Dicht bi huis Computerhulp aan huis SMi gp tot 70% Jaarlijks sterven drie tot vijf kinderen door Mbp Jazeker www.pcmonteurnodig.nl op de gehele collectieV - Stamtafel in trek Meeuwen geven weer overlast Brandersfeesten 25 jaar jong COMMERCIEEL Afspraak Bel gratis: nVi»riYi Zomer- en wiy vandelschoenenda Ien l Gelukkig, de politieke stam tafel begint aan te slaan. Viel de belangstelling tijdens de allereerste editie nog een beetje tegen, over afgelopen zaterdag zijn de fractieleden van WD, GroenLinks en D66 meer dan tevreden. Fractievoorzitters Ad Mos- tert, Ed Gloudi en Mar cel Houtkamp konden in Restaurant 't Stadhuys zes Schiedammers aan hun ta- fel aan laten schuiven die een breed scala aan zaken onder de aandacht wilden brengen. Zo werd er natuurlijk ge- sproken over overlast en wat de politiek hier aan denkt te kunnen doen en er was ir- ritatie over het gebrek aan handhaving bij uitstallingen op straat. Ook kwam iemand langs met problemen aan de famdatie. Een ander kwam zich be- Jdagen over het gebrek aan straatmeubilair en weer een ander over de wijze waarop de gemeente met burgers communiceert. De fractie voorzitters hebben direct e-mail en telefoonnummers uitgewisseld, zodat zij de be- trokkenen op de hoogte kun nen houden van de voortgang van hun probleem. Zaterdag 20 juni vindt de 3e stamtafel plaats, in restau rant 't Stadhuys, van 15.00- 16.30 uur. In Nederland is nog am- per onderzoek gedaan naar Miinchhausen by proxy. Een zeldzame stoornis waarbij ouders hun kinderen expres ziek praten of ziek maken om aandacht te krijgen. Jaarlijks sterven drie tot vijf kinderen aan de gevolgen van Mbp. Slachtoffer Roos Bourn, oprichter van de stichting STOMbH, doorbreekt het stilzwijgen. Nog maar kort geleden ont- dekte Roos (45) een diep duister familiegeheim. Ze was in haar jeugd slachtoffer van een moeder met het syn- droom van Miinchhausen by proxy. Sindsdien probeert ze haar verleden op allerlei ma- nieren een plekje te geven. Ze schreef een boek over haar ervaringen. In 'Valse Salie' beschrijft ze het ver- haal van de kleine Rosalinde die door haar moeder wordt mishandeld. Roos, tegenwoordig woon- achtig op het Franse platte- land, heeft het haar missie gemaakt om de taboes rand om Miinchhausen by proxy (Mbp) te doorbreken. „Het is een relatief jong fenomeen dat pas in 1977 een naam heeft gekregen. Jaarlijks sterven drie tot vijf kinderen aan de gevolgen van Mbp." Roos ontdekte bij toeval dat ook zij slachtoffer is van een Mbp-moeder. Aanleiding was een documentaire van Vinger aan de pols. „Het ging over een vrouw die al- tijd "ziek" was. Totdat ze uit huis ging en brak met haar moeder. Daarna mankeer- de ze niets meer. Bizar. Het was alsof ik naar mijn eigen levensverhaal keek. Ook ik ging in mijn jeugd zieken- huis in en uit." Na de uitzen- ding besloot Roos op onder zoek te gaan naar haar verle- denen inmiddels heeft ze het contact met haar ouders ver- broken. Ook richtte ze stich ting STOMbH op: Overlevers Munchhausen by proxy. Er zijn weer meeuwen waar- genomen in Schiedam. Meeuwen zijn alleseters en zij komen af op de geur van etensresten in vuilniszak- ken. Zij pikken de zakken open waardoor het afval verwaait en er veel zwerfvuil op de straten terecht komt. Om overlast door meeu wen te voorkomen is het be- langrijk om het vuil in goed afgesloten stevige vuilnis- zakken aan te bieden op de juiste plek en op de ophaal- dag tussen 5.00 uur en 7.30 uur. Voor wijken met verza- melcontainers is het belang- rijk om het vuil netjes in de container te deponeren zodat meeuwen er niet bij kunnen. De Brandersfeesten brengen van vrijdag 25 tot en met zon- dag 27 September heel Schie dam in feeststemming. Om- dat