uit journaal Internationale GitaarFestival Stad drie dagen lang Mekka voor fans van Spaanse gitaar Op muzikale wereldreis met Musica Republica Wereldpremiere 'opera-met-andere-middelen' Sluitingsdatum aanmelding zomercarnaval verlengd Voorronde Nederlands Luchtgitaar Kampioenschap Schoolavonturen op podium gebracht Mededeling Tot laat feesten in Hotel Centraal Ook ditjaarkanertijdens het Internationale Gitaarfestival weer drie dagen lang genoten worden van de mooie, war- me klanken van de Spaanse, klassieke gitaar. Het festi val vindt van 5 tot en met 7 juni plaats op diverse loca- ties in Rotterdam. De Itali- aanse gitaarvirtuoos Carlo Marchione verzorgt het ope- ningsconcert. Hij speelt door hem zelf bewerkte filmmu- ziek van Ennio Morricone. Daarnaast speelt hij muziek van Mozart. Bijzonder, want deze muziek is oorspronke- lijk niet geschreven voor de gitaar. Daarnaast komt ook Verso, het enige panfluit- gitaar-duo ter wereld, naar Rotterdam. Net als Duo Spi- ritoso, bestaande uit de gita- risten Andrew Zohn en Jef frey McFadden. Samen met vele andere gitaristen zorgen zij voor een weekend lang ge- nieten voor alle muzieklief- hebbers. Leuk aan het festival is dat overal masterclasses en workshops zijn te volgen. Zo geeft Annette Kruisbrink, componiste is van meer dan 200 stukken, een ensemble- workshop. Tijdens deze bij- zondere workshop behandelt Kruisbrink een programma van haar eigen composities en dit wordt uiteindelijk als slotconcert door alle deel- nemers uitgevoerd. Leon de Kroes, naast Nathasja van Rosse mede-oprichter van Gitaarpodium Rotterdam, geeft workshops aan kinde- ren. Ook die resultaten zul- len tijdens het slotconcert zijn te beluisteren. „Het geluid van de Spaan se, klassieke gitaar is geheel onterecht steeds minder te horen in's lands concertza- len", zegt Nathasja. „Met het verdwijnen van de klassieke gitaaropleiding aan het con- servatorium verdween ook een podium voor dit instru ment in Rotterdam. Met de jaarlijkse organisatie van het Internationale Gitaar- Festival en de diverse andere concerten die we gedurende het gehele jaar organiseren, willen we ervoor zorgen dat iedereen in de Randstad kan blijven genieten van de war- me klanken van de klassieke gitaar." Theatergroep Siberia gaat in mei een tour maken lang ver- schillende LCC's met de the- atervoorstelling Weg. Weg is gebaseerd op verhalen van le- raren en leerlingen over hun school. Het stuk gaat vooral over de tegenstelling tussen de veilige wereld binnen de schoolmuren en het gevaar- lijke beest dat avontuur heet, dat buiten die muren op de loer ligt. Weg is een spannende en unieke theatervoorstelling voor kinderen vanaf 6 jaar. De voorstelling was in 2008 zo'n groot succes dat Theater groep Siberia besloot Weg in 2009 opnieuw op te voeren. De voorstelling Weg is een stripboek in theatervorm, een kruising tussen Nijntje en South Park. Buiten school loert het gevaar. Ze is weg. Waar is ze dan? Dat weten we niet. Ze is niet hier. Dan is het erg. Als ze niet hier is, dan is het erg. Dan heeft ze het niet gered om van buiten naar binnen te komen. Dan is ze verdwaald, ontvoerd, vermoord. Kijk voor speeltijden en loca- ties op www.uitindewijk.nl Nog even en Musica Repu blica gaat weer van start. Op 6 juni zullen meer dan 40 verschillende artiesten ver- deeld over vijf podia optre- den. De organisatie belooft een nog mooier, groter en beter festival dan de afge- lopen jaren. „Het festival is flink gegroeid. Om die reden hebben we het Lloyd Multi- plein verruild voor het ruime Sidelingepark in Overschie." Bezoekers gaan dit jaar op een muzikale wereldreis naar Miami, Rio de Janeiro, Berlijn, Tokyo en Casablan ca. Het succesvolle house event Mesmarise (bekend om de prachtige decors, ver- rassende shows en grote na- men) verzorgt de muziek op het hoofdpodium. Aanwezig zijn onder andere Felix da Housecat, Chuckie en Wally Lopez. Het "Berlijn-podium" staat in het teken van techno en minimal. Extrema Music host deze area en heeft met onder meer Michel de Hey en Joris Voorn een mooi pro gramma neergezet. Zeker niet te missen is de exclusie- ve set van Misstress Barba ra. Een verrassing voor oog en oor. Ook is er een Rio de Janeiro podium met de La tin House en Eclectic House van Beatloverz. Op de Tokyo stage brengen dj's en live acts een mix van R&B, Hiphop, Dancehall, Favela Funk en Dirty House. In de Arabian Lounge kun je tot slot lekker chillen met een waterpijp bij de hand en buikdanseressen voor je neus. Een after party ontbreekt dit jaar evenmin. Deze vindt vanaf 23.00 uur plaats in The Thalia Lounge. Wil je erbij zijn? Maasstad weekbladen mag 4x2 combi- tickets weggeven die toegang geven tot het festival en de after