In de A Vlaardings Boekbeeld Lezersactie boekbeeld Kunst kijken en kopen Open Dag op volkstuinen van Vijfsluizen Schiedam Tweede stamtafel in Het Stadhuys Beestenboel Schiedam Proms komt er aan! In het tiende deeltje in de serie van't Oft naar't Oofd staat de Vlaardingse zeeheld Gerard Callenburgh cen- traal. Hoewel de serie een aardige poging is om de ge- schiedenis van de stad onder de aandacht van zowel oude als nieuwe generaties te bren- gen, schiet dit tiende deeltje over 'Callenburgh, zeeheld en burgemeester van Vlaar- dingen' op diverse onderde- len te kort. Schrijfster Gera van der Weijden distilleerde uit de overvloed aan bekend materiaal niet meer dan een eenvoudig geschreven aan- eenrijging van data, slechts gelardeerd met geboortedata van Gerard's nakomelingen. Plaatsing van het andere be- kende portret van Gerard zou ook de destijds gebruikelijke verwarring in schrijfwijzen aantoonbaar in beeld heb- ben gebracht. Als echte bio- grafie komt dit tiende deeltje niet uit de verf, wat jammer is omdat er niet gauw nog een volgende poging hiertoe ondernomen zal worden. Het blijft bij de bekende chrono- logische levensloop in kort bestek. Begrijpelijk in de be- perkte context van de serie, maar jammer als gemiste kans om met het verhaal van een nationale zeeheld ook het meer recente lokale verleden van de vorige eeuw op een hoger niveau van le- vende herinnering te bren- gen. Het 'hoofdstukje' over de Callenburgstraat is echter niet meer dan een romme- lige opsomming van enkele op zich interessante feitjes en weetjes. Daarnaast zou- den credits voor de heer Vel- lekoop terecht zijn geweest. De manier waarop hij de tot op heden onbekende 'Callen- burg paskaart' verwierf is ei- genlijk al een spannend ver haal op zich dat meer ruimte en aandacht verdiende dan alleen het lemma op een half paginaatje. Uitgifte van dit deel werd mogelijk gemaakt door het Fonds Schiedam Vlaardingen e.o. Het boekje is verkrijgbaar in het Streek- museum voor 2,50. Bewo- ners van de Callenburgstraat krijgen het boekje bij bezoek aan het Streekmuseum. Maasstad verloot onder le- zers enkele exemplaren van het boekje 'van't Oft naar't Oofd' deel 10. Om in aanmer- king te komen stuur een e- mail naar s.schaper@maas- stad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boekje. Ook stellen wij het erg op prijs als u erbij vermeldt waarom u juist dit boek wilt winnen. Het noti- tieboekje 'Tijd voor jezelf, besproken in het Boekbeeld van 15 april, zal binnenkort bij de volgende lezers wor den bezorgd: Mw. van Oers- Janssen uit Vlaardingen. Zij werkt als vrijwilliger op de palliatieve afdeling van het Zonnehuis en ook Ed Bom- beke uit Schiedam kan het boekje verwachten. Wij kun- nen deze week ook de volgen de lezers blij maken met de publicatie 'Louter reclame' besproken in het Boekbeeld van 29 april: Mw E Jansen uit Vlaardingen. Zij heeft ve- le jaren bij een distilleerderij in Schiedam gewerkt en Ger Bosdijk uit Schiedam. Drie dagen achter elkaar kunnen de kunst- liefhebbers- en kenners bij de kunstenaars 'aan huis' polshoogte nemen van het werk van de deelnemende kunstenaars. De route van de Open Ateliers voert dit weekend langs 25 adressen door de hele stad. Een zeer aan- lokkelijke 'publiekstrekker' is de prijsvraag, waarmee kans gemaakt wordt op een waar- debon voor 500 euro. Wie zijn bezoek aan een atelier het beste weet te vertalen in een verhaaltje over het kunstwerk dat hem het meest heeft ontroerd, geraakt of gei'nspi- reerd, kan de waardebon besteden bij een van de deelnemende kunstenaars. Daarnaast zullen vijf inzendingen beloond worden met het boek 'Buiten-gewoon-buiten', waarin het openbare kunstbezit van Vlaardingen is ge- inventariseerd. Stichting Mareado heeft de organisatie van de Open Ateliers met nieuw elan ter hand genomen. Mevrouw Bruinsma zal vrijdagavond in de Vrije Academie de opening verrichten van de overzichtsten- toonstelling. Werken van de 25 deelnemende kunstenaars geven hier een 'staalkaartje' van hetgeen er zaterdag en zondag in de ateliers van de kunstenaars te vinden zal zijn. In de vormgeving van deze i7e editie van de Open Ateliers is de hand van uitvoerend organisa tor Arno Bauman al direct duidelijk herken- baar. Zijn grafische kwaliteiten en professio- nele oog voor vorm en kleur resulteerde niet alleen in een kleurrijke poster en verklarende routekaart. Hij gaf stichting Mareado ook een herkenbaar eigen gezicht met een internetsi- te en hij richtte de overzichtstentoonstelling in de Vrije Academie in. De opening vrijdag zal muzikaal worden omlijst door Fiddler on the roof. De overzichtstentoonstelling in de Vrije Academie 'hangt' van zaterdag 16 mei tot en