Stemmen in een willekeurig stemlokaal Overal stemmen binnen de eigen I w Europese ParlementsLSjT ERKMEZINGEN gemeente Schiedam op 4 juni 2009 kunt u stemmen in elk wil lekeurig stemlokaal binnen uw gemeente de oproepingskaart is vervangen door de stempas zonder stempas kunt u niet stemmen (vraag dus tijdig een vervangende stempas aan.) neem een identiteitsbewijs mee, dit is verplicht u kunt ook een volmacht geven aan men- sen buiten uw stemdistrict als het maar binnen de gemeente is wat niet verandert, is dat een kiezer naast zijn eigen stem maximaal twee volmacht- stemmen mag uitbrengen. Voor het experiment is de gebruikelijke oproe pingskaart vervangen door de zogenaamde stempas. Anders dan bij de oproepingskaart kunt u zonder stempas uw stem niet uitbren gen. Het is daarom van groot belang dat u deze stempas goed bewaart en meeneemt. Uw stempas is door de gemeente per post aan u toegezonden. Mocht u uw stempas nog niet hebben ontvangen of bent u uw stempas kwijt- geraakt, dan kunt u uiterlijk dinsdag 2 juni 2009 bij de afdeling Stadswinkel, Stadserf 1, een vervangende stempas ophalen. Als een nieuwe stempas wordt verstrekt, wordt uw oude stempas vervallen verklaard. Mocht u deze terugvinden, dan kunt u hier niet alsnog mee stemmen. Neem bij het stemmen een geldig identiteits bewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, rijbewijs). Dit is verplicht. Nederlanders en EU-onderdanen, die op 22 april 2009 in een gemeente stonden ingeschre- ven en kiesrecht hebben, ontvangen van die gemeente een oproepingskaart of stempas. Niet-Nederlandse EU-onderdanen ontvangen alleen een stempas als zij hebben laten regi- streren dat zij in Nederland willen stemmen. Als u op de dag van de verkiezing geen moge- lijkheid ziet om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand een volmacht verlenen. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Voorheen kon u alleen een volmacht geven aan iemand die in hetzelfde stemdistrict (hetzelfde stembureau) zijn of haar stem uitbracht. Tijdens het experiment kunt u uw volmacht ook aan personen uit andere stemdistricten binnen uw gemeente geven. Om een volmacht te geven vult u de achterzijde van de stempas in (vergeet uw handtekening niet). Denk er aan uw volmacht niet zomaar af te geven. U kunt ook uw stem uitbrengen in een andere gemeente binnen Nederland, maar daarvoor moet u een kiezerspas aanvragen. Uw stempas kunt u immers alleen in Schiedam gebruiken. Een kiezerspas kunt u uiterlijk 2 juni 2009 persoonlijk bij de afdeling Stadswinkel aan vragen. U krijgt dan een oproepingskaart die aan de achterzijde wordt omgezet in een kie zerspas waarmee u in een andere gemeente kunt stemmen. Uw stempas wordt dan verval len verklaard. Het bestand, dat nodig was voor het drukken van de oproepingskaarten, is op 22 april 2009 aangemaakt. Dat is een in de Kieswet vastge- stelde datum. Voor diegenen, waarvan de overlijdensgege- vens op dat moment nog niet waren verwerkt of daama zijn overleden, is een kaart aange maakt. Deze oproepingskaarten zijn van rechts- wege ongeldig. Bureau Verkiezingen heeft geprobeerd te voor- komen dat deze kaarten bezorgd werden. Omdat de kaarten ruim voor de verkiezingen in het bezit van de kiezers moeten zijn, is hier de laatste paar weken niets meer aan te doen, hoe pijnlijk dit ook is voor de nabestaanden. Nadere inlichtingen worden verstrekt in de Stadswinkel. Reguliere openingstijden: - maanaag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur; - donderdag van 08.00 uur tot 20.00 uur. Let op: Aangepaste openingstijden week 23: - maandag 1 juni gesloten in verband met Pinksteren; - dinsdag 2 juni van 08.00 tot 20.00 uur; - woensdag 3 juni t/m vrijdag 5 juni van 08.00 tot 16.00 uur. De koopavond is in verband met de verkiezin gen verplaatst van donderdag 4 juni naar dins dag 2 juni! U kunt telefonisch terecht bij het Gemeen- telijk Informatiepunt (GIP), te bereiken via 010-2191259. Meer achtergrondinformatie over de Europese Verkiezingen is te vinden op diverse websites, onder meer: www.schiedam.nl www.kiesraad.nl www.uheefthetvoorhetzeggen.nl www.europeesparlement.nl Let op: vergeet uw Legitimatie niet. u heeft het voor het zeggen.nl Stadswinkel Parochiecentrum De Wilgenburg Wijkgebouw Kluphuis Oost Openbare Basisschool De Peperklip Wijkgebouw Klubhuis Zuid Zorgcentrum Frankeland Wijkcentrum De Erker Jacobs Gasthuis Zorgcentrum Francois Haverschmidt Openbare Basisschool De Kring De Wegwijzer Zorgcentrum Schiewaegh Magnalia Dei Kerk Wijkcentrum Dreesplein Openbare Basisschool Het Windas Van Beethovenflat Zorgcentrum Harg-Spaland Wijkcentrum De Blauwe Brug Dienstencentrum De Woudhoek Dorpskerk Schiedam, Terpzicht Verpleeg- en reactiveringscentrum DrieMaasStede Openbare Basisschool De Klinker Ontmoetingscentrum De Werf Openbare Basisschool de Gorzen Krona Stadserf 1 Land van Ris 6 Boerhaavelaan 79 Fahrenheitstraat 6 Dwarsstraat 42 Sint Liduinastraat 10 Jan van Avennesstraat 10 Burgemeester Knappertlaan 59 Willem de Zwijgerlaan 35 Frans Halsplein 33 Burg. Honnerlage Gretelaan 498 Nieuwe Damlaan 759 Albardastraat 67 Dr. Willem Dreesplein 1 Leeuweriksingel Van Beethovenplein 161 Willem Andriessenlaan 2 Bachplein 590 Heijermansplein 35 Noordeinde 10 Voorberghlaan 35 Bemardus IJzerdraatsingel 1 Kerkweg 46C Dwarsstraat 2 Malmo 75 HttittiiiMtiHtn IN Itfij Op donderdag 4 juni 2009 kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van het Europees Parlement. Schiedam is wederom een van de gemeenten die meedoen aan het experiment 'Stemmen in een wille keurig stemlokaal'. Het doel van dit experiment, een initiatief van het minis- terie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, is om het stemmen minder plaatsafhankelijk te maken. Concreet voor u betekent dit, dat u op 4 juni 2009 niet gebonden bent aan uw vaste stemlokaal maar dat u, binnen de eigen gemeente, in elk willekeurig stemlokaal uw stem kunt uitbrengen. Alle belangrijke zaken op een rijtje: Stempas Wie ontvangt een stempas? Volmacht Stemmen in een andere gemeente Vervallen oproepingskaarten Gewijzigde openingstijden De gemeente Schiedam doet donderdag 4 juni mee aan het experiment 'Stemmen in een willekeurig stemlokaal'. Dat betekent dat u uw stem voor de verkiezing van het Europees Parlement op elk van de onderstaande locaties uit kunt brengen. De keus is aan u! Locatie Ad res

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 7