In de regio Drama 30 april Stuk van de maand Aftellen voor Schiedam Proms Bezoekers vooral geschokt en teleurgesteld Een foto voor Moederdag in winkelcentrum Nieuwe Passage Jan Pronk opent campagne Europa in Schiedam Beestenboel Minnoos Beauty Verwenmarkt voor vrouwen Dat verzamelen vroeger niet vanzelf ging bewijst het boek dat Jan Anderson als stuk van deze maand toont. Het 'Muntboek bevattende de namen en afbeeldingen van munten gestagen in de zeven voormalig Vereenigde pro- vincien sedert den Vreede van Gent tot op onze tijd' is het levenswerk van een Vlaardinger die zijn sporen diep in de lokale en nationa- le geschiedenis naliet. Pieter Verkade was als Bataafs re- publikeins gemeentesecreta- ris, burgemeester en notaris van Vlaardingen, Zouteveen en Vlaardinger Ambacht een bestuurlijke bezige baas. Zijn liefhebberij in het verzame len van munten voerde hem door heel het land waar hij op visite ging bij tientallen me- deverzamelaars. Voorwaar geen kleinigheid in een tijd waar trekschuit en diligence de enige openbare vervoers- middelen waren. Vanaf 1831 publiceerde hij de twaalf de len waarin hij alle munten beschreef die er in de Neder- landen waren gebruikt. In 1848 kwam het laatste deel uit, enkele weken nadat hij op 2 januari 'ontsliep'. Dit laatste deel werd in Schie dam gedrukt door P.J. van Dijk, nadat de eerdere delen in Delft ter perse gingen bij De erven Adrianus Sterck. Verkade predikte bovendien in 1795 al dat hij 'zich niet in het woelige stadsleven van Rotterdam had kunnen schikken.' De hobby van Ver kade bleek zich te vertalen in een standaardwerk dat hog altijd de basis is voor elke muntenverzamelaar. Nog in 1972 werden de 12 delen herdrukt in een boek, dat in een oplage van 500 exempla- ren een kostprijs had van hfl too,-. De verzameldrift van Verkade had nog een ander gevolg. Op bezoek bij ver- zamelaar P. Smidt van Gel- der in Zaandam raakte Ver- kades zoon verliefd op een bakkersdochter, die als het eerste meisje van Verkade mede aan de wieg stond van de beroemde koekjesbakker. Streekmuseum Anderson aan de Kethelweg 50, zater- dag van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Het is aftellen geblazen voor de deelnemers en de organi- satie van Schiedam Proms. Vrijdag 15 en zaterdag 16 mei is sporthal Margriet weer het toneel van het muzikaal spektakel in Schiedam. En als we de organisatie mogen geloven gaat 00k deze jubile- umeditie 'het dak eraf. De zaallichten doven, in het donker lichten opeens hon- derden lampjes op, vanuit het niets begint het orkest te spelen en voor je weet is het spektakel begonnen: pop- classics, musical, nederpop en klassiek, meezingen met het koor en gewoon lekker uit je dak gaan: dat is Schie dam Proms! Aan deze Proms doen veel professionele solis- ten mee als Roy van den Ak- ker, Casey Francisco, Rob- bert Besselaar en Danielle von Stockhausen. Ze hebben hun sporen verdiend in de nationale musicalwereld. Daarnaast is er 00k ruimte voor Schiedams talent in de persoon van Suzanne He- ijdra. Staanplaatsen kosten 15,- en zitplaatsen 17,50: www.schiedamproms.nl of 470 14 43- n- ffft* Langzaam maar zeker komt er met het kwar- tier meer duidelijkheid over wat zich daar in Apeldoorn af heeft gespeeld. Er komen dan ook bezoekers die het drama live op TV heb ben gezien verslag uitbrengen aan familie en vrienden. „Wat moet je er van denken?", zegt een van de verkopers die heerlijk in het zon- netje zit. „Zit Al Quada er soms achter?" De drukte in Kethel valt nog mee, de straten zijn toch nog wel vol met bezoekers, al had- den sommigen gerekend op flink wat minder publiek omdat Koninginnedag dit jaar mid- denin in de meivakantie valt. Het heerlijke voorjaarsweer werkt natuurlijk ook geweldig mee en sleurt veel mensen als het ware de straat op. De tragedie in Apeldoorn laat ook in Schie dam echter al vrij snel zijn sporen na. De wachtenden bij Djumbo, de meidengroep die dit jaar de trekker was, worden door de or ganisatie teleurgesteld. 