Herdenkingen in Schiedam Haal meer uit uw bibliotheek waterweg De Rekenkamercommissie Schiedam-Vlaardingen vergadert Wijkoverleg Schiedam Nieuwland gemeente Schiedam a r Maandag 4 mei werd bij het oor- logsmonument in de Plantage een herdenking gehouden ter her- innering aan alien - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlandenof waar ook ter wereld, zijn omgekomen in oor- logssituaties en bij vredesoperaties sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. De eerste krans werd gelegd door burgemeester Ver- ver Aartsen met twee leerlingen van basisschool De Gorzen, Zoe Hemmes en Angenita Kamp. Zondag 10 mei werden kransen gelegd bij het Indie en Korea monu ment op crematorium en begraaf plaats Beukenhof ter nagedachtenis aan de Schiedamse militaire die in I Foto's: Bart Bos Nederlands-Indie komen zijn. en Korea omge- bibliotheek Bibliotheek Waterweg heeft meer dan u denkt! l out u informeren dooronze medewerkers tijdens ron- deleiding op donderdag 14 en 28 mei. Vanaf 11.15 uur kunt u deel- nemen aan een informatief uur met uitleg over alles wat de bibliotheek te b u-den heeft. De rondleidingen zijn gratis te bezoeken. Loop rustig binnen op een van deze dagen en mehtt u bij het leescafe in BibBo- theek Stadserf. Vragen als: hoe werkt de digitale catalogus? Hoe werkt het internet op de bibliotheek pc's? Welke andere diensten biedt de bibliotheek nog meer aan? Waar staan mijn ver- trouwde boeken na de verbouwing? Allemaal vragen die u er misschien van weerhouden op onderzoek te gaan in de bibliotheek. Om het al lemaal lets makkelijker te maken voor u wordt in lea uur alles uitge legd en getoond. U kunt miles vragen aan de medewerker van Bibliotheek Waterweg. Op de donderdagochtenden in mei (14 en 28) kunt u rustig binnenlopen bij Bibliotheek Stadserf. Deelname is gratis en u hoeft zich niet aan te melden. Kortom een uitgelezen kans om de bibliotheek wat beter te leren kennen. Bibliotheek Waterweg. bron van informatie en inspiratie. Commissie voor beleidsonderzoek De Rekenkamercommissie vergadert op 19 mei a.s. in het Stadskantoor van de gemeente Schiedam, aanvang 19.30 uur. Onder meer wordt gesproken over de stand van zaken van de volgende onderzoeken: Quick scan communkatiebcleid en burgerparticipatie Betreft de aanpak van het onderzoek. Subsidiebeleid Opzet en aanpak van het onderzoek. U kunt de vergadering bijwonen. Wilt u daarover de secretaris infor meren (voor gegevens, zie onderaan dit bericht)? Dit met het oog op de faciliteiten. Op de website van de gemeenten Schiedam en Vlaardingen (www. schiedam.nl of www.vlaardingen.nl) kunt u nadere informatie inwinnen en de agenda van de vergadering inzien. Voor vragen over de agenda of infor matie over het werk van de Rekenka mercommissie kunt u contact opne- men met de secretaris, Jaap Pegtel, te bereiken onder telefoonnummer 010-2191045 of per e-mail j.pegtel@ schiedam.nl Het wtjknverfcg van de wtjk Nieuwland zal plaats vinden op: Datum: Dinsdag 19 mei 2009 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - stand van zaken vouchers; - vrijwilligersverzekering; - het verslag van de vonge vergadering, kredietoverzichl. nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Darius Spencer, tel. 010-2191029 of e-mail: dm.spencer@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Evenementenvergunning circus Malford' Door de burgemeester is een vergunning verleend aan circus Malford voor het houden van enkele circusvoorstellingen op de Maasboulevard te Schiedam van 27 mei tot en met 1 juni 2009 (opbouw: 25 mei, afbouw: 1 juni 2009). Vanaf 14 mei 2009 ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaar- schrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester van Schiedam een be zwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de voorzieningenrechter zijn wel kosten verbonden. Kennisgeving voornemens Ontheffing ex. artikel 3.23 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Ont- heffing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het vergroten van een woning d.m.v. het plaatsen van een dakopbouw Puttershoeksestraat 50 te 3114 PM Schiedam. Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemming "Bebotiwingsklasse A-I". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden 2 bouwlagen zijn toegestaan. Het bouwplan is (evens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als be- doeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening jnncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 14 mei 2009 t/m 24 juni 2009 ter inzage bij de ba- lie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00- 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanvraag exploitatievergunning, wiziging exploitatie en openingstijden cafe Hindulife. Singel 167, 3112 GN Schiedam Bij de burgemeester is een aanvraag ingediend voor het verkrijgen van een vergunning als bedoeld in artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Veror- dening Schiedam 2008, ten behoeve van het wijzigen van de exploitatie en de openingstijden van het horecabedrijf 'Cafe Hindulife', gevestigd in het pand met adres Singel 167, 3112 GN Schiedam. Het gaat hier om het exploiteren van een broodjeszaak vanuit het voorste (afgescheiden) gedeelte van het horecabedrijf. De gevraagde openingstijden voor de broodjeszaak zijn: - maandag lot en met zondag van 11.00 uur tot 22.00 uur. De exploitatie en de openingstijden van het cafegedeelte blijven ongewijzigd. Vanaf 14 mei 2009 hgt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeente lijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. I V WijkoiUwikkeling

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4