party. Mail om kans te maken naam, adres en te- lefoonnummer naar prijs- vraag@maasstad.nl. Tijdens de Operadagen Rot terdam presenteert Wilco de wereldpremiere van Diep- vlees, een afluisteropera voor vier zachtzingende mannen, twee harpistes en een paar kilometer magneti- sche band. De premiere vindt plaats op 23 mei in de Rot- terdamse Schouwburg. De geheime vleeskeuringsdienst doet onderzoek naar de dood van Igor Kurzweiler, direc- teur van de firma 'Diepvlees'. Hij is dood gevonden op zijn bureau met een incompleet lichaam: een hap vlees uit zijn dij ontbreekt. Een re- constructie van zijn laatste uur levert een hilarisch beeld op van menselijke lafheid en maatschappelijke gespleten- heid. Hoe ver kunnen we doordringen in andermans geheimen? Wilco maakt mu- ziektheater. Of, zoals ze zelf zeggen: 'Opera-Met-Andere- Middelen'. Onhoorbare ge- dachten worden hoorbaar en grote zaken maken ze klein en fysiek meeslepend. Wil co maakt luidsprekers tot zachtzangers en hardzingers tot mompelaars. Diepvlees is van 20 tot en met 30 mei te zien in de Schouwburg. Reserveren via 010-411.81.10 Doordat veel toekomstige deelnemers van de Azucar zomercarnavalgroep nog niet definitief besloten heb ben hun deelname aan Zo mercarnaval te bevestigen, heeft de organisatie beslo ten om de sluitingsdatum van 30 april te verschuiven. Deelnemers kunnen zich nu aanmelden tot 22 mei. „Er zijn veel mensen die willen deelnemen, maar nog niet hebben toegezegd. Daarom moesten we de datum we verschuiven", aldus Brian Tjonaloi, operations ma nager van GO Crossmedia. Ook kunnen dames zich nog opgeven voor de verkiezing tot zomercarnavalkoningin. GO Crossmedia heeft dit jaar voor het eerst een eigen groep in de Parade van Rot terdam. De deelnemers ko men voornamelijk uit Alme- re, maar deelnemers komen ook uit andere delen van Ne derland. De parade van Azucar staat in het thema van Tropical Fruit Fantasy. Dan moet je denken aan tropische fruit met tropische kleuren. De uitgebeelde fruit zijn o.a. Ananas en Banaan. De groep zal bestaan uit twee praal- wagens en vier "roadpieces". De groep danst op het ritme van Azucar Music Team. Ook de kleintjes worden niet ver- geen. Die kunnen meerijden op een van de praalwagens. Hotel Centraal is het tegen- woordig helemaal. De favo- riete hang-out van tot laat door vierende Filmfestival- bezoekers organiseert vaak leuke feestjes. Op zaterdag 9 mei is er weer een feestje in Hotel Centraal Rotterdam, Club Pedrini. De line-up voor deze avond die tot in de klei- ne uurtjes doorgaat: Cosmo, Odessa, Slick Chick, George en Alden lyrell. Nog nooit van gehoord? De flyer be looft in ieder geval heel wat: 'peachy, electric, creamy, tro pical, disco, magical, musi cal, domination, dance, ele vating, mysterious, electro, sensual, italo, curvy, exhili- rating, let's skinny dip in the pyramid shaped pool. Voor 6,50 euro ben je erbij. Een van de voorrondes van het Nederlands Luchtgitaar Kampioenschap 2009 - ofwel de Dutch Air Guitar Cham pionships - heeft nu ook in Rotterdam een plek gekre- gen. Zaterdag 23 mei barst het feest om 21.00 uur los in LCC De Larenkamp. Voor 3 euro entree ben je erbij. Het belooft een spektakel te wor den, waarbij de deelnemers op muziek een gitaarsolo- show geven met allerlei gave gitaar moves, zoals de wind mill, maar zonder dat er maar een echte gitaar aan te pas komt. Kom kijken naar dit veel belovende optreden of geef je zelf op als deelne- mer. Dit kan via www.lucht- gitaar.nl. Tijdens de voorron des kunnen we kijken naar twee onderdelen voor iedere deelnemer. De eerste ronde bestaat uit een, door de deel nemer, zelf gekozen nummer en de tweede ronde bestaat uit 'verplicht' nummer. Beide rondes duren precies een mi- nuut. De beoordeling wordt gedaan door een vakkundige jury die aan het eind van de avond een winnaar uitkiest. Het enthousiasme van het publiek speelt hierbij na- tuurlijk een rol. De winnaar mag door naar de finale die plaatsvindt op 26 juni vanaf 20.15 uur in Paradiso te Am sterdam. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 6 mei 2009 TX98-f ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) MAIL EN WIN! Musica Republica goes Overschie. In het Sidelingepark barst 6 juni een enorm dansfeest los. Zes maanden lang was het Ne- derlands Architectuurinstituut een werkplaats, waar jong, oud, professional en 'leek' samen brainstormden over de inrich- ting van Nederland. Vorige week namen Prins Willem-Alexander en minister Jaqueline Cramer de resultaten hiervan in ont- vangst. 'De manifestatie Maak ons land' werd dezelfde dag af- gesloten met een ideeenmarkt, de verkiezing van het ultieme idee en een feest. ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8