podium journaal 'Assepoester, de opera' door Jeugdtheater i illiam Spaaij geniet van hoofdrol in musical 'Footloose' futtf IN ROTTERDAM Opera past in sprookjesjaar Jeugdtheater Hofplein [uT? Iff "P^ Musical Starke in Stadsgehoorzaal Kort Mayumana komt met nieuwe show Win kaarten! Toen Carta van Driel in 1996 voor het eerst een opera maakte bij Jeugdthe ater Hofplein, stonden de leerlingen niet bepaald te juichen. 'Dat is toch geen muziek!' zeiden ze. Niet lang daarna ontdekte Van Driel dat die leerlingen op hun walkmans naar operamuziek van bijvoorbeeld Mo- zairt aan het luisteren waren. „En nog steeds hoor ik leerlingen op straat regelmatig operaliedjes zin- gen", lacht ze. Zelf had ze in haar jeugd niet veel met opera, geeft de theatermaakster toe. „Ik vond het te statisch, maar het fascineerde me wel." Ze volgde een dansopleiding en moest op een bepaald moment een choreografie doen met operamensen. „Dat ging dus niet. Toen ik later bij Jeugdthe ater Hofplein terechtkwam wilde ik opera toegankelijk maken voor ie dereen, onder meer door er juist geen statische voorstelling van te maken." Inmiddels heeft ze bij Jeugdtheater Hofplein zo'n tien opera's gemaakt. Komende vrijdag gaat 'Assepoester' in premiere, gebaseerd op de opera van Rossini. „Er zijn niet zo veel ope ra's gebaseerd op sprookjes en 'As sepoester' van Rossini is meer voor volwassenen. Er zitten in de oor- spronkelijke opera bijvoorbeeld geen glazen muiltjes en geen fee. Daar kun je bij kinderen niet mee aankomen. Wij hebben het bewerkt en de muil tjes zitten er in, maar 00k veel dieren en er wordt uiteraard gedanst." Het verhaal is bekend. De arme As sepoester moet alle vuile karweitjes opknappen. Op een dag gaan haar ge- mene stiefzusters, Clorinda en Tisbe, in schitterende jurken naar het bal. Zij proberen daar de knappe prins te verleiden. Assepoester blijft alleen achter. Maar een goede magier heeft medelijden met haar en zorgt, samen met de dieren, voor een echte bal- jurk. 'Assepoester', gespeeld, gedanst en gezongen door Karin Warmenho ven en leerlingen van Jeugdtheater Hofplein, is geschikt voor kinderen vanaf vijf jaar. „Deze voorstelling is heel toegankelijk", weet Van Driel. „Het is echt opera, maar op mijn manier!" 'Assepoester, de opera' is van 29 mei t/m 7 juni te zien in het Hofplein- theater. Daarna 00k nog van 18 Sep tember t/m 1 november. Reserveren: 010-2435050 of www.jeugdtheater- hofplein.nl. Twee jaar geleden was Wil liam Spaaij nog vervanger van Jim Bakkum voor de hoofdrol in 'Grease'. Inmid dels schittert hij als Ren McCormack in de musical 'Footloose'. Bovendien is hij met 'Piaf, 'Mary Poppins' en 'Amerika, Amerika' in elk geval tot half 2011 verzekerd van werk. „Een luxe", beseft de 26-jarige musicalspeler. Zeventien was William Spaaij toen hij voor de eer- ste keer de hoofdrol speelde in 'Footloose'. Onder leiding van Barrie Stevens vertolkte hij als eerstejaars van de Fon- tys Hogeschool in Tilburg de rol van Ren McCormack, de jongen die van de stad naar een dorp verhuist waar niet gedanst mag worden. De- zelfde rol speelt hij nu met veel succes in de versie van V&V Entertainment. „Die twee voorstellingen zijn niet met elkaar te vergelijken, al is het wel leuk dat ik mijn eerste hoofdrol juist in 'Foo tloose' speel." Het is snel gegaan met Spaaij, die zijn professionele debuut maakte in 'Crazy for you'. Daarna schitterde hij in 'Grease' en 'Fame' en heeft hij nu dus zijn eerste hoofd rol in 'Footloose'. „Een mooie rol, ik ben er nog steeds heel blij mee. We hebben er ruim honderd voorstellingen op- zitten, maar zijn er genoeg momenten waarop ik nog ftpeds erg^ geniet." ,,'Footloose' is een ontzettend mooie voorstelling. Er zitten veel hits in, iets wat niet velen weten. Daarnaast heeft 'Foo tloose' meer om het lijf dan de gemiddelde musical. Veel mensen verwachten gewoon een leuke avond en niet dat ze 00k echt geraakt worden. Maar bijvoorbeeld de scene waarin Ren en de dominee die dansen en popmuziek heeft verboden, tot elkaar komen is prachtig. We krij- gen lovende recensies, maar 00k goede mond-op-mond- reclame waardoor de zalen steeds goed jpezet zjjjn." William Spaaij is een van de sterren van V&V Entertain ment. Toch staat hij volgend jaar, na een half jaar 'Piaf voor V&V, in Van den Ende's 'Mary Poppins'. „Ik houd van musicals en als ik een mooie rol krijg aangeboden, grijp ik mijn kans. 