Dicht bij huis Taart voor omwonenden van de Rank Jazeker Schakel nu over op een gratis automaat. r^llVink 8t Evag II Herdenking bij Indie- en Korea-monument Inloopspreekuren in Vlietland KINDEREN nu 19.310," IIP IISIIll!! ■mm De activiteiten van een BIZ moeten gericht zijn op het bevorderen van leefhaar- heid, veiligheid, ruimtelijke kwaliteit of een ander mede publiek belang in de openba- re ruimte van de BIZ. Con- creet kan worden gedacht aan activiteiten zoals het verbeteren van de verkeers- voorzieningen, de bewegwij- zering, de groenvoorziening, afvalinzameling, verlichting, schoonmaak, onderhoud, brandveiligheid, graffitiver- wijdering en het vergroten van de veiligheid door bij- voorbeeld extra surveillan ce, hekwerken en camerabe- waking. De experimentenwet BIZ is een regeling voor en door ondernemers. Het initiatief tot het oprichten van een BIZ ligt dan ook bij de onderne mers. Alle ondernemers in het gebied betalen mee. De activiteiten van een BIZ zijn aanvullend op die van de ge- meente. De gemeente stelt hiervoor een heffing in en keert de opbrengst van de heffing uit aan de vereniging of stichting die de activitei ten namens de ondernemers uitvoert. Ondernemers- en winke- liersverenigingen kampen nu vaak met het probleem van de free riders. Een belang- rijk voordeel van een BIZ is dat bij voldoende animo, alle ondernemers aan een hef fing meebetalen. De omwonenden van de Rank in Tuindorp krijgen taart van Kinderopvang Mundo. De Rank wordt namelijk omge- toverd tot een kinderdagver- blijf en moet daarom grondig worden verbouwd. Een ver- bouwing kan gepaard gaan met wat overlast; vandaar de taart. Nadat Mundo in het najaar van 2008 de om wonenden op de hoogte had gesteld van de plannen, na melijk het verbouwen tot een kinderdagverblijf, is het even stil geweest. Op de nieuwste locatie van Mundo krijgen de kinderen van de Schiedam- seweg en de kinderen van de Rekelbaan een opvangplek. Daarnaast is er ook ruimte voor nieuwe kinderen van o - 4 jaar. Op crematorium en begraaf- plaats Beukenhof wordt zon- dag 10 mei een sobere her denking gehouden bij het Indie en Korea-monument ter nagedachtenis van de 32 Schiedamse gevallenen. Aanvang is 10.30 uur. Na een korte toespraak volgt de bloem/kranslegging. Het Vlietland Ziekenhuis houdt maandelijks inloop spreekuren van verschillen- de patientenverenigingen. Belangstellenden kunnen daar terecht met vragen over bepaalde ziekten en aandoe- ningen. Dinsdag 12 mei is van 14.00 tot 16.30 uur in de centrale hal de Nationale Vereniging voor Fybromyalgie-patienten Eendrachtig Sterk' (F.E.S.) te vinden en woensdag 27 mei van 10.00 tot 11.30 uur de Borstkankervereniging Nederland Donderdag 28 mei tussen 10.00 en 12.00 uur zit de Ne- derlandse Vereniging voor Rugpatienten 'de Wervelko- lom' klaar. Voor meer info: 893 93 93. iiiiS! t E Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 6 mei 2009 XQ85-b Investeren in kwaliteit omgeving Staatssecretaris Heemskerk (Economische Zaken) heeft vori- ge week op bedrijventerrein Vijfsluizen de kick-off gegeven van de Experimentenwet Bedrijven Investerings Zones (BIZ). Deze wet, die op 1 mei 2009 in werking treedt en is ingesteld door het ministerie van Economische Zaken, maakt het gemeenten mogelijk te investeren in de kwaliteit van de bedrijfsomgeving. 