RrnHN podium journaal 'Het publiek gaat dansend de zaal uit' Ashton Brothers terug in oude Luxor Theater Voetjes van de vloer met stuk Five guys named Moe in IWIIIKI/Mffl luitr Kort Judith Visser genomineerd voor Gouden Strop 2009 Theater ww\ www.uitburo.nl/rotterdam buro Judith Visser maakt met haar thriller 'Stuk' kans op de Gouden Strop 2009. De- ze prijs wordt jaarlijks uit- gereikt aan de beste Neder- landstalige thriller. De Rot terdamse schrijfster is met vier collega's genomineerd. „Het is natuurlijk geweldig nieuws en ik ben er dan 00k enorm opgetogen over", al- dus de schrijfster op haar website. De jury van de Gouden Strop noemt 'Stuk' 'een beklem- mend en verontrustend boek'. „De hoofdpersoon is een zestienjarig meisje dat' door een paar klasgenoten op een vreselijke manier gepest en vernederd wordt. Als le- zer voel je de wanhoop en de eenzaamheid van het meisje met de pagina groeien. Zij neemt een beslissing die dramatische gevolgen blijkt te hebben, waardoor de sym- pathie voor de hoofdpersoon die eerder gevoeld werd ver- andert in weerzin en uitein- delijk afgrijzen." De Gouden Strop wordt op 2 juni uitgereikt door schrijf ster Esther Verhoef tijdens de Power of Plots in de Melk-, weg in Amsterdam. Hoe de voorstelling nou precies be- titeld moet worden, is een discussie waard. „Het wordt een musical ge- noemd, maar het is zeker geen musi cal musical", aldus Rogier Komproe. „De enige overeenkomst is dat sce nes afgewisseld worden met liedjes, maar dat is het dan 00k", valt Ivo Chundro hem bij. „Een groot ver- schil is bijvoorbeeld dat wij heel veel richting de zaal spelen. Ik kan er niet te veel over zeggen natuurlijk, maar laten we het erop houden dat je als publiek helemaal in de show zit; of je nu wilt of niet." Het verhaal van 'Five guys named Moe' draait om Nomax gespeeld door Chundro. Hij is gedumpt door zijn vrouw en zit er behoorlijk doorheen als ineens de vijf Moe's voor hem staan. Deze vijf mannen zijn er niet echt, maar zitten in het hoofd van Nomax. „Een beetje zoals de geesten in Scrooge", legt Komproe uit Alle vijf de Moe's vertegenwoordigen een karaktertrek die uiteindelijk in Nomax zit. No Moe is de verteller en de vaderfiguur, dan heb je Big Moe (gespeeld door Komproe) die staat voor het mannelijke stereotype, Four-Eyed Moe vertegenwoordigd het verstand, Eat Moe eigenlijk de honger naar liefde en Little Moe is de pestkop van het stel. „De Moe's geven Nomax inzichten", vertelt Chundro. „Elk nummer dat ze brengen staat voor inzicht in een bepaald gedeelte van zijn leven en een bepaalde wijs- heid. Dat klinkt zwaar, maar dat is het absoluut niet. Alles wordt name- lijk op een humoristisch en energieke manier gebracht. In feite is 'Five guys named Moe' een jukeboxshow en zijn de Moe's vijf standup comedians." Voor Rogier Komproe komt met zijn rol in 'Five guys named Moe' een droom uit. „Ik had stukjes van de show gezien en vanaf dat moment heb ik gezegd 'als deze ooit naar Ne- derland komt, dan wil ik erin'. Waar- om? Omdat het een geweldige show is; zowel qua muziek en spel als qua gekkigheid." Voor de zeven acteurs die in Five guys named Moe spelen is de voor stelling een feestje. „Alles zit in deze voorstelling", aldus Chundro. "Mooie muziek, een fantastische band, stand up comedy, mooie liedjes en toch 00k een boodschap. Op je stoel blijven zitten is geen optie. Iedereen gaat ge- garandeerd dansend de zaal uit." www.luxortheater.nl De Ashton Brothers zijn te rug in het oude Luxor The ater, waar hun derde pro gramma 'Charlatans, a medicine show' eerder in premiere ging. Dit program ma is volgens Pepijn Gun- neweg zwaar om te spelen. Het plezier is er niet minder door. Zo'n 180 voorstellingen heb ben Pepijn Gunneweg, Pirn Muda, Joost Spijkers en Friso van Vemde er onge- veer opzitten van hun derde programma. Na hun debuut 'Tragiek van de onderman' en 'Ballyhoo!' is 'Charlatans, a medicine show' volgens Gunneweg theatraler dan z'n voorgangers. „Bij ons eerste programma gebruikten we ladders, een tafel en wat t- shirtjes. Bij 'Ballyhoo!' was het al wat grootser en nu hebben we meer decors, kos- tuums en licht- en geluidsef- fecten." „Maar de basis is nog steeds hetzelfde. Zo zijn de man- netjes met de t-shirtjes er weer om de boel te ontrege- len. Ook is er veel humor en circusachtige capriolen." Het is de bonte mix van clowne- rie, cabaret, acrobatie, slap stick, rock 'n roll, goochelarij en muziek die de vier 'bro thers' zo populair maakt. In Nederland en in het buiten- land. „Wij hebben het geluk dat onze stijl weinig op taal gericht is, ook geschikt dus voor het buitenland." De voorbereiding op dit pro- gramma duurde zo'n tien maanden. „Een kostbare pe- riode", zegt Gunneweg. „Die investering moeten we daar- na terugverdienen. Dat lukt in het eerst seizoen, maar om daarna ook geld te verdienen moeten we dit drie seizoenen spelen. Dat is overigens geen straf, want het publiek rea- geert ontzettend enthousi- ast. 