Dicht bi huis Kraambeurs Vlietland: wordt het blauw of roze? Processierups en stippelmot eten bomen kaal Kom naar de Hypotheek Info Markt 1 Hoeveel hypotheek kunnen wij krijgen? Nu een huis kopen? Is dat verstandig? Wat is voor ons de beste hypotheekvorm? Wat is de Schiedamse Starterslening? Verkoopgarantie voor mijn huidige huis? Zaterdag 30 mei, 13.00 - 16.30 uur Wijk Ontwikkelingsmaatschappij Groenoord Valeriusstraat 5, Schiedam meer info: www.wogroenoord.nl forza wo Groenoord Hypotheek Info Markt Heel veel vrouwen met dik- ke, ronde buiken liepen za- terdag in het Vlietland Zie- kenhuis rond met de vraag: 'zal ik blauw of zal ik roze? Wie zwanger was of plannen had in die richting kon met al haar priemende vragen te- recht op de jaarlijkse kraam beurs in het Vlietland Zie- kenhuis, die dit keer voor het eerst op de nieuwe locatie in Schiedam werd gehouden. Want welke voeding wil je straks gaan geven? Fles of toch de borst en ga je straks thuis bevallen of gewoon in het ziekenhuis? Allemaal vragen waar toe- komstige ouders mee rond- lopen en de antwoorden op veel van deze vragen waren op de beurs te vinden. Er was natuurlijk ook van al- les te koop: van flessen tot spenen en van slabbetjes tot borstpompen. Een onderdeel dat zeer populair was was de echo, die gratis kon worden gemaakt. Ook een optie voor mensen die bij nader inzien toch wel graag wilden weten of het nu blauw of roze moet worden. Hoewel de beurs al een aantal keer georganiseerd is, blijft hij elke keer zeer veel zwan- geren trekken. En wordt de beurs met de keer uitgebrei- der en drukker bevolkt door mensen uit de hele regio. De schadelijke processie rups, die zich vestigt op ei- ken, is in Schiedam waarge- nomen. Irado is meteen aan bestrijding begonnen omdat de rups bij aanraking of op nabije afstand brandhaar- tjes verspreidt die de huid, ogen en luchtwegen kunnen binnendringen. Mensen die de rups zien kunnen contact opnemen met IRADO via nummer 262 10 00. De rups van de Stippelmot, die bomen volledig kaal eet en inspint, is dit voorjaar ook veel in Schiedam aanwezig. De mot is onschadelijk, wat bestrijding onnodig maakt. De rups van de Stippelmot eet bomen kaal en hult deze in dikke sluiers van bescher- mend spinsel. In Groenoord worden bin- nenkort weer een groot aan tal nieuwbouwwoningen op- geleverd. Omdat Wijkontwikkelings- maatschappij Groenoord heel goed begrijpt dat veel mensen tegenwoordig koop- angst hebben, organiseren ze op 30 mei van 13.00 tot 16.30 uur een Hypotheek Info Markt aan de Valerius- straat 5 waar een team van deskundigen voor iedereen persoonlijk de mogelijkhe- den op een rijtje kan zetten. Op 13 juni gaan weer twee woningbouwprojecten in verkoop: De Notenbalk en De Beatles. Grote en voor velen betaal- bare nieuwbouwwoningen met diepe tuinen die hele- maal zijn ingesteld op gezin- nen. Wie nu nog twijfelt, kan naar de infomarkt gaan. Zo biedt WOGroenoord ko- pers een verzekering aan voor dubbele woonlasten, waarmee de extra lasten voor het eerste jaar na oplevering worden afgedekt. Daarnaast valt een groot deel van de woningen van De Notenbalk en De Beatles on- der de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) omdat ze onder de kostengrens van 265.000 blijven. Meer info op: www.wo- groenoord.nl. In Groenoord gaan op 13 juni nieuwbouwwoningen in verkoop: De Notenbalk en De Beatles Neem uw gegevens mee en laat ter plekke uw mogelijkheden berekenen Ooms B Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 20 mei 2009 XQ85-e SCHIEDAM> ledereen zat op een roze wolk, afgelopen weekend in het Vlietland Ziekenhuis. Foto: Bart Bos I Eventjes waande men zich in het verleden, afgelopen weekend in de Nieuwe Passage. In het authentieke gedeelte van de Passage vond de themamarkt 'De boer op' plaats, waar am- bachtsmensen als rietvlechters en klompenmakers hun vaardigheden lieten zien. Vooral voor de jeugd was het soms vreemd te zien waarom iemand zelf zijn (houten) schoenen maakt terwijl iets verderop schoenenwinkels te vinden zijn of zelf mosterd maakt in een bokaal met daarin een ste- nen bal die je rond moet draaien. Foto: Bart Bos SCHIEDAM> SCHIEDAM> Diverse deskundige partijen hebben op 30 mei laptops bij zich waarmee zij u kunnen voorrekenen wat voor u de beste hypotheek is en op welke kosten u dan maandelijks moet rekenen. Neem uw volgende gegevens mee: Uw bruto jaarinkomen. Dit is uw bruto maandloon x 12,96 (12 maanden vakantie- geld 8 of uw bruto 4 weken loon x 14,04 (13 periodes vakantiegeld 8 Het bruto jaarinkomen van uw partner Financiele verplichtingen die u per maand heeft. Denk aan leningen, doorlopende kredieten, winkelpassen, leasecontracten, etc. Mogelijke alimentatie voor een ex-partner, maar niet die voor de kinderen Erfpachtcanon: uw jaarlijkse erfpacht Deel consumptief hypotheek: het deel van de hypotheek dat niet aftrekbaar is in box 1. gemeer khiedj Rabobank WONEN IN SCHIEDAM oon nformatie entrum VAN OER VALK -X NETWERK NOTARISSEN wel degelijk

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11