het de 25e keer is dat het feest wordt gevierd, wordt er extra groot uitgepakt met nieuwe, spectaculaire pro- gramma-onderdelen. Ook komt er een feestelijke slot- avond met volgens de orga- nisatie 'grate namen'. de Column van Cees Risseeuw www.hypotheker.nl Commercieel is een woord dat we in de verkoop, advisering en handel veel tegenkomen. Wat is nu eigenlijk commercieel, wanneer ben je commercieel en wanneer niet? Volgens Van Dale ben je commercieel als je "gericht bent op het maken van winst". Dat is een ruime omschrijving want ik denk dat ieder bedrijf of winkel gericht is op het maken van winst. Toen ik in deze branche begon werd je al snel als commercieel gezien of beoordeeld aan de hand van het aantal verkopen. Iemand die veel verkoopt is (blijkbaar) commercieel. Maar ja, is die persoon ook wel goed geweest in vergelijking tot wat hij had kunnen verkopen? Nader onderzoek is dan dus nodig. Een verkoper werd in Nederland lang aangezien als een "gladde jongen". Iemand die rap van tong was, erop getraind is om het product zo mooi mogelijk te presenteren, en uw bezwaren zo deskundig mogelijk te elimineren. Daar zijn trainingen voor ja, bijna allemaal naar Amerikaans model. In veel gevallen werken ze in meer of mindere mate. Wanneer je dus goed getraind bent, kun je meer verkopen, en ben of wordt je een commer- ciele topper. Maar in de advisering, bijvoorbeeld bij verzeke- ringen of hypotheken zit er toch wel een belangrijke adder onder het gras. Natuurlijk is de adviseur, als onderdeel van een bedrijf, erop gericht om winst te maken, anders heeft het geen bestaansrecht. Maar een complex product zoals een hypo theek of verzekering is zeer adviesgevoelig. Het is geen pak suiker of koffie wat de klant koopt. En, voor ieder geldt dat zijn/haar persoonlijk situatie weer anders is, dus is het advies ook persoonlijk. Juist het inleven in die voor ieder persoonlijke situatie, en dan met een opmaat gemaakt eerlijk advies, DAT vind ik nu commercieel. Zo'n adviseur is in staat om aan de hand van de kennis en uw wensen en situatie waarin u verkeert een advies te maken dat bij u past. Soms betekent dat, dat u een nieuw product zult afsluiten, soms betekent dat u juist een product moet beeindigen omdat u het niet (meer) nodig heeft. Iemand die in uw belang denkt, en niet aan eigen gewin. In het verleden zijn er veel van het laatste soort adviseurs actief geweest. Gelukkig wordt dat nu wel minder, en, mede door de strengere wetgeving, komen er steeds betere en vooral eerlijke adviezen. Dat heeft de hypotheek- en verzekeringsbranche ook wel een beetje nodig, want het imago was door al die dubieuze adviespraktijken, begrijpelijk, wel wat verslechterd. Uw computer is traag, uw computer start niet meer en hoe sluit je dat internet ook alweer aan Geen nood onze professionele monteurs komen bij u aan huis voor elk computerprobleem Bel gratis voor onze tarieven of kijk op onze website 1 Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 20 mei 2009 X084-C SCHIEDAM) Als mamma je ziek houdt Om te voorkomen dat anderen een zelfde lot tegemoet gaan heeft Roos Bourn onlangs de stichting STOMbH in het leven geroepen, de stichting Overlevers Munchhausen by proxy. SCHIEDAM) SCHIEDAM) Singel 90B - 3112GS Schiedam - 010-4737495 Openingstijden: woensdag 10:00 -17:00 uur donderdag 10:00-21:00 uur vrijdag 10:00-17:00 uur zaterdag 10:00-17:00 uur Cees Risseeuw Schiedam Hypotheek adviseur De Hypotheker Broersvest 64-66 3112 DG Schiedam Tel.: (010) 473 11 50 Fax: (010) 473 83 30 Computerreparaties nance, The North Face, Wild Roses. CoLumblayEidecSchoffeUlRehalU'Falcon. Keen, Mammut:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 9