Dicht bi huis IHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH Footloose haalt optreden in op Rock O'Day bij De Unie 'Tien Kleine Negertjes' in het voormalige sportfondsenbad Mee rgranen donker Krentenbollen Krantnetelg Stuk gelezen 1 Sterke Vrouwen dichten er op los een heel 1,4-9 5 stuks 1,25 I MNMllKIi Boeken hebben niet het eeuwige leven. Een goedkoop pocketboek gaat niet lang mee, na een keer lezen val- len de blaadjes er spontaan uit. Elk product kent zijn levenscyclus en houdbaarheidsdatum. Ook boeken die volgens de bieb gemiddeld zo'n zeven jaar mee- gaan. Een leenboek gaat door vele handen. Daarom worden ze extra stevig gemaakt. Een leenboek met harde kaft heeft een levensduur van een jaar of drie. Daarna moet er een nieuwe komen. Maar wat gebeurt er met die stukgelezen exempla- ren? Vroeger was er jaarlijks een tweedehands boek- verkoping. Voor een paar kwartjes kon je de oudjes redden. Altijd gezellig met graaiende kopers in de bak 'Restanten'. Allemaal hopend op die ene biblio- fiele of bijzondere uitgave. Waarbij vele zieke boeken werden gered en een mooie plek kregen in het rust- huis van de prive boekenkast. De laatste jaren geen opruiming meer gezien in de bieb. Wat gebeurt er met boeken die 'uit de collectie worden verwijderd'? Die worden WEGGEGOOID. Wat? Weggegooid! Ja in de container van het Stad- serf. Een bibliotheek die haar schatten weggooit. Waarom niet lezers blij maken met een gratis Neem- maar-mee-bak? De bibliotheek moet te veel kosten maken voor de 2e handsmarkt is het argument. De oprichter van de Openbare Bibliotheek, de Schie- damse mecenas M.C.M. de Groot, draait zich om in zijn graf. De Groots ideaal was dat iedereen boeken gratis kan lezen. Deel ze dan ook uit op de 2e hands boekenmarkt van Dam tot Grote Markt. De Sterke Vrouwen Ploeg Schiedam was afgelopen vrijdag te gast in bibliotheek Stadserf voor een avond die in het teken stond van Moederdag. Zo'n zestig vrouwen waren afgekomen op de Beauty Verwen- markt die nadrukkelijk ook voor de moeders van de Sterke Vrouwen was bedoeld. Wie zin had kon meedoen aan een workshop dichten bij Saskia van Herwijnen. Het meeste puin is aan de kant geschoven, de electrici- teit is gemaakt zodat er weer licht kan branden in het voor- malige Sportfondsenbad aan de BK-laan. Vrijdagavond 15 mei om 20.00 uur is het oude zwembad zelfs het toneel van een theatervoorstelling. Uti le Dulci speelt er de klassie- ker 'Tien Klein Negertjes'. Het bad is op een bijzon dere manier gerecycled. Actiegroep Het Dak Op is er al maanden bezig om de ruimte weer een klein beetje leefbaar te maken. Niet alles kon worden gedaan omdat het Sportfondsenbad ver- gaand verpauperd was. Maar brandweer en politic hebben nu dan toch toestemming gegeven voor hergebruik van het bad omdat aan alle'vei- ligheidsnormen kan worden voldaan: een pluim op de hoed van de actiegroep. 'Het dak op' heeft niet de be- doeling het hele zwembad voor een prikkie op te knap- pen. Een echte bestemming moet nog worden gevonden. De actiegroep wil het zwem bad echter wel in de aan- dacht houden en binnenkort krijgen ze zelfs subsidie om buitenverlichting rond het zwembad aan te laten bren- gen. De spannende thril ler wordt zondag 17 mei om 14.30 uur herhaald. Bestel- len van kaarten kan via ne- gertje6io@kpnmail.nl. Tegen de A4? Nee, voor! Na jarenlang afstel, juist door de tegenstand die er altijd te gen de A4 door Midden Delf- land was, klinkt er nu een heel ander geluid en wel uit de kelen van ondernemers die zich verenigd hebben in de stichting 'Vrienden van de A4'. De 'vrienden' willen zoveel mogelijk positieve in- spraakreacties verzamelen voor de aanleg van rijksweg A4 Midden-Delfland. Een actie waarvoor zelfs al een speciale website is geopend: www.a4middendelfland.nl/ inspraakreactie. De stichting is juist nu opge- richt omdat Rijkswaterstaat onlangs gestart is met de in- spraak. Waar het momenteel om draait is de keuze tussen aanleg van de A4 Midden- Delfland