i Dicht bij huis f =3Hi s Stadhuisdistrict: af van slechte naam Hoogstraat E3M2S53 Woudbrood 1,4-9 Witte bollen I I I U hoeft volgend theaterseizoen niets te missen! STRIPES 6 stuks 0,99 Colofon Gratis afhalen Schiepomt Volgende week in deze krant het volledig theaterprogramma. Wijkkort Apollo speelt Femmes Fatales Twee koren in de Grote Kerk Beschuiten met gedichten van Ida Bowie in Graauwe Hengst Majorettenwedstrijden Margriethal een heel B" AREU Nannie van der Post zit bij mooi weer elke dag met haar tafeltje voor haar winkel Al most Art op de Hoogstraat. Vier jaar geleden waagde zij de gok om het pand van mu- ziekwinkel Hakkert te hu- ren. Huisbaas Rien Beumer knapte de winkel op en Nan nie werd als eerste huurder binnen gehaald. „Toen een gok maar nu kan ik de winkel snel weer verhuren; vier jaar geleden gingen er meer weg dan er winkels bijkwamen", vertelt haar huisbaas. Die trend is gestopt rond de Grote Markt. In rap tempo Full service kantoorruimte Schiedam www.schiepoint.nl OlO - 24 24 111 komen er nieuwe onderne- mers bij. Ook omdat de ge meente met subsidie onder- nemers probeert te verleiden hun toko op te knappen. Er zijn nieuwe ondernemers bijgekomen als IJssalon Scy- edam of het Grand Cafe Van der Wal met allebei een ge- zellig terras. En kleinere winkeltjes als Goed Zo voor 2e hands kleding en een nieuwe eigenares voor kin- derkledingwinkel Carrousel. Kapper Colle heeft zijn zaak doorgetrokken van Markt tot Hoogstraat met een beauty- salon annex dameskapsalon. „We noemen het Stadhuis district omdat wij af willen van de slechte naam van de Hoogstraat", vertelt Nan nie die samen met Mary van de schoonheidssalon van de Korte Kerkstraat de actie startte voor het Stadhuisdis trict. Opvallend dat iedereen mee wil doen. Vooral omdat winkeliersvereniging Hoog straat klaagt over de weinige actieve leden. En last heeft van 'free riders' die wel pro- fiteren maar niet meebeta- len. Heel anders dan bij het Stadhuisdistrict waar ieder een die door haar werd be- naderd spontaan meedoet. Eerst wilde Nannie om het winkelgebied te promoten een dure flyer maken, maar bij nader inzien bleek een re- clamecampagne in Maasstad Weekbladen een beter idee. „Op twee ondernemers na doet iedereen mee", vertelt Nannie trots. Van restaurant 't Stadhuys tot aan Thalia Bar, van de Parti tot aan Mitzi mode. En natuurlijk ook alle horecazaken want het Stad huisdistrict is met al die ter- rassen zo langzamerhand een echt uitgaansgebied gewor- den. Sinds kort is er De Parel Wijnlokaal en Proeverij van de ervaren horecaman Ri- chard Blonk. Op de hoek van de Grote Marktsteeg staat een prachtig opgeknapt pand met binnen kunst en een prach- tige Italiaanse vloer. Naast exclusieve wijn gaat Richard 'fingerfoot' serveren. Weer een aanwinst erbij voor het j Stadhuisdistrict. A Stadsgehoorzaal Vlaardingen Hoogstraat 60-64 Schiedam Apollo Toneel speelt 15,16 en 17 mei de voorstelling 'Femmes Fatales' bij Total Music. Met acht sterke vrouwen past 'Femmes Fatales' prima in het thema- jaar 'Sterke Vrouwen'. In de verstikkende sfeer van de keurige jaren '50 worden acht vrouwen geconfronteerd met hun ver- langens en tekortkomingen. Wanneer de enige man in huis wordt vermoord is al snel iedereen verdacht en blijft geen enkel geheim verborgen. De lagen wor den steeds verder afgepeld tot alleen de naakte waar- heid nog zichtbaar is. Total Music is te vinden in de Calandstraat 111, vrij- dag 15 en zaterdag 16 mei om 20.30 uur, zondag 17 mei om 15.00 uur. Kaarten kosten tien euro. Re- serveren via www.apollotoneel.nl of apollotoneel@ gmail.com. Het PKN-koor 'Vocalis St. Jan' uit Schiedam doet samen met Christelijk Gemengd Koor 'Eben Haezer' uit Sliedrecht het inloopconcert van zaterdag 9 mei in de Grote Kerk. Op het programma staan onder an- dere de Deutsche Messe van Schubert en een aantal prachtige Psalmbewerkingen. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Ter gelegenheid van de i04e geboortedag van Ida Gerhardt deelt Stichting Eigen Werk op maan- dagmorgen 11 mei beschuiten met muisjes uit aan de Overschiesestraat 44, waar ze in 1908 als kind kwam wonen. De beschuiten zijn voorzien van een gedicht van de dichteres, die staat afgebeeld op de boekenbon van 7,50 euro. Informatie via nummer 426 35 69. In podiumcafe De Graauwe Hengst treden don- derdag 7 mei vanaf 22.00 uur de Mastodonten op, Kees van Krugten en anderen. Zaterdag 9 mei is het Groundcontrol to Echo Bowie, alle hits van David Bowie komen voorbij vanaf 22.00 uur. In nauwe samenwerking met de landelijke muziek- bond CBSD organiseert muziekvereniging Harpe Davids zaterdag 9 mei een landelijke wedstrijddag voor solisten, kleine groepen en grote groepen majo- rettes/twirlsters in Sporthal Margriet. Aanvang van de wedstrijden is 09.00 uur. Entree is 4,50 voor vol- wassenen, kinderen t/m 12 jaar 2 euro. Bi van de or alle f llialen: www.Klootwijk.com i Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 6 mei 2009 XQ82-a www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162- 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H.Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer. tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004491 Vormgeving: Kees van der Wilt Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. Bij onderstaande adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf1 Van Loenen Decokay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan 460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A Bloeiend stukje stad Op de hoek van de Brede Marktsteeg staat een schitterend opgeknapt pand waar horecaman Richard Blonk De Parel in vestigde. Foto: Roger van der Kraan Opvallend hoe het einde van de Hoogstraat opbloeit. Daar waar de Hoogstraat overgaat in de Grote Markt verschijnen nieuwe winkels en horecazaken. Alle reden voor deze actieve onderne- mers om de koppen bij elkaar te steken. Met als uitkomst een nieuwe naam: het Stadhuisdistrict. Midden in dat web Nannie van der Post van Almost Art. SCHIEDAM> business center www.stadsgehoorzaal.nl - www.theateraandeschie.nl JIAMSSTOJIt PME LEGEND JACK "JONES' G-STRR RRLLI Berichten voor deze rubriek kunnen worden gemaild naar waterweg@maasstad.nl Akt Geldig van maandag mei - zondag 10 mei Z009

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 3