'Charlatans, a medicine show' spelen we daarom in elk geval tot april 2010." Het derde programma van de Ashton Brothers is vol gens de geboren Vlaardin- ger zwaar om te spelen, met name door de trapezenum- mers die erin zitten: „Bij de premiere waren dat er drie, maar we hebben er een moe ten schrappen. Het was voor ons niet vol te houden en om te voorkomen dat we last krijgen van blessures heb ben we er een uitgehaald. We willen voorkomen dat we onze lichamen aan gort hel- pen" „We hebben getraind onder leiding van iemand van Cir cus Boltini en ontdekten hoe moeilijk het is. Circusarties- ten werken hun hele leven aan een nummer en leven daar echt voor. Wij moeten daarnaast tien andere disci plines uitvoeren en dat is niet altijd te combineren. Ik was 23 toen we begonnen nu 33. Je herstelt niet meer zo snel. Dit programma is zwaar. We kunnen het maximaal vier keer in de week spelen." Hoewel ze dit programma dus heel vaak spelen, gaat het niet vervelen. „De kunst is om het voor jezelf leuk te houden en dat doe je onder meer door te blijven zoekerf naar de perfecte voorstel ling." Te zien 4-7 juni in oude Luxor Theater. De tentoonstelling 'Gericht op Vrede' van kunstenaar Paul Ker- rebijn Is vanaf 20 mei in het Mariniersmuseum in Rotterdam te zien. 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zo t/m 24/5 14/20u Sunset Boulevard een von de mooiste musicals met o.a. Pia Douvves di-za 26-28-30/5 20u Modama Butterfly opera van Puccini door Stanislavsky Opera Company 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. wodo 20-21 5 20u Five Guys Named Moe Komische en swingende dLbladc'- musical vr 22/5 20.00u Wim Helsen Het uur van de prutser Derde programma van Vloamse komiek. Uitverkocht za 23/5 20.00u Da Bounce Comedy Night De besle comedians uit Arnerika en Engeland zo 24/5 16.00u Cristina Branco Krortos Portugese fado's over heimwee, nostalgie en tijd wo 27/5 I4.00u Dikkie Dik Limonade met prik Familievoorsteling, met poezenspeeltuin! 3+ 010 404 68 88 RO Theater www.rotheater.nl William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam Reserveren via Rotterdams Uitburo (010) 404 70 70 do2D v.a. 27/5 19.00u ROMEO EN JULIA "Het legendansche verhool grijpt opnieuw aan" Met Gijs Naber, Hannah van Lunteren, Sylvia Poorta, Herman Gilis, e.a. Regie Alize Zandwr|k. 010 411 81 10 Rotterdamse Schouwburg www.rotterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa. ma-za 12-19 t za 23/5 18/21 u "fears of Barren Hill Zuni Icosahedron/ Danny Yung Pekingopera verkenf grenzen Operadogen Rotterdam 2009 Tien dagen opera -en muziektheater in Rotterdam wo-zo 21-31/5 wa20/5 t/m di 26/5 kijk op de website voor meer (jeugdjlheater-, dans-, muziek- en operavoorsteHingen 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. leJefonisch tot 18.00 uur zc 24/5 13.00/15.15u Piet Piraaten hetgeheim van Lorre 3+ Jeugd di 26/5 14.00u Gemaskerde tijd Raakdaders In Vorm Toneel Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdaq 20 mei 2009 TX97-C ROTTERDAM) ROTTERDAM) ROTTERDAM) De Ashton Brothers spelen hun derde programma 'Charlatans, a medicine show' nog tot april 2010 in de Nederlandse theaters, foto S. Pistel 'The best party in town'. Zo staat de voorstelling 'Five guys named Moe' al jaren bekend op het Londense Westend. Dit jaar is de voorstelling voor het eerst in de Nederlandse thea ters te zien. Op woensdag 20 en donderdag 21 mei is het oude Luxor Theater te Rotterdam aan de beurt. Hoofdrolspelers Ivo Chundro en Rogier Komproe vertellen over de show vol humor, dans en muziek. De voorstelling Five guys named Moe is woensdag 20 en donderdag 21 mei te zien in het oude Luxor Theater, foto Annnemoke van der Toqt

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 23