Schiedam Rml weekbladen Laat de draakjes maar weer komen! Koop- subsidie? CORRECT IS HEMELVAARTSDAG GESLOTEN Nu het beste hypotheek advies? www. correct.nl Dicht bij huis Dicht bij huis Deze Week Het weer wEm-. In deze krant in de haven Info/Contact BVSO ook komende 35 jaar broodnodig Roze en blauw in het Vlietland Spektakel bij SVVSMC De raad onvolledig en niet juist informeren is een dood- zonde in de politiek. Wist wethouder Menno Siljee niet al vorig jaar december dat projectontwikkelaar Van den Bos grote schulden had en uit het plan Havenkerk was gestapt. Volgens Siljee wist hij dit pas in april en stuurde hij deze feiten onmiddellijk naar de raad. 'Niet waar' vol gens Rens de Ron. Die kwam tijdens de raadszitting op de proppen met een brief van Maasbach waaruit moest blijken dat de wethouder al eerder op de hoogte was van het cancelen van het project. Gevolg: rumoer op de tri bunes en een voorzitter, burgmeester Verver, die het raadslid de mond probeerde te snoeren. De reden om de ze vertrouwelijke gegevens niet naar buiten te brengen is volgens Siljee omdat die gegevens de onderhandelin- gen en dus de prijs verstoren. Zo werd bekend dat voor de Havenkerk en omgeving een bedrag van ruim 2 miljoen werd gevraagd door eigenaar Johan Maasbach Wereld Zending (JMWZ). Ook was het 'Schoenenreus-pand' plots twee keer zo duur ge- worden, vertelde ingenieur Hylkema als initiatiefnemer tot het Havenkerkproject door de mediaberichten in het AD/RD. Wethouder Siljee hield vol voor de raad dat Schiedam geen partij bij de onderhan- delingen is en daarom niets te verwijten valt. Wei gaf hij in omzichtige woorden ('ik had't kunnen of misschien wel moeten weten') dat hij niks wist van details in het koopcontract als de aanbeta- ling niet op tijd zou worden betaald. Ook andere partij- en (WD) vonden dat Siljee 'met een kluitje in het riet was gestuurd'. Maar dat was niet voldoende om de motie van wantrouwen van Fractie De Ron te steunen Gevolg: bijna 100 procent steun voor de wethouder wiens misstap door de raad werd vergeven. Schiedam Proms bracht het afgelopen weekend het spek takel dat beloofd was. De Margriethal was twee avon- den lang volgepakt en het orkest en koor van St. Rad- boud speelden en zongen het dak eraf. Dit jaar was er een nog groter aantal solisten dat acte-de- presence gaf. Caselyn Fran cisco, bekend van onder an dere Jesus Christ Superstar, bezorgde de zaal kippenvel, de Schiedamse Suzanne He- ijdra, bekend van haar deel- name aan het Junior Song- festival, vertederde. Maar ook de mannelijke so listen als Robert Besselaar, Roy van den Akker (voor de derde keer bij Schiedam Proms) en de Vlaardingse Bob van Rutten waren in goede doen het afgelopen weekend. Mede daardoor kon Schie dam Proms weer het mee- zingfeest worden, waarop vooraf gehoopt was. Vorig jaar ging ineens het slot erop, het afgelopen weekend ging dat slot er officieel weer af. Speeltuin Fort Drakensteijn in het Prinses Beatrixpark is zondag officieel heropend door wethouder Haan, onder toeziend oog van talloze kin- deren en hun ouders. De speeltuin zou een aantal maanden terug niet veilig genoeg bevonden zijn, dus moest er goed naar wor den gekeken. Ook konden de speelattributen, die kin- deren uit de hele regio naar Schiedam trekken, wel een likje verf gebruiken na al die jaren. Tijdens een aantal klusweekenden werd de hele boel opgeknapt, opnieuw ge- verfd en werd de omgeving aangepakt. Ook kregen alle speeltoestellen een onder- houdsbeurt en werd er op de locatie goed naar de bereik- baarheid en opstelling van alles gekeken. Nu kan er dus weer volop geklommen, geschommeld en gespeeld worden in Fort Drakensteijn en met het lek- ker weer dat voor de deur staat is dat maar goed ook. De speeltuin was overigens alweer enige tijd opengesteld voor publiek, een officiele opening was er alleen nog niet geweest. ..••J* Tempus Het grootste lentevoordeel pluk je thuis! De Hypotheker MEGASTORES Verschijnt in Schiedam, Kerkbuurt, Kethel en Windas woensdag 20 mei 2009 15e jaargang nr. 21 J J liifchW stad Siljee struikelt Dak er af bij Schiedam Proms niet over Havenkerk Als de feiten spreken werd de extra raadsvergadering een farce. Met slechts een stem voor werd de motie van wantrouwen tegen wethouder Siljee verworpen: 1 tegen 34. Maar kijk je naar de tijd, ruim 3 uur, die voor de 'Havenkerk' werd ingeruimd, is de conclusie dat de achilleshiel van het college is geraakt. SCHIEDAM> Vlaardinger Bob van Rutten gaf een swingende show weg. Schiedam Proms was weer van zeer hoog niveau. Foto: Roger van der Kraan SCHIEDAM) SCHIEDAM> Iimcs instattatiebedrijven www.tempus.nl/plukjevoordeel Tel: (010) 473 II 50 Fax: (010)473 83 30 Broersvest 64-66 3112 DG SCHIEDAM Jazeker. De Hypotheker. www.hypotheker.nl Auto's zover het oog reikt Oplage 38.790 Totale oplage 600.000 Adres Westblaak 180 Rotterdam tel. 010-4004491 Bezorging 0900-1010107 (10c. p.min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 1