uit journaat Dutch Latin Collective maakt land warm voor latin beats Een avond en nacht in het teken van de dans Reizende Peuterfestival in Theater Zuidplein Met Skream en Benga komt dubsteptop naar Rotterdam Bouwput-tekenen tijdens Parfum BoemBoem JubileumvoorsteUing Thriller Theater viert 5-jarig bestaan Eerste namen Metropolis bekend Wekelijks wat je wilt weteri! De latin scene laat van zich horen in muzikaal Neder- land. Vier bekende ensem bles slaan de handen ineen en presenteren zich vanaf mei 2009 als 'Dutch Latin Collective'. Nu al is de mu- ziekstroming, waartoe onder meer de Caribische brass, Surinaamse karwina, Ar- gentijnse tango, Cubaanse salsa en Braziliaanse samba gerekend worden, sterk in opkomst. Maar het nieuwe collectief wil de latin nog verder ontwikkelen en de be- kendheid vergroten. Spraak- makende muzikanten van eigen bodem en wereldbe- roemde gastmusici toeren de komende jaren door heel Nederland. En ze zoeken de grenzen van de latin op. Het publiek kan cross-overs met jazz, pop en klassieke mu- ziek verwachten. Swingen gegarandeerd. De ensembles, verenigd in het Dutch Latin Collective, vormen het neusje van de zalm van de Nederlandse la tin scene en zijn bekend in binnen- en buitenland. Zo is daar allereerst de Cubop City Band, onder leiding van Lu cas van Merwijk. Het tweede ensemble is Randal Corsen's Tumbabo. Dan is daar Nueva Manteca van bandleider Ben van Dungen. En tenslotte De Nazaten, van Keimpe de Jong en Klaas Hekman. Tot en met 2011 presenteren zij, als Dutch Latin Collective, acht producties; twee per ensem ble. Al tourend brengen ze de producties ten gehore op ver- schillende podia en festivals door het land. Verder houden de groepen openbare repeti- ties, geven ze masterclasses en nemen nieuw talent op in hun band. Het hele proces wordt van begin tot eind ge- documenteerd met filmpjes en interviews op de website www.dutchlatincollective.nl, die deze zomer gelanceerd wordt. Op woensdag 27 mei laat het Dutch Latin Col lective tijdens een "sneak preview" voor het eerst van zich horen met 'RIFF: een Frevo-show in de polder' van De Nazaten. Zij treden op in het WMDC vanaf 20.30 uur. Vervolgens gaan De Nazaten op tournee. Eerste stop: het Dunya festival op 31 mei. Het Thriller Theater viert dit seizoen haar 5 jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubi- leum speelt het de klassieker: De Spooktrein. Aan deze ju- bileumvoorstelling werken oud gediende regisseur Bruun Kuijt en acteurs Hetty Hey- ting en Laus Steenbeeke weer samen. Het Thriller Theater wil de klassieke toneelthril- ler, terug brengen in de Ne derlandse theaters. Dit rijke genre kent vele varianten, zoals de whodunnit, de psy- chologische thriller, de sus pense komedie en het spook- verhaal. In de afgelopen vijf jaar hebben producenten Lex Passchier en Rieneke van Nu- nen vijf voorstellingen gepro- duceerd. De klassieke who dunnit En toen waren er nog maar... in de regie van Mette Bouhuijs, de psychologische thriller Moordspel met onder andere Marc Klein Essink en Waldemar Torenstra. Bruun Kuijt is verantwoordelijk voor de regie van de laatste drie voorstellingen, Arsenicum en oude kant, een suspenseko- medie, De vrouw in het zwart en op dit moment regisseert hij de jubileumvoorstelling De Spooktrein die in mei de eerste try outs speelt en in oktober in premiere gaat. Dansliefhebbers komen za- terdag 16 mei weer aan hun trekken tijdens de Dans- nacht. Tussen 20.00 en 2.00 uur wordt het publiek ge- trakteerd op een breed palet aan dans in de Rotterdamse Schouwburg. Geen plek in de Rotterdamse Schouwburg blijft daarbij onbenut: behal- ve in de Grote en Kleine Zaal vinden door het hele gebouw activiteiten en presentaties plaats waartussen het pu bliek kan 'zappen'. Na twee uitverkochte edities vindt dit jaar een primeur plaats: topchoreografen van Scapi- no Ballet Rotterdam, Conny Janssen Danst, Dance Works Rotterdam, Meekersen Dan- sateliers maken gezamenlijk een nieuw dansstuk onder de veelzeggende titel: Recipe For Disaster. Bij kijken alleen hoeft het niet te blijven. De uiterst succesvolle workshops van afgelopen jaar staan weer op de agenda: een unieke kans om de professionals aan het werk te zien en zelf te tonen wat je in huis hebt. Daar- naast vindt het Bal Moderne is er een live optreden van de Ska Jazz Foundation en traditiegetrouw wordt de Dansnacht afgesloten met DJ-act The Dance Adapters. Ookkunnen amateurdansers tijdens de YouTube Dans nacht competitie hun talent tonen door een filmpje te up- loaden naar YouHibe. Via het online videokanaal kunnen deelnemers een filmpje van hun danstalent uploaden via www.youtube.com/group/ dansnachtcompetitie. De drie filmpjes met de hoogste beoordeling gaan door naar de finale op zaterdag 16 mei. Kaarten zijn voor 20 euro te koop bij de Rotterdamse Schouwburg. Reserveren via 010-411.81.10. Let op: vorig jaar was de Dansnacht voile- dig