Red Hot Chili Pep pers en werkte met Prince, Outkast en Ice Cube. Kaarten a 35 euro per stuk zijn te koop via de website van WATT. Het European Design Fes tival vindt in 2010 plaats in Rotterdam. Dat heeft de or- ganisatie van het meerdaag- se festival bekendgemaakt. Rotterdam krijgt de voor- keur boven Den Haag, Miin- chen en Milaan. Demetrios Fakinos, Managing Director van het European Design Festival verklaart dat Rotter dam vooral de voorkeur ge- niet vanwege de uitstekende reputatie die de stad op het gebied van design op inter- nationaal niveau heeft.„Wij voelden ons meteen thuis in Rotterdam. De combinatie van gastvrijheid, energie en efficientie maakt dat wij er alle vertrouwen in hebben dat het European Design Festival 2010 een groot suc- ces wordt", aldus Demetrios Fakinos. Het European Design Fes tival wordt jaarlijks georga- niseerd in verschillende ste- den en bestaat uit een drie- daagse conference, diverse bijeenkomsten en een afslui- tende Award uitreiking. Het festival biedt een uitstekend netwerkplatform voor Euro- pese designers om elkaar te ontmoeten en te inspireren. Daarnaast heeft het Euro pean Design Festival tot doel het Europese design nog sterker op de kaart te zetten en de Europese standaard voor communicatie design te verhogen. Rotterdamse jongeren or- ganiseren vrijdag 1 mei het evenement Out Loud, waarop dance-acts staan als Pop'arazzi, Next Boss Crew en meer. De muzikale on- dersteuning wordt verzorgd door DJ's Lucky Gio, DJ Randy en de rapgroep Balan ce, maar 00k de liveband Ja- go-Jago maakt hun debuut. Initiatiefnemer Vereniging Damned wil hiermee een opening creeren om jonge ren actief hun talenten naar buiten te brengen. Out Loud wordt, in samenwerking met Club Zenz, aan de Schiekade 189 gehouden. De zaal gaat om 22.30 open en duurt tot 5.00. Voor meer info: www. thetjungbrothers.com. De meeste jongeren kennen de schrijver Ian McEwan nog wel van hun boekenlijst op de middelbare school, lire Cement Garden was daarbij een populaire keuze. Maar de auteur heeft meer moois geschreven. Atone ment bijvoorbeeld, die on- langs nog is verfilmd en On Chesil Beach dat momenteel in theatervorm is de bewon- deren in Bonheur. On Chesil Beach vertelt het verhaal van Edward en Florence aan de vooravond van hun huwe- lijksnacht in het Engeland van 1962. Een tijd waarin een gesprek over seksuele proble- men ronduit onmogelijk was. Deels leidt dat tot herken- bare taferelen. Edward die bijna knalt van verlangen en m Florence die liever knuffelt dan "de daad" te moeten ver- richten. Aan liefde ontbreekt het de twee niet, maar door- dat ze niet in staat zijn hun verlangens en angsten om- trent hun seksualiteit onder woorden te brengen, knapt er uiteindelijk iets. Ruurt - De Maesschalck en Marike van Weelden vertalen de dramatische ondergang van twee geliefden op meester- lijke wijze naar het podium. On Chesil Beach is nog tot en met 17 mei te zien in Theater Bonheur. Reserveren kan via 010-404.67.16 Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 29 april 2009 TX98-f Expo Moeder Past Meet ROTTERDAM> Operascenes op verrassende locaties, ze zijn inmiddels het handelsmerk van Operadaqen Rotterdam. Meezingen met bekende operahits, genieten van een concert in de open lucht en opera in de buurt. ROTTERDAM) ROTTERDAM) 'The best party in town'. Zo staat Five Guys Named Moe al jaren bekend op het Londense West End. Dit jaar is de voor stelling voor het eerst in Ne derland te zien. Op woensdag 20 en donderdag 21 mei is deze show vol humor, dans en mu- ziek van Louis Jardan te zien in het oude Luxor Theater te Rot terdam. Het belooft een groot feest te worden, stil blijven zit- ten is geen optie. Reserveren via 010-484.33.33. ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31