Samen met Leontien op de fiets Milieudebat op Schievestecollege Dodenherdenking 4 mei 2009 Wijkoverleg Schiedam Centrum www.schiedam.nl Gemeenteberichten Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Onthef fing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: i\ Het vergroten van een woning d.m.v. een dakopbouw gelegen aan de Thomas A. Kempisstraat 46 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschrif- ten voor de Bebouwde Kom" bestemmingen "Bebouwingsklasse A-II". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden 2 bouwlagen zijn toegestaan. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 30 april 2009 t/m 10 juni 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00- 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501,, 3100 EA Schiedam. 1 Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam zijn kapvergunningen yerleend voor het rooien van: - een Atlasceder, in verband met ophoging van de wijk, staande in de voortuin van het pand Mary Zeldenruststraat 35 te Schiedam - vijftien bomen, in verband met een bouwplan staande omgeving Willem Andriessenlaan Jan Damenstraat te Schiedam, zoals op de bij deze aan- vraag overgelegde tekeningen is aangegeven* - een Leylandcypres, in verband met overlast staande in de voortuin van het pand - F. Haverschmidtlaan 66 te Schiedam - een Paardenkastanje, in verband met zeer slechte conditie van de boom (geen levensvatbaarheid), staande in de tuin van de Jacobuskerk aan Kerkweg 51 te Schiedam** - een Esdoorn, in verband met overlast en dunning van het bomenbestand, staande in de voortuin van het pand Heelmeesterstraat 14 te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven - een Leylandcypres en een Spar, in verband met overlast staande in de voor tuin van het pand De Akkers 91 te Schiedam - twee Berken, in verband met overlast staande in de voortuin van het pand Bosboomlaan 13 te Schiedam - twee Berken, in verband met allergie en overlast staande in de achtertuin van het pand Prins Bernhardlaan 94-96 te Schiedam, zoals op de bij deze aanvraag overgelegde tekeningen is aangegeven - een Leylandcypres, in verband met overlast staande in de tuin van het appartement E.C.F. van Hellendoornstraat 99 te Schiedam - voor het kappen van een Treurwilg, in verband met overlast staande in de achtertuin van het pand Veldpad 84 te Schiedam, zoals op de bij deze aan vraag overgelegde tekeningen is aangegeven - een Atlasceder, in verband met overlast staande in de voortuin van het pand Burgemeester Knappertlaan 144 te Schiedam - kappen van een Berk en twee Leylandcypressen, in verband met overlast en herinrichting van de tuin, staande in de voortuin van het pand Laan van Spaland 14 te Schiedam hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 15 bomen op of in de nabij- heid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van een boom op of in de nabijheid van de kaplocatie Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kun nen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C.J.R. Menick van de afdeling vergunningen en handhaving. Tijdens kantooruren rechtstreeks bereikbaar op telefoonnummer: (010) 2191893. In de wijken Oost, Nieuwland en Groenoord geeft SWS Welzijn sinds enige tijd extra fietslessen voor vrouwen. Deze komen voort uit het project 'Ik Fiets' Leontien Total Sports B.V. van voormalig olympisch kampioen Leontien van Moorsel. Met de fietslessen speelt SWS in op de behoefte van een groot aantal migrantenvrouwen om te leren fietsen. Op deze ma- nier kunnen migrantenvrouwen en autochtone vrouwen elkaar ont- moeten en (beter) leren kennen. Op zaterdag 25 april vond onder lei- ding van Leontien van Moorsel een fietsclinic plaats voor de vrouwen die de fietslessen hebben afgerond. Deze tocht door Schiedam ging van start en eindigde bij De Blauwe Brug. De dames troffen het met het weer, want de tocht vond plaats met een heerlijk lentezonnetje in het gezicht! De clinic vormde een voorbereiding voor Leontiens Ladies Ride op zon- dag 17 mei. Dit is een tocht van 35 kilometer door Rotterdam voor alle vrouwen, ongeacht leeftijd, ambitie of soort fiets. Foto's: Jan van der Ploeg Meer informatie over deze tocht kunt u vinden op www.leontiens- ladiesride.nl en www.ikfiets. nu. Als u ook wilt meedoen aan de fietslessen van SWS Welzijn of Leontiens Ladies Ride kunt u zich aanmelden in uw eigen wijkcentrum of via telefoonnummer 010-2470464. De milieudebaters van het Schie vestecollege, op donderdag 16 april jl., met wethouder Daskalias, dhr. H. Dechering (Joulz) en Ali B. als deskundige jury. Het debat vormde de afsluiting van een milieuproject en was tegelijk een kick-off van het opfleurproject op de Damlaan (i.s.m. Woonplus). Op maandag 4 mei zal zoals ieder jaar de plechtigheid ter her- innering van alien - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden, of waar ook ter wereld, zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereld- oorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties, gehouden worden. De herdenking zal plaatsvinden bij het monument in de Plantage. Ook dit jaar wordt de jeugd op voorstel van burgemeester Verver-Aartsen nauw bij de herdenking betrokken. De burgemeester zal namens het gemeentebestuur, samen met leer- lingen van basisschool De Gorzen, als eerste een krans leggen bij het monument. Programma 19.30 uur Aanvang van de plechtigheid rond de kranslegging bij het oorlogs- monument aan de Plantage. De burgemeester van Schiedam, mevrouw Verver-Aartsen, zal een toe- spraak houden en vervolgens als eer ste een krans leggen. Daarna zullen verschillende organisaties een krans of bloemen bij het monument leggen. De Christelijke Muziekvereniging Harpe Davids speelt koraalmuziek en Schiedammer scouts vormen de erewacht en de vlaggenwacht. Om twee minuten voor acht wordt de Last Post gespeeld. Daarna zullen twee minuten stilte in acht worden genomen. Vervolgens worden het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Het Koninklijk Schiedams Mannen- koor Orpheus brengt na afloop van de plechtigheid het lied "De achttien doden" ten gehore. Dit is een door Jos Vranken sr. voor vierstemmig mannenkoor getoonzette versie van het gelijknamige gedicht van Jan Campert. Dit schreef hij als reactie op de fusillade van achttien verzets- mensen op de Waalsdorpervlakte op 13 maart 1941. Voorafgaand aan de plechtigheid wordt om 19.00 uur een dienst gehou den in de Evangelisch Lutherse Kerk aan de Lange Nieuwstraat 219. Het wijkoverleg van de wijk Centrum zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 12 mei 2009 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - vrijwilligersverzekering; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. 29 april 2009 nummer 17 Paglna 2 :)I jBfft'K Colofon Stadskantoor i Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk lnformatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 5