Gemeenteberich M' rn Schiedam helpt vijftig extra inwoners uit de bijstand met re-integratieproject Koninklijke onderscheiding 2010? Aanvragen voor 15 juli 2009! Magazine en website over raadswerk Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken gemeente Schiedam US it" De gemeente Schiedam heeft met het speciale project 'Met Kompas Koersen Naar Eigen Kracht' in zes maanden tijd vijftig extra bij- standsgerechtigden met een grote afstand tot de arbeidsmarkt laten uitstromen. Daarnaast hebben nog eens 176 van de ruim vierhonderd van deze bijstandsgerechtigden een flinke stap gemaakt op de re- integratieladder. Het project van de afdelingen Werk en Inkomen is volgens het Minis- terie van Sociale Zaken en Werk- gelegenheid (SZW) zo'n goed voor- beeld voor andere gemeenten, dat de Schiedamse werkwijze op www. interventiesnaarwerk.nl is geplaatst, zodat alle gemeenten er hun voor- deel mee kunnen doen! Het idee achter het project, dat nog tot eind van dit jaar loopt, is om vooral te focussen op wat mensen wel in plaats van niet kunnen. In nauw overleg met de klant wordt vanuit die positieve gedachte gezocht naar de krachten en kwaliteiten van de klant. Zo wordt een vertrouwens- relatie met de klant opgebouwd, die dus al binnen een paar maanden con crete successen heeft opgeleverd. "Het project combineert verschillen- de maatregelen zoals re-integratie, inburgering en volwasseneducatie", aldus wethouder Christine Daska- lakis. "Niet alleen uit de cijfers blijkt dat het project succesvol is, ook uit het enthousiasme van de klanten en de projectmedewerkers!" lemand kan in aanmerking war den gebracht voor een Koninklijke onderscheiding op grond van zijn of haar bijzondere inzet voor de maatschappij. In Schiedam zijn honderden vrijwilligers actief. Daar zijn ongetwijfeld vrouwen en mannen bij die volgend jaar bij de lintjesregen ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag hier- voor in aanmerking komen. Ook mensen die in hun werk een bij zondere prestatie hebben geleverd kunnen een lintje krijgen. Kent u iemand in uw omgeving die wel- licht in aanmerking komt voor een onderscheiding dan kunt u diegene voordragen. Omdat aan de aanvraag van een Ko ninklijke onderscheiding een lange procedure verbonden is, moeten een dergelijke aanvraag ten behoeve van de volgende algemene decoratiever- lening op 29 april 2010 voor 15 juli 2009 bij de burgemeester zijn ingediend. Het kabinet van de bur gemeester begeleidt zo'n aanvraag vanaf het eerste begin, zodat die aan alle regels voldoet. Hiervoor zijn speciale formulieren beschikbaar. Deze formulieren kunt u downloa- den via www.lintjes.nl. Formulieren zijn ook op te vragen bij het kabi net van de burgemeester, telefoon- nummer 010-2191163 of per e-mail g.vd.schee@schiedam.nl. Verder is er een informatiefolder beschikbaar met als titel 'ere wie ere toekomt', uitgegeven door het Kapittel voor de Civiele Orden. Deze informatie folder en overige infor- matie zijn eveneens verkrijgbaar bij het kabinet. Zoals al uit de benaming De gemeenteraadsverkiezingen van 2010 komen steeds dichterbij. De gemeente Schiedam wil graag de burger kennis laten maken met het raadswerk. Door het Actieprogram- ma Lokaal Bestuur is een magazine uitgegeven, genaamd 'RAAD', en de website www.raad2010.nl gelan- ceerd om geinteresseerden te infor- meren over het raadswerk. Wie zijn die raadsleden en wat drijft hen? Op deze website en in het maga zine vindt u informatie over wat het raadswerk inhoudt. Naast inhoude- lijke artikelen over onder andere de werking van het gemeentebestuur en de taken van de gemeenteraad, kunt u ook interviews met verschillende raadsleden lezen. Wilt u in aanmerking komen voor een exemplaar van het magazine 'RAAD' dan kunt u deze opvragen bij de griffie van de gemeente Schie dam, griffie@schiedam.nl of via de website www.raad2010.nl Informatie: J. Gordijn, griffier Schiedam, tel.: 010-2191041, e-mail: j.gordijn@ schiedam.nl Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 11 juni 2009 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 19.30 uur Besproken wordt o.a.: - Mededelingen vanuit de gemeente - lnvulling investering Sociale Infrastructuur - Vouchers - Het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. - Presentatie