met zaterdag 6 juni. De routekaart voor Open Ateliers is verkrijgbaar bij Galerie Pervelle op de Fransenstraat, de VVV, deel nemende kunstenaars en Hollandia Galerie in de Vrije Academie. Meer informatie over Open Ateliers en de kunstenaars is te vinden op www.mareado.nl. Locaties: Hollandia Galerie - Oosthavenkade 42, Marianne van der Lecq - Schiedamseweg 102, Dagcentrum Scala - Reigerlaan 57, Triade I - Drevenpark 223, Exposities - Westlandseweg 250, Afrol/ hoek Hoogstraat 72, Waalstraat 57, Wijn- straat 10, Landstraat 49 53, Westhaven- kade 71, Curacaolaan 29, 31, 45 en 35, Van Hogendorplaan 109a, Bleekstraat 63, Stads- archief - Plein Emaus, De Bijenkorf - Reiger laan too, Pervelle - Fransenstraat 25. De Schiedamse fracties van de WD, D66 en GroenLinks organiseren zaterdag 16 mei de tweede Stamtafel in res taurant Het Stadhuys. De drie fracties willen deze stamtafel gebruiken om de Schiedammers op een an dere manier te ontmoeten en zonder formele agenda gedachten en meningen uit wisselen over het wel en wee van Schiedam en hoe zaken aan te pakken. Bij de eerste op 18 april zijn 3 Schiedammers aangescho- ven die hebben gesproken over woonomgeving proble- men, overlast van winkelwa- gentjes en de communicatie tussen de gemeente en de burgers. "Rissen 15.00 en 16.30 uur zijn de raadsleden aanwezig in het restaurant op de Grote Markt. Noppes is een prachtige ram van 1,5 jaar oud. Noppes is een heel zachtaardig konijn en was de eerste dagen voor- al heel bang. Hij laat zich echter wel goed aaien en is heel erg lief. Uiteraard wil Noppes graag een ruim verblijf en een lief vriendinnetje. Noppes is ge- castreerd en ingeent. Indien u interesse in hem heeft dan horen wij dat graag! Meer informatie over Nop pes en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Die- rentehuis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvel- weg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- Na bijna een jaar van voor- bereiding en vele studie-uur- tjes en repetities zijn koor, orkest, solisten en dansers er helemaal klaar voor! Deze week wordt sporthal Mar- griet omgebouwd tot een grote muziektempel en zul len ruim tweeduizend bezoe- kers vrijdag 15 en zaterdag 16 mei getuige zijn van het mu- ziekspektakel dat Schiedam Proms heet. Het orkest van St. Radboud en het Promskoor Schie dam, samen meer dan 100 mannen en vrouwen, zetten de Margriethal op z'n kop met een mix van bekende popsongs, musicals, neder- pop, evergreens en klassiek. Er zijn nog enkele kaarten: www.schiedamproms.nl Vijfsluizen, een van de twee volkstuinverenigingen in Schiedam, organiseert 23 mei een Open Dag. De vereniging aan de Schie- damsedijk telt op dit moment 359 tuinen, een verenigings- gebouw en een tuinwinkel. Voor de Open Dag zijn al- le beschikbare tuinen ge- taxeerd, dus wie geinteres- seerd is in een leuk tuintje kan meteen zijn slag slaan. Maar er is meer te doen dan tuintjes kijken alleen tijdens de Open Dag. Een valkenier presenteert op het speelveld voor het ver- enigingsgebouw een roofvo- gelshow en de Babbersmolen is de gehele dagte bezichti- gen. Hier kan iedereen zelf zien en horen hoe het ervoor staat met de restauratiewerk- zaamheden. Verder is de tuinwinkel ge opend en is in de kantine een hapje en drankje te krijgen. Tijdens de Open Dag zijn verschillende bestuursleden aanwezig die belangstellen- den graag iets vertellen over de vereniging. Zij kunnen iedereen indien gewenst ook de beschikbare tuinen laten zien en over al- les iets vertellen. Wie vooraf liever eerst wat meer informatie wil, kan zich alvast inlezen op: www.5sluizen.nl Maasstad Weekbladen Waterweg Woensdaq 13 mei 2009 WX91-d PETER DE JONG 1 Uitvoerend organisator Arno Baumari is druk bezig met de voorbereidingen voor Open Ateliers. Foto: Roger van der Kraan Open Ateliers Zelfs voor hen die de weg in het Vlaarding se doorgaans goed weten te vinden zal het komende weekend nog zeer de moeite waard zijn om op pad te gaan om zich te laten verras- sen. De 17e editie van de Vlaardingse Open Atelier dagen biedt ook dit jaar weer de moge- lijkheid om een kijkje te nemen 'achter de schermen van de kunst'. SCHIEDAM) VLAARDINGEN) De RET heeft maandag Nick van Biene (21) in de bloemetjes gezet na zijn heldendaad van afge- lopen vrijdagavond. Toen greep de scholier in toen tijdens een rit in tramlijn 23 twee mannen de conducteur en de bestuurder van deze tramlijn ernstig mishandelden. Van Biene overmeesterde een van de daders, die vervolgens in bedwang werd gehouden door de trambestuurder. De politie kon de daders vervolgens snel arresteren. 1 I 4 *4 SCHIEDAM) SCHIEDAM) 1 a ai«

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23