lezersservice Zonbescherminjj ook voor volwassenen belangrijk om huidkanker fe voorkomen 3 De kunst van orthopedische en plastische chirurgie r F stad BUSREIS NAAR BRUISEND BERLIJN van der valk vakanties Gezond en wel Win een Eventbon t.w.v 100,-! stad Unieke lezersaanbieding 5-daagse busreis incl. ontbijt en overnachtingen v.a. slechts C198 p.p.!! J CARAVANS www.marcoleer.nl MARCO LEER I I I 0909 - 50 50 344 weekbladen Uit onderzoek naar zonbe- scherming bij volwassenen blijkt dat ruim 40 procent zich niet goed beschermt wanneer ze naar het strand of zwembad gaan. Hoewel blijkt dat volwassenen rede- lijk goed op de hoogte zijn van de risico's van te veel zon, nemen ze toch te weinig beschermende maatregelen wanneer zij zelf buiten zijn. Jaarlijks zijn er 36.000 nieuwe gevallen van huid kanker. 90 Procent daarvan is gerelateerd aan de totale hoeveelheid UV-straling die iemand in de loop van zijn leven oploopt. KWF Kanker- bestrijding start daarom de ze week haar campagne om volwassenen aan te zetten tot betere zonbescherming. Want het is nooit te laat om jezelf tegen te veel zon te be- schermen om huidkanker te voorkomen. In de campagne die deze week van start gaat, is de in- ternetsite leidend. Op www. zonverstandig.nl kunnen mensen zich aanmelden voor een gratis zonkrachtbe- richt per sms, e-mail, widget of twitter. Als het KNMI een hoge zonkracht voorspelt -en de kans op verbranden dus groot is- stuurt KWF Kan- kerbestrijding een bericht, zodat Iedereen er op tijd bij is om die dag extra maatre gelen te nemen tegen ver- branding. Om volwassenen te wijzen op de gevaren van zonverbranding, hangen op diverse locaties in Nederland posters die aandacht vragen voor een goede zonbescher ming. Tbssen 1989 en 2006 is het aantal patienten dat in Ne derland met huidkanker ge- diagnosticeerd wordt, toege- nomen van ongeveer 15.000 naar 36.000 patienten per jaar. Dit is meer dan een ver- dubbeling. De kans op het krijgen van huidkanker is vrij hoog: ongeveer 1 op de 250 Nederlanders zal voor het 8oe levensjaar een mela- noom ontwikkelen. Voor het basaalcelcarcinoom is dit 1 op de 7 en voor de overige huidtumoren 1 op de 180. Medinova Kliniek Zestien hoven bestaat 10 jaar. Om dit te vieren is de kliniek de ze week ingericht als galerie. Centraal thema is de kunst van orthopedische en plas tische chirurgie. Afgelopen zaterdag was de kliniek open voor publiek. „Plastische en orthopedische chirurgie zijn vormen van kunst. Om deze specialis- men in een ander daglicht te zetten hebben wij de kliniek ingericht met kunst waarbij de twee specialismen cen traal staan", legt kliniekma- nager Flip Paas uit. Werken van ondermeer Diederick Kraaijeveld, beter bekend als Oudhout, Clemens Briels en Pamela van Mameren-Wa- genveld zullen op de exposi- tie vertegenwoordigd zijn. In 1999 werd de kliniek aan de Vliegveldweg tegenover Airport Rotterdam voor het eerst in gebruik genomen. In 2002 werd Kliniek Zestien- hoven onderdeel van Me dinova N.V., een keten van zelfstandige behandelcen- tra waar ook Kliniek Klein Rosendael en Kliniek OMC Haarlem bijhoren. Momenteel telt Kliniek Zes- tienhoven 7 orthopeden en 2 plastisch chirurgen. „In 2008 zijn er zo'n 3.000 or thopedische en 400 plastisch chirurgische operaties bij ons uitgevoerd", vertelt Paas. Om de kwaliteit in het zelf- standig behandelcentrum hoog te houden, krijgen alle patienten na de behandeling een enquete thuis waar ze kunnen aangeven hoe ze de behandeling hebben ervaren en waar de kliniek eventueel zou kunnen verbeteren. „Af- gelopen jaar scoorde de kli niek gemiddeld een 8,4. Een cijfer