1 weekbladen Schiedam Man raakt 800 euro kwijt aan miljonairszoon' met pech Bob van Rutten een van de solisten bij Schiedam Proms Spaar- hypotheek? CORRECT HUIS TUIN ELEKTRONICA ROTTERDAM 1 Nu het beste hypotheek advies? Podiumjournaal Dicht bij huis >-0 in de haven Info/Contact 2000M2 OP DE CEINTUURBAAN 111 IN R'DAM, ZIE ADVERTENTIE OMSLAG VAN DEZE KRANT 1 'Art' laat de wereld van de man zien Stadshuisdistrict pimpt Hoogstraat op r*» Herkansing voor PPSC „Goed nieuws voor men- sen die slecht ter been zijn", zegt wethouder Yorick Haan opgelucht. Als wethouder Openbaar Vervoer moet hij de maandenlange ruzie op- lossen tussen de Spoorwegen en de gemeente Schiedam. De dichtgemaakte liften van Station Nieuwland zijn de laatste maanden in het nieuws omdat ze simpelweg dicht zijn. De elektriciteits- draden hangen erbij en de weg voor rolstoelers en kin- derwagens stopt. Slechts met een grote omweg is via de zuidzijde het perron te ver- laten met een hellingbaan. Uit de richting Vlaardingen moet iedereen met wieltjes eerst via het Nieuwlandplein het spoor onderdoor om de weg naar het ziekenhuis te vinden. Als het aan de wethouder ligt gaat de afgesloten lift volgende maand weer open. In overleg met Prorail zal de zuidelijke kant nu ook voor invaliden bereikbaar worden. De liften gaan weer werken en om de veiligheid te bevorderen gaat een per- soonlijke begeleider mee. De lift is dus alleen op afroep beschikbaar. Volgens Haan zal een vertegenwoordiger van de gemeente de minder- valide mensen begeleiden in en naar de lift. Wat volgens Haan de sociale veiligheid ook's avonds alleen maar ten goede komt. De afgelopen maanden heb- ben verschillende politieke partijen zich druk gemaakt over de afgesloten liften. Ook in Vlaardingen en Maassluis werd er schande gesproken dat het station pal voor het regio-ziekenhuis zo slecht bereikbaar is. Prorail en de gemeente hebben vorige week een akkoord bereikt in een speciale werkgroep van de stadsregio. De wethouder belooft dat binnen 4 weken alles weer in werking is. Ook zal de omgeving van het sta tion worden aangepakt. De 15-jarige Britt Eerland, tafeltennisster bij de Schie- damse vereniging NOAD, heeft afgelopen woensdag het eerste kinderlintje ont- vangen. Sinds dit jaar kun- nen kinderen en jongeren worden voorgedragen voor een lintje omdat zij een bij- zondere prestatie hebben geleverd of omdat ze bijvoor- beeld een heldendaad heb ben verricht. Britt Eerland kreeg het aller eerste speldje, dat speciaal door een kunstenaar voor de jeugd was ontworpen, van- wege haar prestaties op ta- feltennisgebied. Eerland maakte al op 12-ja- rige leeftijd haar debuut in de eredivisie. Nog niet eerder speelde een pupil in de nati- onale competitie bij de vrou- wen in de hoogste afdeling. Daarmee troefde zij zelfs de de vermaarde Bettine Vries- ekoop af. Ze staat vierde op de Euro- pese Jeugdranglijst en natio- naal staat ze vijftiende op de seniorenranglijst. De politie onderzoekt de toe- dracht van een oplichting waarbij een 59-jarige man uit Spijkenisse 800 euro heeft afgestaan aan een 'Turks uit- ziende man'. De man reed woensdag rond 16.30 uur op de A4 in de rich- ting van de Beneluxtunnel en was net van de Vlaardings- edijk gekomen toen hij een auto op de vluchtstrook zag staan, waarvan de bestuur- der met zijn handen zwaaide. Hij vertelde de Spijkenisser dat zijn vader miljonair was, maar dat hij zijn portemon- nee thuis had laten liggen en nu geen benzine kon tanken. Of de man hem even geld kon lenen. In ruil daarvoor zou hij sieraden van zijn vrouw krijgen. Bij de benzinepomp aangekomen bleek de Spij kenisser zelf ook zijn porte- monnee thuis te hebben la- ten liggen. Hij ging naar huis en haalde 300 euro, maar de 'miljonairszoon' vond dit te weinig, waarna de man nog eens 500 euro extra ging pinnen. Het verdachte stel is uiteindelijk met 800 euro verdwenen. De man had een lengte van ongeveer 1,70 - 1,75 meter, stevig postuur, kort zwart haar, zwarte lak- schoenen, een kostuum van grijs met zwart. Wie heeft er meer informatie? Bel: 0900- 8844. De Vlaardingse zanger Bob van Rutten is een van de artiesten die acte de pre sence geven op de Schiedam Proms 2009, die vrijdag 15 en zaterdag 16 mei gehouden worden. Na alle voorgaande successen van het muzikale evenement van Schiedam beleeft Schiedam Proms dit jaar haar eerste lustrum en dat belooft een extra groot spektakel te worden. Deze 'moderne klassieker' brengt wederom een avond- vullend programma met be- kende nummers uit de we reld van pop, musical, ever greens en klassiek. Met zijn deelname aan het populaire muziekprogram- ma Una Voce Particolare van de NCRV heeft Bob van Rut ten zich letterlijk in de kij- ker gezongen en dankt mede hieraan de uitnodiging voor Schiedam Proms. Deze ambitieuze Vlaarding se zanger heeft uiteenlo- pende muziekstijlen op zijn repertoire staan zoals: mu sical, Rock Roll, Hollandse meezingers, licht klassiek en vooral de jazz-standards uit het Great American Song- book. Er zijn nog slechts enkele kaarten beschikbaar voor dit muziekfeest. Kijk op: www. schiedamproms.nl De Hypotheker cfi Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 6 mei 2009 X081_a 15e jaargang nr. 19 j WibbU stad Lift NS-station Britt Eerland krijgt eerste kinderlintje Nieuwland wordt gemaakt De liften van Station Nieuwland zijn al sinds 2005, door over- last van de jeugd, buiten gebruik. Het weer in gebruik nemen zou volgens prorail 80.000 euro gaan kosten, geld dat Prorail niet heeft. Patienten of bezoekers van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis moeten daardoor nu eeh flink eind omlopen. SCHIEDAM> FRANK WILLEMSE Blij, vereerd en verrast was Britt Eerland met het allereerste kinderlintje van de gemeente Schiedam dat ze woensdag kreeg. SCHIEDAM) SCHIEDAM) SCHIEDAM) Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010) 473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM Het weer verbetert geleidelijk. nog wel kansen op een bui maar Al onze kranten op: www.mijnmaastad.nl Adverteren?: www.pcmlokalemedia.nl Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl Landman meet op zee alert op MexicaaHSPgriep Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1