lezers in beeld Het kleinste kamertje 'Schelpen zijn door hun vorm en kleur kunststukjes op zich' Ira 'OV-verbod moet overal in de regio inzetbaar zijn' Mijn verzameling Mijn gedicht Chaos Prikbord Mijn huisdier Leukste vereniging Lezerspanel Mijn lentefoto De nacht breekt aan Sterren als kleine lichtpuntjes In een donkere wereld Het is zwart aan de horizon Het zwart als een dekmantel van sombere zware tijden Ik zie een ster omlaag vallen Die heeft het wel gezien daarboven En zoekt de vaste grond De luchtkastelen donderen in elkaar Als een kaartenhuis van een kind Ineens sprak men over de wereld De zeepbel deed z'n werk Mensen krompen ineen Als bange paddestoelen in het bos Vrezend voor hun korte bestaan De tijd heelt alle wonden Maar wat is de tijd? En wat is het medicijn? l miljoen, l biljoen of l triljoen? Hoe hoger de bedragen Hoe minder het vermogen Grote mensen worden klein en Kleine mensen worden groot De wereld draait door Wat er ook gebeurt Een zoen van m'n dochter Voor de lieve trouwkaart Opwindend, klein en machtig Het is de chaos van alle dingen Dat breekt als een breekijzer Door de ruimte van de tijd Maar nu ga ik toch echt naar bed Want morgenvroeg is het gewoon weer Opstaan, koffie met ontbijt In een sfeer van echte pret. Voor deze rubriek 'mijn gedicht' zijn we op zoek naar dichttalenten onder onze lezers. Vindt u het leuk om gedichten te schrijven en zou u er een wil- len delen met onze lezers? Mail uw gedicht naar: waterweg@maasstad.nl on der vermelding van 'mijn gedicht'. Niets is zo leuk als binnenkij- ken bij anderen. Zo is Maas stad onder meer nieuwsgie- rig naar uw toilet. De een heeft er een moppenboekje van Max Tailleur liggen, de ander zet een flesje Cool Wa ter van Davidoff neer als toi- letverfrisser. De een hangt er een kunstwerk op, de an der doet er helemaal niets aan. En dan hebben we het nog niet eens over belang- rijke vragen als deur dicht of open? Wel of niet lezen? Mail een foto met tekstje van uw kleinste kamertje naar wa- terweg@maasstad.nl. De schelpenverzameling van zijn buurman intrigreerde Hans Carlier zo, dat hij in 1970 ook besloot op zoek te gaan naar schelpen. „Ik ging naar het Natuurhistorisch Museum aan de Kastanje- singel. Daar keeg ik tips voor een professionele aanpak." Met de buurman struinde hij de eerste stranden af. Eerst in Nederland, later in Euro- pa tijdens vakanties met zijn gezin. Nu Carlier met pensi- oen is, gaan de reizen verder naar bijvoorbeeld het Cari- bisch gebied. Inmiddels is zijn verzameling duizenden schelpen groot. „Ik heb denk ik zo'n 600 a 700 soorten", schat hij. Veel ruimte is hij er lang niet altijd aan kwijt. Veel schelpen zijn zo klein dat ze makkelijk met een stel in la des en doosjes passen. Wat er zo bijzonder is aan schel pen? „Het is een kunststukje op zich. De vorm en kleur ge- ven het een bijzondere aan- trekkingskracht." Een van de bijzonderste schelpen in zijn verzameling is toch wel de Triton schelp. Carlier dook de schelp op in een haventje in Kreta. „Vissers gebruik- ten ze vroeger als scheeps- hoorn door de punt eraf te halen. Als ze er op bliezen, hoorde je een donkere toon." Carlier gaat nooit speciaal op zoek naar een schelp. „Maar ik kies m'n reizen er wel een beetje op uit." Voor de rubriek 'mijn huis dier' zijn we op zoek naar fo- to's van uw huisdier(en) met een korte beschrijving van ongeveer 7 regels waarom uw huisdier nou zo leuk, eigen- wijs of lief is. Laat ons weten waarom uw dier zo uniek is en e-mail naar: waterweg@ maasstad.nl. Ze zijn er in alle kleuren en maten; muziekverenigingen, sportverenigingen, vereni- gingen waar mensen hun vrije tijd besteden, noem maar op. Is uw of jouw ver eniging de leukste vereniging die er is? Vertel ons in ong. 5 regels wat uw vereniging zo bijzonder maakt. Stuur uw inzending met foto naar: waterweg@maasstad.nl. Zeker! Het geweld is vermin- derd na de invoering van het OV-verbod. Nu blijkt dat het werkt moet dit worden uitge- breid, zodat onze regio weer wat veiliger wordt. Gebrek aan toezicht maakt OV-verboden soms noodza- kelijk, dus dan ook overal. Maar wat moet al die jeugd in het openbaar vervoer? Puist- jes aan hun benen? 'Je bent jong en je gaat maar fietsen!', kan als tekst op bus, tram en metro staan. Wedden dat de RET daarvoor terugschrikt? Ik fiets ook al. Overal in de regio is vooral met het mooie weer de lente te zien en te horen. Het getjilp van jonge vogels of de kleine eendjes in de sloot. Dat is altijd weer het moment om de camera uit de kast te halen en in alle rust het prille geluk vast te leggen. Mevrouw Tode uit Schiedam fotografeerde een nieuw mus- senjong in haar achtertuin. „Mussen zijn bedreigde vogels, maar hier in Tuindorp doen ze het heel goed", schrijft zij. Ook een mooie lentefoto of een foto van het mooie weer? Mail uw foto naar waterweg@maasstad.nl Maasstad Weekbladen Waterweg Q: Woensdag 13 mei 2009 P WX92-b In deze rubriek besteedt Maasstad aandacht aan verzamelaars in de regio. Deze week een verhaal over de schelpenverzameling van Hans Carlier. FREERK DUINDAM REGI0> r Hans Carlier bij zijn schelpenverzameling, in zijn hand een van zijn mooiste schelpen, de Triton schelp. Sander Schenkel uit Vlaardingen maakte afgelopen zaterdag deze leuke foto van de traditionele ringsteekwedstrijden tijdens de Lentemarkt in Vlaardingen. Hierdoor herleefden de oude tijden weer even in de Waalstraat. Ook een leuke, mooie, grappige foto uit Schiedam of Vlaardingen? Mail deze naar waterweg@maasstad.nl. YENICE JONGEJAN GER P0UW> GERHARD DE KOK> De passagiers die zich mis- dragen een OV-verbod opleg- gen. Directeur van de RET Pedro Peters het mandaat geven om dit per direct uit te voeren. Geen pardon meer. Het wachten is op de minis ter van Binnenlandse Zaken om dit nieuwe wetsvoorstel te bekrachtigen. Nou, dan ben je weer een jaar verder. ROBERT WESDORP> Een OV-verbod lijkt me prima en uitbreiding ervan noodzakelijk, maar geef die gasten die overlast veroorza- ken en zich misdragen vooral ook flinke straffen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 25