Dicht bi huis Kom naar de Hypotheek Info Markt A Open Dag bij de volkstuinen: laagvliegers op de Vijfsluizen In de spotlights bij De Teerstoof M Hoeveel hypotheek kunnen wij krijgen? Nu een huis kopen? Is dat verstandig? Wat is voor ons de beste hypotheekvorm? Wat is de Schiedamse Starterslening? Verkoopgarantie voor mijn huidige huis? Zaterdag 30 mei, 13.00 - 16.30 uur Wijk Ontwikkelingsmaatschappij Groenoord Valeriusstraat 5, Schiedam meer info: www.wogroenoord.nl Groenoord Hospice krijgt 2500 euro Haal meer uit de bibliotheek forza 1/1/0 Het was dit weekend opletten voor laagvliegers op Volks- tuinenvereniging Vijfslui zen. Op de jaarlijkse Open Dag moesten de bezoekers re- gelmatig op tijd wegduiken voor losvliegende roofvogels. De vogels waren met hun ei- genaar te gast om een show te geven voor de vele bezoe kers op het volkstuinencom- plex. Van reusachtige gieren en een visarend tot kleine schattige kerkuiltjes waren te bezichtigen op het speel- veld van de vereniging. Je kon zo dichtbij komen dat je ze bijna kon aanraken. Sommige kinderen werden uitgenodigd om te assisteren bij de show en kwamen dan letterlijk oog in oog te staan met de roofvogels, een klusje voor echte durfals. Behalve de roofvogelshow, die uiteraard de meeste be zoekers trok, konden ook de tuinen worden bezichtigd die te koop werden aangeboden. De een direct te betrekken, de ander voor mensen met twee linkerhanden en groene vingers. De Babbersmolen, die nabij Vijfsluizen staat, had deze dag ook de deuren geopend om belangstellenden te laten zien hoe ver het staat met de restauratie van de histori- sche molen. Sta je zelf graag in de spot lights? Dan is Jeugdtheater- school De Teerstoof echt iets voor jou. Iedereen van 7 tot 21 jaar die wil leren toneel- spelen, zingen en dansen kan op de Jeugdtheater- school van professionele do- centen de kneepjes van het vak leren. Wie lid worden een te grote stap vindt, kan ook denken aan het volgen van een kor- te cursus, want ook dat kan. Zo kan een eigen act worden voorbereid tijdens de cursus 'Schiedols!', kun je leren tap- dancen of een cursus musi- calzang volgen. Zaterdag 6 juni van 13.00- 15.30 uur is er een Open Dag. Hier krijg je een indruk van de lessen. Wie van 1 maart tot eind april een hypotheek afsloot bij Ra- bobank Schiedam-Vlaardin- gen, mocht stemmen voor. een goed doel waaraan de bank 2.500 zou schenken. Op de lijst van deze Rabo- bank Woonwensweken ston- den zes doelen in Schiedam en Vlaardingen. Tot verras- sing van het bestuur van het Hospice Nieuwe Waterweg Noord kozen de meeste Ra- bobankhypotheek-klanten voor het hospice, oftewel bij- na-thuis-huis waar termina- le patienten hun laatste we- ken kunnen doorbrengen als het thuis niet meer gaat. Het huis wordt in 2010 gebouwd aan de Vlaardingse Vaart op de hoek van de Prinses Mar- grietlaan en Prinses Beatrix- laan en zal vanaf 2011 naast twee parttime coordinatoren door zo'n zeventig vrijwilli- gers worden gerund. Bibliotheek Waterweg orga- niseert donderdag 28 mei vanaf 11.15 uur weer een rondleiding om te laten zien wat het allemaal in huis heeft. Deelname is gratis. In Groenoord gaan op 13 juni nieuwbouwwoningen in verkoop: De Notenbalk en De Beatles Neem uw gegevens mee en laat ter plekke uw mogelijkheden berekenen Ooms m .**- Mmaamenf m s Maasstad Weekbladen Schiedam Woensdag 27 mei 2009 X085-e SCHIEDAM> Tuinieren gaat natuurlijk altijd door; Open Dag of niet. Er werd dan ook druk geklust op het complex. Foto: Bart Bos SCHIEDAM> SCHIEDAM) SCHIEDAM) Diverse deskundige partijen hebben op 30 mei laptops bij zich waarmee zij u kunnen voorrekenen wat voor u de beste hypotheek is en op welke kosten u dan maandelijks moet rekenen. Neem uw volgende gegevens mee: Uw bruto jaarinkomen. Dit is uw bruto maandloon x 12,96 (12 maanden vakantie- geld 8 of uw bruto 4 weken loon x 14,04 (13 periodes vakantiegeld 8 Het bruto jaarinkomen van uw partner Financiele verplichtingen die u per maand heeft. Denk aan leningen, doorlopende kredieten, winkelpassen, leasecontracten, etc. Mogelijke alimentatie voor een ex-partner, maar niet die voor de kinderen Erfpachtcanon: uw jaarlijkse erfpacht Deel consumptief hypotheek: het deel van de hypotheek dat niet aftrekbaar is in box 1. gemeer Schieda Rabobank WONEN IN SCHIEDAM oon nformatie entrum VAN DEB VALK NETWEBK NOTABISSEN J? wHdrget* ?>rtanci«l« tMnatvarfefters I makeiaars WW i 3SJA Wie maandag een wandeling maakte op de Maasboulevard kon ineens oog in oog komen te staan met een spugende lama. Circus Malford is een weekje neergestreken op de weide langs de Maas en tijdens de opbouw lopen de circusdieren buiten te grazen. Iedereen kan op zijn gemak de dieren bekijken die vanaf vandaag hun kunsten gaan vertonen voor het Schiedamse publiek. Foto: Bart Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 11