uitverkocht. Wees er dus snel bij. Voor de vierde keer wordt Theater Zuidplein twee da- gen lang omgetoverd tot een waar peuter- speelparadijs. Op zondag 17 en maandag 18 mei strijkt het Reizende Peuterfestival neer in Rot terdam. Het festival is een samenwerkingsverband van 24 Nederlandse theaters met als doel peutertheater een ruimere plek te geven in de reguliere programmering. Tevens biedt het een unieke gelegenheid voor peuters, ouders en begeleiders om kennis te maken met diverse theatervormen. Dit jaar is het thema: Stappen in de Ruim- te. De foyer van het theater ondergaat een complete me- tamorfose en wordt veran- derd in een spannend Peuter Ruimte Lab. Een unieke plek voor kleine kosmonauten om op onderzoek te gaan. Er zijn dansworkshops, schmink- kosmonauten en een ruimte- troubadour zingt zijn liedjes. Natuurlijk zijn er 00k span- nende en vooral speelse voor stellingen te zien. Kortom, twee dagen om nooit te ver- geten. Toegangsprijzen: 8,50 euro voor volwassenen en 6,50 voor kinderen. Reser veren via www.theaterzuid- plein.nl of 010-203.02.03. Skream en Benga zijn twee jeugdvrienden uit de Lon- dense wijk Croyden die me- de aan de basis stonden van het populaire underground muziekgenre dubstep, de combinatie van grimmige grooves en lome ritmes die 00k bekend staat als de 'elek- tronische blues uit Brixton'. Op vrijdag 29 mei komt met Skream en Benga de dub steptop naar WATT om de stad onder te dompelen in de laatste echt grote muziek- stroming sinds de eeuwwis- seling. Of, zoals kenners het omschrijven: „Als je broeks- pijpen wapperen door het volume van de bassen, dan weet je dat je luistert naar dubstep". Het dubsteptalent van producer en dj Benga is van een ongekend niveau, zo bleek al tijdens de 2008 edi ties van Lowlands en Bazar Curieux. Volgens Benga zelf en iedereen die er verstand van heeft stuwt hij het Zuid- Londense dancegenre mo- menteel naar grote hoogten! De pas 21-jarige Benga hielp speedgarage en 2-step van haar frutsels af en schilderde de overblijfselen van beide genres gitzwart met als re- sultaat zijn debuutalbum 'Di ary of an Afro Warrior'. Deze plaat prijkte hoog in diverse eindlijsten van 2008. Tickets a 12,50 euro zijn te koop bij Plato en Velvet Mu sic Rotterdam. De eerste namen voor het Metropolis festival zijn be kend. Het gratis festival, dat zich in eerste instantie richt op vernieuwende pop- muziek, wordt op 5 juli in het Zuiderpark gehouden. Naast The Asteroids Galaxy Tour, zijn nu 00k de volgende bands bevestigd: Ella Ban- dita, Face Tomorrow, Budos Band, Baddies, Golden Sil vers, Fucked Up, Textures, Portugal. The Man. Winne, Dio The Madd en Rolo To- massi. Er wordt momenteel nog volop aan de program mering gewerkt. In totaal zullen er op de verschillende podia van het Metropolis fes tival veertig live bands te zien zijn. Meer namen worden op 28 mei gepresenteerd. De Rotterdamse Wilhelmin- apier verandert supersnel. Waar nu bouwputten zijn, staan straks de hoogstandjes van de beroemdste architec- ten ter wereld. Op zondag- middag 17 mei zet Parfum de BoemBoem tussen 14.00 en 16.00 uur de tijd heel even stil. Tijdens een culturele fietsroute over de Kop van Zuid, leren deelnemers op een andere manier naar bouw putten te kijken. Dit keer gaat de route naar de New Orle ans, een van de torens die aan de zuidzijde van de Wil- helminapier gebouwd wordt. Deelnemers leren op een an dere manier naar de bouw- put te kijken. Een workshop bouwput-tekenen op locatie brengt de creativiteit tot een J9 1 il K 0 6V( istri hoogtepunt. De New Orle ans, ontworpen door de Por tugese architect Alvaro Siza, wordt 158 meter hoog. Bij de oplevering in 2010 is het het op een na hoogste gebouw van Nederland. De Maasto- ren, een paar honderd meter verderop, is met zijn 165 me ter de aller-allerhoogste. Het Rotterdamse kunstenaars- collectief Bliss deelt ter plaat- se een nieuw bouwplaatssou- venir uit. Deelnemen kost 5 euro per persoon, inclusief gebruik van een fiets. www.parfumdeboemboem. nl. 10XT M30AJAM33W C Maasstad Weekbladen Woensdag 13 mei 2009 TX98-f ROTTERDAM) ROTTERDAM) Ensembles werken samen ROTTERDAM) Dansliefhebbers Komen zaterdaq 16 mei weer aan hun trekken tijdens de Dansnacht. Tussen 20.00 en 2.00 uur wordt het publiek getrakteerd op een breed palet aan dans in de Schouwburg. Natuurmonumenten organi- seert zaterdag 30 mei een zo- genaamde 'Doorstapwande- ling'. Vertrek is om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats Kwade Hoek aan de Oostdijkseweg in Goedereede. De tocht voert door De Kwade Hoek, over het strand en door de Middel- en Oostduinen. Onderweg vertelt de gids wat er te zien is. Voor- af aanmelden bij VVV Ouddorp, tel 0187 - 681789 of via www. natuurmonumenten.nl. ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) l.sj:b9 19 1:6 1,-L t If D 1 Ono r 0 1 V/ :y O II C fit IC'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 35