'Geen optreden, van- wege Apeldoorn'. Maar kleedjes en tafeltjes met tweedehands spullen en zelfgemaakte frutsels zijn er nog genoeg en drank wordt er (dan) ook nog verkocht. Dan klinkt door de toeter toch het bericht dat er rond 15.00 uur gestopt wordt met alle activiteiten. Bezoekers zijn over het algemeen teleurge steld: „Dat een gek het nou weer moet verpes- ten voor de rest van Nederland he!", verzucht een jonge moeder. „Ik wilde vanmiddag nog lekker naar De Unie, maar dat hoef ik ook al niet meer te doen. Mijn zus belde dat daar ook alles af moet worden gebroken." Rond half vier worden ook de kleedjes in Kethel opgeruimd en keren de meesten huis- waarts om op TV te bekijken waar alle beroe- ring nu precies door veroorzaakt is. Geen vuurwerk en geen lampionnenoptocht dit jaar. Op dit moment wordt nog bekeken op welke manier de ondernemers en oranjeverenigin- gen gecompenseerd kunnen worden. Oranjevereniging Wilhelmina uit Kethel is door het echec waarschijnlijk tienduizenden euro's misgelopen. De vereniging is echter goed verzekerd en maakt zich niet al te grote zorgen. Waarschijnlijk kan het feest dat De Unie had gepland op Hemelvaartsdag op herhaling gaan. De Unie had ongeveer 7000 euro in het Oran- jefeest geinvesteerd. Het vuurwerk dat de gemeente Vlaardingen voor 30 april in huis had is nu op Bevrij- dingsdag de lucht ingegaan. Jan Pronk opent woensdag 13 mei officieel de Schie- damse campagne voor de Europese verkiezingen. De opening vindt plaats om 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Drees- plein. Als voorzitter van de pro- grammacommissie voor de Europese Verkiezingen weet hij als geen ander waar de PvdA de komende jaren voor staat. Hij vertelt, luistert en debatteert graag met Schie- dammers over Europa. Hoe Europa anders moet, hoe voorkomen moet worden dat Europa zich uitholt. De bijdrage van Pronk duurt tot ongeveer 21.30 uur, waar- na met hem onder het genot van een drankje nog infor med nagepraat kan worden. Minnoos is een gecastreerde kater van 7 jaar oud. Hij is erg sociaal en kan bij kinde- ren geplaatst worden. Min noos komt graag kroelen, maar kan ook best even al- leen zijn. Hij staat op blaasgruisvoor- komende voeding en zoekt een geweldig thuis waar hij ook naar buiten toe mag, misschien wel bij u? Meer informatie over Min noos en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa- terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin gen. Het dierentehuis is ge opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35 I De Sterke Vrouwen Ploeg komt vrijdag 8 mei bij elkaar in de bibliotheek aan het I Stadserf. Omdat het bijna Moederdag is staat de avond in het teken van Moeder en wordt ieder- een verzocht met zijn moe- j der of dochter te komen. I Thssen 19.00 en 22.00 uur zijn er verschillende work- shops en presentaties onder i andere op het gebied van beauty, haar en kleding op de speciaal voor deze avond I georganiseerde Beauty Ver- wen-markt. j Inmiddels zijn al 275 vrou- wen lid van de Sterke Vrou- wen Ploeg. i Aanmelden voor deze avond kan via svp@bibliotheekwa- i terweg.nl. In winkelcentrum Nieuwe Passage kunnen vaders met hun kinderen een uniek j moederdagcadeau komen maken. Zaterdag 9 mei is hier namelijk een professio- i nele fotograaf aanwezig die I in een 'Photografisch Atelier' I mooie foto's maakt van va- ders met hun kroost. i Want moeder vindt toch werkelijk niets mooier dan j een leuk portret van haar dierbaren?! Vaders zijn dus meer dan i welkom op zaterdag 9 mei in winkelcentrum De Nieuwe Passage in hartje Schiedam, i Zij kunnen zich samen met hun kroost laten portrette- i ren, maar natuurlijk kunnen de kids ook alleen op de fo to. De foto is direct klaar en wordt ook nog eens leuk in- gepakt. En voila! Een uniek cadeau voor moeder waar ze heel lang plezier van zal heb ben. De foto kan deze dag ook nog in een cadeauballon worden verpakt, maar dit kan na tuurlijk ook met de andere cadeaus die deze dag voor moeder worden gekocht. He- lemaal gratis en voor niets. Het Photografisch Atelier en de Cadeauballonnenstand staan er van 11.00 tot 16.00 uur en zijn makkelijk te her- kennen. In de winkels zijn nog veel meer moederdagtips te vin- den. Maasstad Weekbladen Waterweq Woensdaq 6 mei 2009 WX91-d SCHIEDAM) 4 XI 1 1^ Ook elders in Schiedam werden vrijmarkten gehouden, zoals hier in Schiedam-Zuid. Ook hier werd het feest vroegtijdig afgeblazen op last van de burgemeester. Foto: Bart Bos Rond de lunch komt er via de mobiele tele- foon een berichtje binnen bij de verkopers op de Kethelse vrijmarkt. „Er is iets vreselijks gebeurd in Apeldoorn, bij de koningin." Wat er precies aan de hand is weet dan nog niemand, maar het nieuws gaat als een lopend vuurtje. Is het een aanslag, een ongeluk? Ondertussen gaat de verkoop gewoon door. SCHIEDAM) VLAARDINGEN) SCHIEDAM) i SCHIEDAM) brandweer van Schiedam werd maandag rond twaalf uur gealarmeerd omdat er een woning in de wijk Tuindorp in brand zou staan. Bij aankomst van de eerste tankautospuit werd echter meteen al duidelijk dat het niet om een woning, maar om een schuur ging. De schuur lag vol met folderpakketten. De brandweer had het vuur gelukkig snel onder controle, maar het blussen nam nog wel wat tijd in beslag, omdat alle pakketten losgemaakt moesten worden. Foto: Sven van Beek

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 17