plannen 'Schiedamse Poort' Het wijkoverleg wordt bijgewoond door wethouder Maarten Groene. Voor het college is wijkgericht wer- ken een prioriteit. Samen met bewoners en instellingen is de gemeente aan de slag gegaan in de wijken. Er is met name veel aandacht voor sociale activiteiten en het beheer en onderhoud van de openbare ruimte. Door het werken vanuit de wijk kan de gemeente beter luisteren naar de bewoners en sneller inspelen op signalen uit de wijk. Wethouder Groene wil graag met bewoners van gedachten wisselen om te kijken of deze werkwijze al geresulteerd heeft in positieve effecten voor de stad. Om die reden woont hij de komende maanden alle wijkoverleggen bij. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023 of per e-mail: l.jongebreur@schiedam.nl Kennisgeving voornemens Tijdelijke Ontheffing ex. artikel 3.22 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een onthef fing ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: "vergroten van woning" op het perceel plaatselijk bekend Molensingel 81,3121 VK te Schiedam, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q 1587 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Kethel-Tuindorp" "Partiele herziening Erfbebouwing Noordelijke stadsdelen" bestemmingen "Achtererf" "Erf'. Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestem mingsplan, omdat de maximum toegestane oppervlakte aan aanbouwen en/of bijgebouwen wordt overschreden, conform artikel 8 lid 2 sub a van de Partiele herziening Erfbebouwing Noordelijke stadsdelen. Het bouwplan is daarom tevens aangemerkt als een verzoek om ontheffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke rrdening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening 2008. In artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening 2008 wordt aan burgemeester en wethou ders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van het nieuwe Besluit ruimtelijke ordening biedt de mogelijkheid om ontheffing te verlenen voor een aan- en/of bijgebouw, mits het aantal woningen gelijk blijft. Het voornemen om de woning te vergroten op het perceel Molensingel 81 te Schiedam voldoet aan deze voorwaarden en er is voldoende stedenbouwkun- dige onderbouwing, zodat het plan in aanmerking komt voor een ontheffings- ptocedure ex. artikel 3.23 van de Wet ruimtelijk ordening. Het plan ligt hiertoe van 28-05-2009 t/m 08-07-2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een rder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kennisgeving voornemens Tijdelijke Ontheffing ex. artikel 3.22 Wro Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een tijdelijke Ontheffing ex. artikel 3.22 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het plaatsen van een tijdelijke scooter mobielsafe tegenover het perceel plaatselijk bekend Jacob van Lennepstraat 8-b te 3117 SJ Schiedam, Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Bebouwingsvoor- schriften voor de Bebouwde Kom" bestemming "Openbare straat". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat op deze gronden bouwwerken niet zijn toegestaan. Het bouwplan is tevens aangemerkt als een verzoek om tijdelijke ontheffing als bedoeld in artikel 3.22 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.22 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 28 mei 2009 t/m 8 juli 2009 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00- 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethou ders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Nieuwe tariefstructuur zeehavengeld Het college van B&W maakt bekend dat met ingang van 6 mei 2009 de nieuwe tariefstructuur zeehavengeld als bedoeld in de bijlage bij de Algemene Voorwaarden 2009. van Havenbedrijf Rotterdam N.V. inzake Zeehavengeld, Binnenhavengeld en Bijdrage afvalstoffen zeeschepen ("General Terms and Conditions for Sea harbour dues and Inland harbour dues and the Waste levy on seagoning vessels, including Port Tariffs 2009") is vastgesteld. De Algemene Voorwaarden liggen voor een ieder vanaf heden gedurende zes weken ter inzage bij balie Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor aan het Stadserf 1 te Schiedam. M

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 4