om trots op te zijn", al- dus Paas. Kijk voor meer informatie op de website van medinova, www.medinova.com. www.corolie.nl cor olie UW LEREN BANKSTEL WEER ALS NIEUW! BEL 0186-603268 VOOR PRIJSOPGAVE GOED DOEL puzzel T T T 4 x waarde €100, Zo doet u mee! www.pallieterheipt.nl B Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 20 mei 2009 TX96-b Een bezoek brengen aan Berlijn is een must! U verblijft in het mooie Van der Valk Hotel Berliner Ring (4-sterren). Tijdens de reis maakt u 2 rondritten om kennis te maken met de hoogte- punten van de metropool Berlijn. Tevens bezoekt u Potsdam met het prachtige park Sanssouci. Uiteraard is er ook tijd om de stad op eigen gelegenheid te verkennen. De reis is inclusief: Reis per moderne touringcar met o.a. airco en toilet Diensten ervaren chauffeur Koffie met gebak op de heenreis 4 overnachtingen in Hotel Berliner Ring in kamer met faciliteiten Dagelijks uitgebreid Van der Valk ontbijtbuffet 3 excursies in Berlijn waarvan 1 excursie o.l.v. een Nederlandssprekende stadsgids Extra: u, als lezer van Maasstad weekbladen betaalt geen reserveringskosten a 15 per boeking! Wanneer u van deze lezersaanbieding gebruik wilt maken, kunt u telefonisch reser- veren o.v.v. Lezersaanbieding Maasstad weekbladen. Telefoonnummer 0172 46 96 96. Vertrek: iedere zondag t/m 25 oktober, meer informatie over deze busreis vindt u op www.vandervalkvakanties.nl/bu101 Voor het complete aanbod van Van der Valk vakanties kijkt u op www.vandervalkvakanties.nl of vraag de brochure aan. Voor nieuwe of gebruikte caravans BOVAG ONDERHOUD SCHADESERVICE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 MARCO LEER B.V. NUVERHEIDSWEG 31 HEINENOORD weekbladen inlander droog (van wtjn) feugdpuistjes feestartikel Afrikaans zoogdier onbaat- zuchtig onge- schonden schoonmaak- middel gezichts- behartnq vrouwelijke dominee venijn vleeswaar 2 nonsens reuzensiang plaats in Duitsland transacts a f levering afstuiten schriftteken zeezoogdier bloeiwijze 6 Europese hoofdstad regelmatige plaatsing erfetijk heidsdrager schaamte waaronder wmdrichting zonderling mens Bijbelse figuur destijds 3 deel van een trap Chinees gerecht kledingstuk klasse 1 verkoud hetds verschijnsel 4 gerecht politievrouw 5 kwaadaardig mens li IE IB |p |p |p Vul hier de gevonden letters in IIIllIIII-III en bel het woord door via 0909-50 50 344. Over de uitsiag kan met gecorrespondeerd word an. Prjjswinnaars ontvangen automatisch schnftelijk toericht Het is iedere keer weer een probleem om voor een verjaardag, jubileum, afscheid, bruiloft of een andere gelegenheid iets origineels te verzinnen. Maar er is een oplossing: de Eventbon. Verras iemand met een cadeaubon voor een ballonvaart, een helikopter- of vliegtuigproefles, een rit in een exdusieve auto (Jeep, Ferrari, Porsche), slipcursus of misschien wel een parachutesprong. Er is van alles mogelijk. Vier winnaars ontvangen een bon t.w.v. 100,-. Kijk voor meer informatie op www.eventbon.nl. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 20 t/m dinsdag 26 mei 2009 doorgeven via (70 ct. p.m.). Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Rallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zeliingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwiliigers. Kijk voor meer informatie op: U kunt zo vaak bellen ais u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 14: gezellig. Een Brabantse Gastvrijheid arrangement bij Carlton Hotel de Brug is gewonnen door: H. Meenderman, Capelle aan den IJssel; C. Scheffers, Hellevoetsluis. l©2009-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 21