iiiil Stadsregiovoorzitter Aboutaleb bezoekt Waterweggemeenten Koninklijke onderscheiding 2010? Aanvragen voor 15 juli 2009! Kunstmarkt aanmelden standhouders Medeling Stadswinkel De stadswinkel is op 22 mei gesloten. 44 VV gemeente Schiedam Burgemeester van Rotterdam Ahmed Aboutaleb legde woensdag 13 mei in zijn rol als voorzitter van de Stadsregio een kennismakings- bezoek af aan de Waterwegge meenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Samen met de vrijwel voltallige colleges van de drie Waterweggemeenten werd een tocht gemaakt langs enkele (bouw)projecten die in de genoem- de steden van belong zijn voor de verdere ontwikkeling van de regio. In Schiedam werd een bezoek gebracht aan het nieuwe stedelijk gebied Schieveste waar kantoren, een onderwijsinstelling, apparte- menten en een zogenoemd Urban Entertainment Center van de grond komen. Schieveste onderscheidt zich onder meer met een optimale bereik- baarheid door de ligging pal aan de A20, vlakbij het NS-Station waar trein, tram, bus en metro samen komen. Ook werd de aandacht ge- vestigd op het onlangs opgeleverde stuk Tramplus-trace langs de Over- schiesestraat. Door omlegging van dit deel van de Schiedam-Vlaardin- genlijn is ook het NS-station nu per tram bereikbaar waardoor Schiedam Centrum een van de belangrijkste Foto's: Jan van der Ploeg openbaar vervoersknooppunten van de regio is geworden. Tot slot maakte het gezelschap nog een korte wande- ling door de histoiische binnenstad van Schiedam. Tijdens deze tocht werd een toelichting gegeven op en kele actuele ontwikkelingen die in het centrum van Schiedam plaats- vinden. lemand kan in aanmerking wor- den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hier- voor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bij zondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wel- licht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever- lening op 29 april 2010 voor 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloa- den via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon- nummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatie folder en overige infor- matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming blijkt, worden Koninklijke onder- scheidingen toegekend door Hare Majesteit de Koningin. Zaterdag 13 juni 2009 gaat de tweede Schiedamse kunstmarkt van start. Direct na de markt in 2008 kwam van verschillende kanten de vraag of er volgend jaar weer een kunstmarkt georganiseerd kon wor den. Door de vele positieve readies had de Winkeliersvereniging Hoog- straat weinig tijd nodig om dit met een volmondige ja te beantwoorden. Winkeliersvereniging Hoogstraat nodigt belangstellenden graag uit om aan de 2e Schiedamse kunstmarkt deel te nemen. Zowel professionele kunstenaars maar ook amateurs zijn van harte welkom. In het belang van de bezoekers maar ook in dat van de kunstenaars is het de bedoeling om tot een gevarieerd aanbod te komen. De organisatie bepaalt deze variatie. Evenals vorig jaar wordt op 13 juni op de Grote Markt de versmarkt gehouden. Het aansluitende deel van de Hoogstraat, Korte Dam en Lange Haven/Dam is gereserveerd voor de kunstmarkt. Gestreefd wordt naar een markt van ongeveer 30 a 40 kramen. De kosten bedragen 40,- (incl. BTW) per kraam van 4 meter. Wilt u inschrijven neem dan con tact op met Winkeliersvereniging Hoogstraat, Postbus 75, 3100 AB Schiedam. Toewijzing van de kramen geschiedt in volgorde van binnenkomst. Heeft u nog vragen mail dan naar Nanny vd Post info@almost-art.nl of bel Almost Art Workshops en Kado's 06 5169 7944 of John van Buuren (06-20052010) Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABWdat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 13 mei 2009: Burgemeester Knappertlaan, voor pand nr. 258b, (3117 JC) Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. M. Timmermans, tel.nr. 2191862. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 20 mei 2009 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Tweede wijziging van de maatregelen- verordening Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de ge- meenteraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 10 juli 2008 de Tweede Wijziging van de Maatregelenverordening Nieuwe Waterweg Noord 2004 heeft vastgesteld. De wijziging heeft ondermeer betrekking op de duur van de opgelegde maatregel bij schending van de arbeidsverplichtingen door inwoners van de gemeente Schiedam met een bijstandsuitkering. Voor vragen over deze verordening kunt u contact opnemen met het Stafteam van de afdeling Werk van de gemeente Schiedam, op werkdagen (uitgezon- derd woensdag), telefoon 010 2465275. De verordening ligt gedurende zes weken na bekendmaking tijdens kantoor- uren ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Verleende Evenementenvergunningen De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunningen verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: o Nationale straatspeeldag op de Eduard van Beinumlaan (tussen Sem Dresdenplein en het Cornelia van Zantenplein) op woensdag 10 juni 2009 van 13.00 uur tot 16.00 uur; o Culinaire markt op de Grote Markt op zaterdag 13 juni 2009 van 10.00 uur tot 17.00 uur; o Groenoord zomerfeest in het Oreliopark op zaterdag 11 juli 2009 van 12.00 uur tot 18.00 uur. Vanaf 20 mei 2009 ligt een afschrift van de verleende vergunningen gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver- gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4