of het verbreden van de A13 in combinatie met de aanleg van een ver- binding tussen de A13 en de A16. Een aantal ondernemers, waaronder Thorn van der Boon die een onderneming in bedrijvenpark Vijsluizen leidt, Jan Batist, Mart Val- star en Kees van der Helm, die spontaan de stichting hebben opgericht, is dui- delijk voor aanleg: „De A4 Midden-Delfland zal de fi les die dagelijks op de A13 staan aanzienlijk vermin- deren. Elke dag staan meer dan 160.000 automobilisten vast. Op de A13 staat de file met de grootste economi- sche schade." Bij inspraakrondes waren tot nu toe vooral tegenstanders van de weg te horen. „Daar- om doen wij nu een beroep op alle weggebruikers om hun stem te verheffen voor de aanleg van de A4 Mid den-Delfland," aldus Van der Boon. De stichting 'Vrienden van de A4' is de eerste Nederlandse 'fanclub' van een nieuw aan te leggen snelweg. Omdat de oprichters allemaal lid zijn van de regionale werkge- versorganisatie VNO-NCW West zijn ze onder leiding van deze club gestart met een campagne voor de aan leg van de A4. Maar niet alleen de VNO- NCW West blijkt voor aan leg te zijn. Ook de Kamer van Koophandel Den Haag en Rotterdam, MKB Zuid-Hol- land, transportorganisatie TLN en verladersorganisatie EVO, Bouwend Nederland en land- en tuinbouworga- nisatie LTO Noord vinden de zeven kilometer snelweg broodnodig voor een betere bereikbaarheid van Rotter dam, het Westland, Delft en Den Haag. „Een regio met zoveel internationale en na- tionale activiteit kan niet zonder een robuust wegen- net", zo wordt gezegd. Bert Mooren van VNO snapt niet dat er nog langer gewacht wordt: „Na 55 jaar studies, conflicten en impasses ligt er nu een prachtplan voor de inpassing van de weg, waar- door de A4 Midden-Delfland de best in het landschap ver- werkte snelweg van Neder land wordt". Wat een stralende en mu- zikale Koninginnedag had moeten worden, eindigde met een strop van bijna ze- venduizend euro voor cafe De Unie. Maar het optreden van Footloose dat 30 april voor het cafe gehouden zou worden, maar door het dra ma in Apeldoorn werd afge- last, gaat alsnog door. Donderdag 21 mei wordt het swingen op het plein voor het cafe omdat Footloose daar vanaf 15.00 uur het afge- laste Koninginnedagoptre- den dubbel en dwars inhaalt. Speciaal voor deze gelegen- heid wordt het optreden om- gedoopt tot 'Rock O'Day', af- geleid van Rock Orange Day. Al jarenlang speelt Footloo se, een 5-mans coverband uit de omgeving van Rotter dam, voor een grote menigte op Koninginnedag bij Cafe de Unie. Deze jarenlange traditie werd 30 april wreed ver- stoord door het drama in Apeldoorn. Uit pieteit met de slachtof- fers werden op last van bur- gemeester Verver alle activi- teiten stilgelegd. Frans en Truus Leermakers van De Unie hebben nu voor 21 mei een vergunning ge- kregen van de gemeente om het optreden - alsnog - te or- ganiseren. Wie weet wordt er met Rock O'Day wel een nieuwe traditie geboren. Footloose speelt covers van Rolling Stones en Beatles maar ook recenter werk van U2, Golden Earring en Rob bie Williams. Footloose treedt 21 mei op vanaf 15.00 uur voor De Unie aan de Gerrit Verboonstraat. van de 1 week Zie voor alle flllalen: www.klootwljk.com 0 Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 13 mei 2009 X083-C FRANK WILLEMSE SCHIEDAM> SCHIEDAM) Vrienden van A4 roeren zich SCHIEDAM) mj* dlWg Aan tegenstanders van de A4 geen gebrek. Verrassend dat er nu een stichting is die zich juist 'Vrien den van de A4' noemt. SCHIEDAM) Door de storm die afgelopen vrijdag over de regio trok moest de brandweer veel uitrukken. Ook in Schiedam waar op de Wa- rande een boom om was gewaaid. De brandweer moest de enorme boom in stukken zagen om zo de weg weer vrij te maken. Het gevaarte was precies op de groenstrook in het midden, en deels op de weg, gevallen. Er werden geen auto's geraakt. rota svtna/an Beek llf/Akte M I Geldig van maandag 11 mei - zondag 17 mei Z009

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9