Dicht bit huis De Blauwborst Koopsubsidie en starterslening? Jazeker. De Hypotheker. Computerhulp aan huis Natuur in onze omgeving op de gehele collective www.pcmonteurnodig.nl Duitse en Franse film in Filmhuis Gratis zwemmen voor moeders Bingo in Bijdorp Zomer- en wintenkleding> wandelschoeneniewsandalen t In het Filmhuis draait don- derdag 7 mei de film Die Welle. In de Duitse remake van de Amerikaanse tele- visiefilm The Wave (1981) start gymnasiumleraar Rai- ner Wenger, tijdens een stu- dieweek met als onderwerp 'Staatsvormen', een project in zijn klas met de bedoe- ling een dictatuur voelbaar te maken. Wat vrij onschul- dig begint ontwikkelt zich na enkele dagen in een serieuze beweging met als naam Die Welle. Al op de derde dag be- ginnen de scholieren anders- denkenden uit te sluiten. Vrijdag 8 en zaterdag 9 mei is Un Conte de Noel te zien. Vader Abel en zijn veel jon- gere vrouw Junon hadden ooit twee kinderen, Joseph en Elizabeth. Als blijkt dat Joseph lijdt aan de ziekte van Hodgkin, is hun enige hoop een beenmergtransplantatie. Aangezien niemand geschikt beenmerg heeft, verwekken Abel en Junon een derde kind, Henri. Maar 00k Henri blijkt zijn broer niet te kun- nen redden en Joseph sterft. Jaren later komt de familie in de ouderlijke villa bij elkaar om Kerstmis te vieren. Daar blijkt dat Junon 00k lijdt aan dezelfde vorm van kanker. Aanvang 21.00 uur, reserve- ren via 473 30 00. Hoewel de Blauwborst heel kieskeurig is bij zijn gebieds- keuze is dit exotisch uitziend vogeltje 00k in onze omge ving te zien. Ze geven de voorkeur aan natte rietmoerassen die ge- leidelijk overgaan in moe- rasbossen. In onze omgeving zie je ze bijvoorbeeld langs de Poldervaart ter hoogte van de Schie en daarlangs bij de Broekkade. Ook bij de Rijsplas in de Aalkeet- buitenpolder in Vlaardingen en in de Rietputten langs de Maassluissedijk zijn ze volop te zien. Ten minste als ze zin- gen! Dat doen ze het meest in de maand april en ook wel in mei. Uitbundige kleuren- pracht gaat meestal niet sa- men met een prachtige zang. Denk in dit verband aan de sobere kleuren van bijvoor beeld de Nachtegaal. De Blauwborst is hierop ech- ter een uitzondering. Naast de schitterende blauwe borst is er de roodbruine staart die soms als een waaier wordt getoond. Deze functiejs, net als bij vogelzang, erop ge- richt mededingers te laten zien: hier in dit gebied ben ik de baas. De afgelopen jaren zijn ze flink in aantal toegenomen. In 1970 waren er nog maar 1.000 paar in Nederland. In 2000 waren er naar schat- ting wel 9.000 tot 11.000 paar in ons land. Een hele positieve ontwikkeling. Deze gegevens zijn ontleend aan SOVON Vogelonderzoek Ne derland. Eigenlijk is er dus geen ex- cuus meer te bedenken waar- om u geen blauwborstje zou kunnen scoren. Neem wel een verrekijker mee want ze kunnen best wel schuw zijn en laten zich niet makkelijk benaderen. Veel succes bij uw zoektocht naar de Blauw borst. Moederdag komt eraan en dat laten ze bij de Schiedam- se zwembaden niet zomaar voorbij gaan. Vrijdag 8 mei mogen moe ders gratis zwemmen tijdens AquaFun4Kidz in Zwembad Zuid van 19.00 tot 20.30 uur. Tijdens BlitsKidz in Sport- en Recreatriebad Groenoord is dit mogelijk van 19.00U tot 21.30 uur. AquaFun4Kidz en BlitsKidz zijn recreatieve activiteiten voor kinderen tussen de 7 en 12 jaar, mini- maal in het bezit van een A- diploma. Zondag 10 mei mogen moe ders op vertoon van een 'Freecard', die uit zijn ge- deeld tijdens de Jip's Zwem- lessen, gratis familiezwem- men. Familiezwemmen is in Zwembad Zuid van 10.00 tot 15.00 uur en in Sport- en Recreatiebad Groenoord van 09.00 tot 16.00 uur. Wijkvereniging Bijdorp or- ganiseert zaterdag 9 mei een grote bingo in Wijkcentrum 't Trefpunt aan de Schiet- baanstraat 32. Om 16.00 uur wordt begonnen met de kin- derbingo, om 20.00 uur met die voor de volwassenen. Lnfkendlr'l Schiedam, Broersvest 64, (010) 473 1150 Uw computer is traag, uw computer start niet meer en hoe siuit je dat internet ook alweer aan Geen nood onze professionele monteurs komen bij u aan huis voor elk computerprobleem Bel gratis voor onze tarieven of kijk op onze website Afspraak Bel gratis: 0800 - 2252252 BMaasstad Weekbiaden Mirs* 0 0 0 0 0 0 0 XQ84-C Probeer eens een Blauwborst te scoren. Maar neem wel een verrekijker mee, want ze laten zich niet makkelijk benaderen. Foto: Ben van den Broek SCHIEDAM> SCHIEDAM) WWW.BENVANDENBROEK.COM SCHIEDAM) SCHIEDAM) l)c Hupotheker Hypotheek adviseur Computerreparaties f Performance, The North Face, Wild Roses, Cdlumbia?EideT7Schoffel.TRehall}Falcon-, Keen, Mammut Op vertoon van deze advertentie 10% extra kassakorting Altijd wisselende collecties www.hypotheker.nl Singel 90B - 3112GS Schiedam - 010-4737495 Openingstijden: woensdag 10:00 -17:00 uur donderdag 10:00-21:00 uur vrijdag 10:00-17:00 uur zaterdag 10:00-17:00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 10