Het Ondernemersloket iiiilj" Collegeweblog iTrouwen in Schiedam Ga naarwww.schiedam.nl voor alle (startende) ondernemers in Schiedam gemeente Schiedam Projectbesluit 'Oprichten van een school in Schieveste' Ter inzage leggen van de ont- werpbesluiten behorende bij bet bouwplan 'het oprichten van een schoolgehouw in Schieveste'. Ontwerpbesluiten Vaststellen hogere grenswaarden voor het bouwplan Schieveste. Projectbesluit Schieveste. Bouwvergunning voor het bouwen Van een school voor Schieveste. Aanvraag om bouwvergunning Op 20 maart 2009 is door Avant Bouwpartners BV voor de Lentiz Onderwijsgroep een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het bouwen van een school in het plan- gebied Schieveste te Schiedam. Planologisch kader Het bouwplan valt binnen het vige- rende bestemmingsplan 'Plan van uitbreiding gemeente Schiedam (in hoofdzaak)', vastgesteld door de ge- meenteraad op 7 juli 1944 en goed- gekeurd door Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland op 11 juli 1945. Binnen de vigerende regeling is de bouw van een school niet mogelijk. Om de bouw van de school mogelijk te maken, dient een nieuw planolo gisch kader te worden vastgesteld. Op 15 december 2003 heeft de Raad het Masterplan Schieveste vastge steld. Op basis van dat Masterplan is in juli 2007 het 'voorontwerp be stemmingsplan Schieveste' (hierna: het voorontwerp) vrijgegeven voor inspraak. Voor de ontwikkeling van Schieveste is daarna een Milieu- effectrapport (MER) opgesteld, dat gelijk met het voorontwerp ter inzage heeft gelegen. Het MER is op 31 januari 2008 door de Raad vastge steld. Thans worden inspraakreacties verwerkt en wordt het voorontwerp aangepast zodat het ontwerp van het bestemmingsplan in procedure kan worden gebracht. De verwachting is dat het bestemmingsplan niet eerder dan aan het eind van het jaar 2009 of aan het begin van het jaar 2010 zal worden vastgesteld door de Raad. Aanvraag om een projectbesluit Vooruitlopend op de vaststelling van een bestemmingsplan kan de Gemeenteraad ten behoeve van de verwezenlijking van een project een projectbesluit nemen. Een aanvraag om een bouwvergunning die niet passend is binnen het vigerende pla- nologische kader dient tevens be- schouwd te worden als een aanvraag om een projectbesluit, aldus artikel 46, derde lid van de Woningwet. De aanvraag om bouwvergunning heeft daarom tevens te gelden als een aanvraag om een projectbesluit van dezelfde datum. Vaststellingsbevoegdheid In haar vergadering van 17 april 2009 heeft de Raad besloten om een projectbesluit voor te bereiden ten behoeve van het oprichten van een schoolgebouw in het plange- bied Schieveste te Schiedam. Daarbij heeft de Raad tevens besloten om, op grand van artikel 3.10, vierde lid Wro de bevoegdheid tot het vaststel len van dit projectbesluit te delegeren aan het college. Goede ruimtelijke onderbouwing Het voornemen om een projectbe sluit vast te stellen, dient te zijn gebaseerd op een goede ruimtelijke onderbouwing conform artikel 5.1.3 van het Besluit ruimtelijke ordening. Daarom is een toelichting geschre- ven die onderdeel uitmaakt van dit projectbesluit. Behalve een toelich ting bevat dit besluit ook een kaart waarop het plangebied is aangege- ven. De bestemming die op de kaart is weergegeven is nader uitgewerkt in de voorschriften, die ook deel uit- maken van dit projectbesluit. Verzoek tot het vaststellen van ho- gere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting Uit de toelichting komt naar voren dat voor dit project hogere waarden vastgesteld moeten worden voor de ten hoogste toelaatbare geluidsbe- lasting. Artikel 110a, vijfde lid van de Wet geluidhinder voorziet in zo'n procedure. Ten behoeve van het vast stellen van die hogere waarden is een verzoek ingediend voor het vaststel len van hogere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting Tegelijk met dit projectbesluit is een procedure opgestart voor het vast stellen van die hogere waarden. Het ontwerp van het besluit zal eveneens ter inzage worden gelegd. Procedure Op grand van afdeling 3.4 wordt het ontwerp projectbesluit, inclusief de toelichting met de relevante stukken zoals de kaart en de voorschriften voor zes weken ter inzage gelegd. Op grand van artikel 3.11 Wro en artikel 3.12 Awb wordt voorafgaand aan die terinzagelegging een ken- nisgeving geplaatst in het plaatselijk huis-aan-huisblad en de Staatscou- rant. Daarnaast wordt de kennisge- ving geplaatst op de gemeentelijke website. Ook wordt de kennisgeving verzonden naar de betrokken over- heidsdiensten zoals genoemd in arti kel 3.11, eerste lid onder b Wro. Omdat de bouwvergunning