JU Vooraankondiging I Apollo Toneel speelt 00 '{sc','®<'arn,iiu 'Femmes Fatales' Stemmen in een willekeurig stemlokaal HET STADSERF Overal stemmen binnen de eigen gemeenten r.t gemeente Schiedam ster ke! ouwen Acht sterke vrouwen van Apollo Toneel spelen op vrijdagavond 15, zaterdagavond 16 en zondagmiddag 17 mei de voorstelling 'Femmes Fa- tales' naar de film 'Huit Femmes' van Franqois Ozon bij Total Music. "Er was eens een brave man die omringd werd door acht vrouwen. Hij vocht en vocht en vocht, maar hij kon niet tegen hen op....", dat is de kern van de voorstelling van komend weekend. In de verstikkende sfeer van de keurige jaren '50 worden acht vrouwen geconfronteerd met hun verlangen en hun tekortkomin- gen. Wanneer de enige man in huis wordt vermoord, is al snel iedereen verdacht en blijft geen enkel ge- heim verborgen. De lagen worden steeds verder afgepeld tot alleen de naakte waarheid nog zichtbaar is. Met vaart en humor spelen en zingen de vrouwen van Apollo Toneel dit licht bizarre stuk bij Total Music op Calandstraat 111 in Schiedam. Kaarten zijn te koop via www.apol- lotoneel.nl en apollotoneel@gmail. com en kosten 10,00 per stuk. 'Femmes Fatales' door Apollo Toneel Total Music Calandstraat 111, Schiedam vrijdag 15 mei - 20.30 uur zaterdag 16 mei - 20.30 uur zondag 17 mei - 15.00 uur kaarten 10,00 reserveren: via www.apotli nl of apollotoneeI@gmail.com Sterke Vrouwen De voorstelling van Apollo Toneel sluit aan bij het themajaar Aleida en HHH Liduina: Sterke Vrouwen. In 2009 staat Schiedam in het te- ken van Aleida en Liduina: Sterke Vrouwen. Sterke Vrouwen op het toneel, in de bibiiotheek, op podia van evenementen, als onderwerp in tentoonstellingen: op allerlei manie- ren komen inwoners en bezoekers van Schiedam Sterke Vrouwen tegen. Aleida en Liduina zijn twee dames die lang geleden een belangrijke rol speelden voor de stad, maar ook nu zijn er vele Sterke Vrouwen in Schie dam. Kijk voor meer informatie op www.ontdekschiedam.nu. Op donderdag 4 juni 2009 kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van het Europees Par- lement. Schiedam is wederom een van de gemeenten die meedoen aan het experiment 'Stemmen in een wil lekeurig stemlokaal'. Het doel van dit experiment, een initiatief van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, is om het stemmen minder plaatsafhankelijk te maken. Concreet voor u betekent dit, dat u op 4 juni 2009 niet gebonden bent aan uw vaste stemlokaal maar dat u, binnen de eigen gemeente, in elk willekeurig stemlokaal uw stem kunt uitbrengen. Alle belangrijke zaken op een rijtje: op 4 juni 2009 kunt u stemmen in elk willekeurig stemlokaal binnen uw gemeente de oproepingskaart is vervangen door de stempas zonder stempas kunt u niet stem- men (vraag dus tijdig een vervan- gende stempas aan.) neem een identiteitsbewijs mee, dit is verplicht u kunt ook een volmacht geven aan mensen buiten uw stemdistrict als het maar binnen de gemeente is wat niet verandert, is dat een kiezer naast zijn eigen stem maximaal twee volmachtstemmen mag uit brengen. Stempas Voor het experiment is de gebruike- lijke oproepingskaart vervangen door de zogenaamde stempas. Anders dan bij de oproepingskaart kunt u zonder stempas uw stem niet uitbrengen. Het is daarom van groot belang dat u deze stempas goed bewaart en meeneemt! Uw stempas wordt door de gemeente per post aan u toegezonden. Mocht u onverhoopt op 15 mei 2009 uw stempas nog niet hebben ontvangen of bent u uw stempas kwijtgeraakt, dan kunt u uiterlijk dinsdag 2 juni 2009 bij de afdeling Stadswinkel, Stadserf 1, een vervangende stempas aanvragen. Houdt er wel rekening mee dat uw oude stempas dan ver- vallen wordt verklaard. Mocht u deze terugvinden, dan kunt u hier niet alsnog mee stemmen. Neem bij het stemmen een geldig identiteitsbewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, rijbewijs). Dit is verplicht. Wie ontvangt een stempas? Nederlanders en EU-onderdanen, die op 22 april 2009 in een gemeen te staan ingeschreven en kiesrecht hebben, ontvangen van die gemeen te uiterlijk op 21 mei 2009 een oproepingskaart of stempas. Niet- Nederlandse EU-onderdanen ontvan gen alleen een stempas als zij hebben laten registreren dat zij in Nederland willen stemmen. De stempassen in Schiedam worden op 13 en 14 mei 2009 door de post bezorgd. Volmacht Als u op de dag van de verkiezing geen mogelijkheid ziet om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u ie- mand een volmacht verlenen. