1 Wethouder Groene opent bibliotheek Ababil Kennisgeving aan het wegverkeer Wegafsluiting Kids interviewen bekende Schiedammer in de KidsPlezierGids gemeente Schiedam Eh In het bijzijn van scholieren, ouders (vooral moeders en een enkele va- der) en leerkrachten heeft wethouder Maarten Groene op donderdag 14 mei de bibliotheek van basisschool Ababil in gebruik genomen. Met het doorknippen van een lint maakte de wethouder de weg vrij om het resul- taat van vijf maanden hard werken te bewonderen. In de schoolbibliotheek, die is ingericht in samenspraak met de Gemeentelijke Bibliotheek aan het Stadserf, kunnen de leerlingen van de islamitische school aan de Piersonstraat kiezen uit verschil- lende soorten boeken voor alle leef- tijdsgroepen: romans, prentenboe- ken, luisterboeken, er is voor ieder wat wils. De wethouder benadrukte hoe belangrijk het is voor met name kinderen en jongeren om regelma- tig een boek te lezen. 'Het is leuk en ook belangrijk voor je toekomst om te kunnen lezen.' Op de oproep van de wethouder dat niet alleen de moeders, maar ook de vaders moeten meehelpen met lezen, werd door de kinderen enthousiast gereageerd. Na de officiele opening nam de wet houder ook nog zitting in de jury bij de voorleeswedstrijd die volgde. In totaal zes kinderen lazen om beur- ten voor uit een boek naar keuze. Foto's: Jan van der Ploeg Naast de voorleeswedstrijd vond onder andere een interview met schrijver Arjan Erkel plaats en was er een demonstratie van kickbokser Gokhan Saki. De minister van Verkeer en Water- staat brengt het volgende ter kennis aan belanghebbende. In verband met het zagen van detec- tielussen dient de verbindingsweg van de A4 links (Hoogvliet - Vlaar- dingen) naar de A20 rechts (Hoek van Holland - Gouda) tijdelijk voor alle verkeer te worden afgesloten. De afsluitingen vinden plaats in: week 23: Van dinsdag 02 juni 21:00 uur tot woensdag 03 juni 05:00 uur Of zoveel langer of korter als nood- zakelijk. Bij slechte weersomstan- digheden kan het werk uitgesteld worden. Omleidingen: Doorgaand verkeer in de richting A20 (Gouda) wordt ter plaatse met gele borden omgeleid via de A20 links en via af- en toerit 9 (Vlaardin- gen) (Omleidingsroute 2) Bijzonderheden: Geen Voor contact met betrekking tot deze afsluiting: Verkeersloket Wegendistrict Rijnmond Postbus 93 3100 AB Schiedam Tel. 010 - 2080562 542 dzh-verkeersloketvmr@rws.nl Voor vragen van de media: Rijkswaterstaat Zuid-Holland, afdeling Communicatie, pikettelefoon: 010 - 402 7050. Hoogachtend, DE MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT, Namens deze, DE HOOFDINGENIEUR-DIREC- TEUR RWS ZUID-HOLLAND Namens deze, Het hoofd van wegendistrict Rijnmond Ing. IJ. G. Boonstra Vastgestelde verordening Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeen- teraad, gelet op de bepalingen van de Gemeentewet, op 18 december 2008 de Verordening langdurigheidstoeslag Schiedam 2009 heeft vastgesteld. De langdurigheidstoeslag is een inkomensondersteunende maatregel die in artikel 36 van de Wet werk en bijstand (WWB) is geregeld. Met ingang van 1 januari 2009 is de langdurigheidstoeslag gedecentraliseerd. Dat betekent dat de gemeente bij verordening regels moet stellen omtrent de verlening van de langdurigheidstoeslag. Voor vragen over deze verordening kunt u contact opnemen met het Stafteam van de afdeling Werk van de gemeente Schiedam, op werkdagen (uitgezon- derd woensdag), telefoon 010 2465275. De verordening ligt gedurende zes weken na bekendmaking tijdens kantoor- uren ter inzage op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De lente is volop aanwezig! Het begint bij de redactie van de KidsPlezier Gids dan ook weer helemaal te kriebelen. We zijn hard aan het werk om ook dit jaar de zomervakantie te laten beginnen met een leuke Kids PlezierGids. En.... het zou leuk zijn als de kids van Schiedam hierbij willen helpen. Daarom hebben we een vraag. In de nieuwe KidsPlezierGids komt een groot interview. Daarom zoeken we iemand uit Schiedam die we heel veel leuke en interessante vragen kunnen stellen. Maar de vraag is: wie moeten we interviewen? Van welke Schiedammer willen jullie heel veel weten? En wat willen jullie weten? Wij zijn heel benieuwd dus laat het de redactie van de KidsPlezierGids weten. Stuur je favoriete persoon en de drie vragen die je hem of haar zou willen stellen naar ons toe. Misschien ben jij dan wel degene die deze persoon samen met ons mag gaan interviewen! Je kunt je favoriete Schiedammer en de drie vragen sturen naar redactie@kidspleziergids.nl »BF BiC for a living planet

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 6