niet eerder verleend kan worden, dan nadat een projectbesluit is vastge steld, dient ook het ontwerp van de bouwvergunning ter inzage te worden gelegd. Ten behoeve van het verlenen van het projectbesluit is het noodzakelijk om hogere waarden vast te stellen voor de ten hoogste toegestane geluidbelasting Ook het ontwerp van dat besluit zal ter inzage worden gelegd. Indienen zienswijzen Het ontwerp van het besluit voor het vaststellen van hogere waarden voor de ten hoogste toegestane geluidbe lasting, het ontwerp projectbesluit en de ontwerpbouwvergunning lig- gen gedurende zes weken ter inzage vanaf 29 mei 2009. Een ieder is in de gelegenheid om schriftelijk dan wel mondeling zijn of haar zienswijze naar voren te brengen. De ontwerp besluiten en de daarbij behorende relevante stukken liggen ter inzage vanaf vrijdag 29 mei 2009 bij de balie bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Voor het indienen van een mondelinge ziens wijze kunt u contact opnemen met de heer mr. P.C. van Buul - Mencke, juridisch beleidsadviseur bij de Ge meente Schiedam. Telefoonnum- mer: 010-219 17 39. De schriftelijke zienswijze kan worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. De ontvangen zienswijzen zullen worden beantwoord en worden be trokken bij de besluitvorming over het vaststellen van het besluit om hogere waarden vast te stellen voor de ten hoogste toelaatbare geluid belasting, het projectbesluit en de bouwvergunning. Rechtsbescherming Indien de ontwerp besluiten worden vastgesteld staat tegen die besluiten beroep open bij de Rechtbank, dan wel de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beroep is slechts ontvankelijk indien eerst een zienswijze is ingediend. Lees het weblog van burgemeester en wethouders op schiedam.nl Stadserf 1 3112 DZ Schiedam 010-246 53 04 info@schiedam.nl openingstijden: maandag 12.00 uur - 16.00 uur dinsdag, woensdag, vrijdag 8.00 - 16.00 uur donderdag 8.00 uur - 20.00 uur Kennisgeving Monumentenwet 1988 Ontwerpbeschikking Burgemeester en Wethouders van Schiedatp maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grand van de Monumentenwet 1988 te hebben ontvangen. Op 8 april 2009 is een aanvraag ontvangen van Panisse BV om een vergun ning voor het wijzigen van het rijksmonument Korte Dam 10 te Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het veranderen van het interieur. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 27 mei tot en met 8 juli 2009 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donder dag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 8 juli 2009 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet be kend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be- schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u be- langhebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer G. Roodbol van de Gemeente Schiedam, telefoonnummer 010-2191809. Ontwerpbeschikking Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvraag om vergunning op grand van de Erfgoedverordening 2008 Schiedam te hebben ontvangen. Op 17 maart 2009 is een aanvraag ontvangen van R. Mud om een vergunning voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Schoolstraat 5 Schiedam. De aanvraag betreft in hoofdlijnen het wijzigen van een aanbouw aan de zijgevel. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben het voornemen de ge- vraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorwaarden worden verbonden. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belangzijnde stukken van 27 mei tot en met 8 juli 2009 op werkdagen inzien: maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00-16.00 uur en donder dag van 8.00-20.00 uur. Zienswijze Wanneer u een zienswijze hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 8 juli 2009 schriftelijk of mondeling kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam p/a Afdeling Ruimtelijk Gebruik, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet be kend gemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de be schikking, kunt u daarom telefonisch bij de Gemeente Schiedam verzoeken. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u be- langhebbende bent en als u een zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen zienswijze hebt ingebracht tegen de ontwerp beschikking. De beschikking zal afgegeven worden met in acht name van ingediende zienswijzen. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de ontwerpbeschikkingen kunt u zich wenden tot de heer J.G. Roodbol T. 010-2191809 of g.roodbol@schiedam.nl i fvf yyf

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2009 | | pagina 8