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Voorheen kon u alleen een volmacht geven aan iemand die in hetzelfde stemdistrict (hetzelfde stembureau) zijn of haar stem uitbracht. Tijdens het experiment kunt u uw volmacht ook aan personen uit andere stemdis- tricten binnen uw gemeente geven. Om een volmacht te geven vult u de achterzijde van de stempas in (vergeet uw handtekening niet). Denk er aan uw volmacht niet zomaar af te geven. Stemmen in een andere gemeente U kunt ook uw stem uitbrengen in een andere gemeente binnen Ne derland, maar daarvoor moet u een kiezerspas aanvragen. Uw stempas kunt u immers alleen in Schiedam gebruiken. Een kiezerspas kunt u uiterlijk 2 juni 2009 persoonlijk bij de afdeling Stadswinkel aanvragen. U krijgt dan een oproepingskaart (een zogenaamde kiezerspas) waar- mee u in een andere gemeente kunt stemmen. Uw stempas wordt dan vervallen verklaard. Vervallen oproepingskaarten Het bestand, dat nodig was voor het drukken van de oproepingskaarten, is op 22 april 2009 aangemaakt. Dat is een in de Kieswet vastgestelde datum. Voor diegenen, waarvan de overlijdensgegevens op dat moment nog niet waren verwerkt of daarna zijn overleden, is een kaart aange maakt. Deze oproepingskaarten zijn van rechtswege ongeldig. Bureau Verkiezingen probeert zo- veel mogelijk te voorkomen dat deze kaarten bezorgd worden. Omdat de kaarten ruim voor de verkiezingen in het bezit van de kiezers moeten zijn, is hier de laatste paar weken niets meer aan te doen, hoe pijnlijk dit ook is voor de nabestaanden. Meer informatie over de verkie zingen kunt u vinden op www. schiedam.nl en op www.uheefthet- voorhetzeggen.nl Daarnaast kunt u op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur terecht bij het Informatiepunt verkiezingen, telefoon 070 426 6266 of e-mail naar kiesraad@minbzk.nl Maasboulevardfeest 2009 Bij de burgemeester van Schiedam is door de Stichting Wage een vergun- ning aangevraagd voor het organiseren van het Maasboulevardfeest. Deze feesten zullen o.a. bestaan uit muzikale optredens, darts- en voetbalwed- strijden en diverse kinderactiviteiten en zullen gehouden worden van 3 juli tot en met 5 juli 2009 op de Maasboulevard te Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 4 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Maasboulevardfeest (aanvraag): 14 mei 2009 t/m 11 juni 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Summerparty en banenmarkt van't Hoffplein Bij de burgemeester van Schiedam is door de SITS Welzijn een vergunning aangevraagd voor het organiseren een summerparty en een banenmarkt op 27 juni 2009 op het Van 't Hoffplein te Schiedam. Gedurende de onderstaande periode van 2 weken ligt een afschrift van de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1: Summerparty Van't Hoffplein (aanvraag): 14 mei 2009 t/m 28 mei 2009 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501,3100 EA Schiedam. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer op 5 februari 2009 hebben besloten de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Jozef Oreliosingel voor pand nr. 177 (3122 CR) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans tel. nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 13 mei 2009 Namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt De gemeenteraad verwelkomt u op 18 mei a.s. op op het programma staan: de facelift van de Hof van Spaland o.a. herinrichting openbare ruimte en Rotterdam Airport het nieuwe voorontwerp aanwijzingsbesluit en de herziene Milieu Effect Rapportage (MER) Het Stadserf begint om 20.00 uur en de locatie is dit keer Wijkcentrum De Blauwe Brug (Bachplein 590) it w

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6