'Mary Poppins' is een rol waarbij getapt moet worden en er zijn niet zoveel jonge mannen in Nederland die dat kunnen. Het grappige is dat ik 'Mary Poppins' een jaar geleden met mijn moe- der in Londen zag. Toen we naar buiten kwam, zei zij: die rol past wel bij jou." Na negen maanden voile za len in Madrid te hebben ge- trokken, komt theatergroep Mayumana met hun nieuwe show Momentum recht- streeks naar Rotterdam. Na hun serie optredens in het oude Luxor in 2006 is dit op- nieuw een humoristische en energieke voorstelling, vol overrompelende muzikale acts en een uitgesproken be- wegingstaal. Van woensdag 3 tot en met zondag 14 juni staat Mayumana met dertien exclusieve optredens in het nieuwe Luxor Theater. Momentum is een compleet nieuwe show. Deze keer met nog meer dans, percussie, vi- deoprojecties en zang. Cen- traal in deze show staat het 'spelen met tijd'. Maasstad weekbladen stelt in samenwerking met het Nieu we Luxor Theater 10x2 vrij- kaarten ter beschikking voor de voorstelling van dinsdag 9 juni. Wil je kans maken op deze tickets? Stuur dan voor aankomende maandag een mail met als onderwerp Mayumana naar prijsvraag@ maasstad.nl. Vergeet niet uw contactgegevens erbij te ver- melden. Na 'Mary Poppins' wacht 'Amerika, Amerika'. „Wat ik vooral leuk vind is de varia- tie in rollen die ik ga doen. Je staat snel bekend als die jon gen uit vrolijke musicals met leuke dansjes, maar bij deze musicals komt meer spel bij kijken." Heeft hij zich hierna nog een bepaalde rol te wen- sen? „Ik geniet van alles, want ik houd van Nederland. Maar als ik hier naam heb gemaakt, is de kans groot dat ik mijn koffers pak om het op West End te proberen." 'Footloose': van 16-21 juni in (he^ Ijli^uwe Luxor Theater. www.uitburo.nl/rotterdam 1 Bibliotheektheater Het is inmiddels traditie dat Carla van Driel regelmatig een opera maakt met leerlingen van Jeugdtheater Hofplein. In het sprookjesjaar van dit Rotterdamse theatergezelschap heeft zij gekozen voor 'Assepoester', gebaseerd op de opera van Gioac- chino Antonio Rossini. „lk wil opera toegankelijk maken voor iedereen, onder meer door er juist geen statische voorstelling van te maken." Karin Warmenhoven en leerlingen van Jeugdtheater Hofplein spelen 'Assepoester, de opera' van Ros sini. foto Jeugdtheater Hofplein ROTTERDAM) William Spaaij (midden) in de musical 'Footloose': „Een mooie rol, ik ben er nog steeds heel blij mee." foto Roy Beusker IMaasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten! Woensdag 27 mei 2009 TX97-C In de Stadsgehoorzaal in Vlaar- dingen treedt vrijdag 29 mei Sabrina Starke op. Met de sin gle Do for Love brak de zange- res door. Starke sloot in 2008 een deal bij het legendarische jazz label Blue Note en bracht in november dat jaar haar de- buutalbum Yellow Brick Road uit. VINCENT WERNKE ROTTERDAM) ROTTERDAM) BURO 010 281 62 62 1 www.bibliotheek.rotterdam.nl Hoogstroot 110, koartverkoop en reservenngen via Rotterdams Uitburo (010) 281 62 62 za 30/5 20.30u Rachid Larouz - 'I believe I can ft/ 13,-; met korting 12,- 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-za 26-28-30/5 20u Madama Bullet fly opera van Puccini door Stanislavsky Opera Company zo31/515-00u Slotconcert Operadagen verplaatst naar het nieuwe Luxor. Gratis toegang! di-zo 3-14/6 14/19/20u Mayumana energieke en humoristische ritmeshow vol overrompelende acts 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. vr 29/5 20.00u Cuby Blizzards Pure en rouwe Nederblues, ind. live interview met Harry 'Cub/ Muskee za 30/5 20.00u An Jan Icp lOOakrti/den Mocxste en leukste nummers m Nederiands hertoald, iactste voorstelling I wo 3/6 20.00u Dana Winner Tussen nu en morgen Nededandstalige muziek die je raakt 010 404 68 88 RO Theater www.rotheater.nl William Boothlaan 8 3012 VJ Rotterdam Reserveren via Rotterdams Uitburo (010) 404 70 70 wo>za 27-30/5 2000j ROMEO EN JUUA "Legendarisch verhaal grijpt opnieuw aon" Regie Alize Zandwijk Met Gijs Naber, Hannah van Lunteren, Yahya Gaier, Lukas Smolders, Herman Gilis e.a. v.a. 18:00 u Kom gezellig eten in het RO Cafe! Buffetmaaltijd a 15 p.p. /ih°q?ia I Rotterdamse Schouwburg 411 81 10 I www.rofterdamseschouwburg.nl Schouwburgplein 25, 3012 CL Rotterdam. Kassa: ma-za 12-19 uur. zo-zo 30-31/5 20 15u House of ihe Sleeping Beauties, Opera in ihree Nights MuziekitieatBr Tronsparant wo-zo 21-31/5Operadagen Rotterdam 2009 Tien dagen opera -en muziek theater in Rotterdam wo 27/5 t/m di 2/6 kijk op de website voor meer (jeugd)theater-, dans-, muziek- en operavoorstellingen Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 31