0 Zaterdag 9 mei is het weer Nationale Molendag. Speciaal voor het Schiedamse themajaar 'Ster- ke Vrouwen' bieden De Schiedamse Molens en het Jenevermuseum alle sterke vrouwen de kans hun krachten te meten met de Yeuzen' van Schiedam. Bij elke molen zijn een of meerdere kracht- proeven uit te voeren die te maken hebben met het molenaarsvak. Naast de molenaars en mo- lenbouwers staan ook het Zeekadetkorps Schiedam, de zakkendragers van het St. Anthonisgilde en het Jenevermuseum klaar met een uitdaging. Foto: Han Dijkstra SCHIEDAM) SCHIEDAM) SCHIEDAM) II Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek advi&eur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 de Column van Cees Risseeuw www.hypotheker.nl Ouders van opgroeiende kinderen zullen in een melancholieke bui wel eens mijmeren over de tijd die achter hen ligt. Ze herinneren zich nog als de dag van gisteren dat hun kinderen werden gebo- ren. Feest en geluk in het gezin, Opa en Oma blij met hun nieuwe kleinkind. Maar...kleine kinderen worden groot. Voor je het weet, staan ze op het punt om het huis uit te gaan. Waar is de tijd gebleven dat er nog een verhaaltje moest worden voorgelezen voor het slapen gaan? Nog even, en ze staan op eigen benen. Ouders willen graag het beste meegeven aan hun kinderen, zowel emotioneel als financieel. Zij doen hun best bij de opvoeding, helpen bij het kiezen van een school of een studie en als het kan, bij het vinden van hun eerste baan. Maar uiteindelijk houdt het een keer op. Dan moeten ze het echt zelf gaan doen. Regelmatig hoor ik ouders klagen, dat het voor hun kind zo moeilijk is om aan een geschikte huur- of koopwoning te komen. Vooral het vinden van een koopwoning is lastig. Huizen zijn nog altijd vrij duur, zeker ten opzichte van de inkomens van jonge starters. Maar ik merk ook wel heel vaak, dat jonge starters vrijwel geen startkapitaal hebben. En volgens mij zit daar een deel van het pro bleem. Het zou absoluut een voordeel zijn, als deze groep starters over een eigen kapitaal zou beschikken. Daarmee zouden ze pas echt een goede start kunnen maken. Hierin spelen ouders een belangrijke rol. Reken maar eens mee: Ouders die elke maand 75 voor hun kind sparen, hebben een bedrag van maar liefst 30.000 gespaard als hun kind 24 jaar is. Als er bij mij aan de tafel twee jonge starters komen met een geza- menlijk kapitaal van 60.000, dan wordt het voor ons allemaal een leuk gesprek. Dan hoef ik geen "nee" of "lastig" te verkopen. Natuurlijk kun je allerlei factoren aanwijzen, die ervoor gezorgd hebben dat de huizenprijzen zo gestegen zijn. Ook kun je de schuld geven aan de overheid en de makelaardij. Maar, je kunt er wel zelf iets aan doen: zorg, dat er voldoende gespaard is. Ouderwets? Misschien wel, maar ook erg doeltreffend! Dit soort spaarplannen is al erg oud. In Duitsland noemt men het "Bauspa- ren", de naam zegt al voldoende. Ik wil er voor pleiten dat dit ook in ons land meer gepromoot zou worden. Het zou veel problemen oplossen. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 12,5-14,9; liter/100 km: van 6,7-8; C02 gr/km: van 140-249. Nu met gratis automaat. FordFusion Futura 1.6 benzinemotor Automatische transmissie Airconditioning Easy Sound System 6000 radio/CD-speler met bediening aan de stuurkolom Elektrisch bedienbare buitenspiegels achter Elektrische voorruit- verwarming 16inch7-spaaks lichtmetalen velgen Boord- computer Mistlampen voor. Extra donker getint privacy glass Normaal 2Or06O7- Er is al een Fusion vanaf 15.100,- Official Ford-dealer voor Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. www.ford-vinkevag.nl Jan Evertsenweg 6, nabij metrostation Vijfsluizen, 3115 JA Schiedam, op de grens van Vlaardingen en Schiedam bij de Beneluxtunnel. Donderdag koopavond. Tel. (010) 426 46 90

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11